Teknoloji Haberleri

Spotify ‘da Siyasi Reklamlar Yayınlanmayacak

] }

Dünyanın en önemli online müzik yayıncılarından bir tanesi olan Spotify, aldığı bir kararla bundan böyle siyasi reklamlara yer vermeyeceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama şirketin siyasi reklamların kontrolünü sağlayabilecek oranda kaynağa sahip olmadığı bildirildi. Ancak bu açıklama pek çok kişi tarafından tatmin edici bulunmayarak, hem şirketin yasal yaptırımlardan uzaklaşması hem de üyelerini sıkıcı siyasi reklamlara maruz bırakmaması için bu kararı aldığı düşünülüyor.

Amerika’da yaşayan Spotify kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu uygulamayı ücretsiz olarak kullanmayı tercih etmekte. Bu da kullanıcıların reklamlara maruz kalması anlamına geliyor. Pek çok Amerikalı siyasi görüşü yüzünden bu reklamlar yüzünden uygulamayı kullanmayı dahi bırakabilir. Bu durumun bilincinde olan Spotify da işin başından bu topa girmek istemiyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter da siyasi reklamlar yayınlamayacağını açıklamıştı. Görünün o ki internetin kalburüstü uygulamaları kendilerini zamanla siyasetten temizleyecekler.

blank

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu