Netflix hesabınızın başkaları tarafından kullanıldığını nasıl anlarsınız?

Netflix hesabınızın başkaları tarafından kullanıldığını nasıl anlarsınız?

Netflix, akış konseptinde devrim yarattı. 2021'in sonunda ünlü platformun dünya çapında 221 milyondan fazla abonesi vardı. Bu hizmetin özellikle çekici olduğu kabul edilmelidir: çeşitli eğlenceler (filmler, diziler, belgeseller, konserler, çizgi filmler vb.) sunar ve hizmetlerinin kullanımı çok kolaydır. Bu kadar popüler olması nedeniyle platformun siber suçlular için ideal bir hedef olması şaşırtıcı değil.

Hiçbir hesap olası saldırıya karşı bağışık değildir. Bu kötü niyetli kişiler, sizin saflığınızdan yararlanarak bu eğlenceli platformun hizmetlerinden “ücretsiz” olarak yararlanmak için geriye doğru eğilirler. Ve ne yazık ki bu durumda Netflix hesabıyla ilişkili şifre veya e-posta adresi değiştirilebilir. Bunu yapmanıza izin vermek söz konusu değil: bu yasadışı sinema izleyicilerinin kurbanlarından biri olup olmadığınızı kontrol etmenin zamanı gelmiş olabilir. Bilgilerinizi korumak için olası bir bilgisayar korsanının izinsiz girişini nasıl belirleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Birinin Netflix hesabınıza erişimi olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Bilindiği gibi Netflix hesapları aynı anda birden fazla kişi tarafından kullanılabiliyor, bu nedenle bilgisayar korsanları bu yayın hizmetine ilgi duymaya başladı. Başkalarının parasını ödediği platforma gizlice girmek için çeşitli teknikleri var. Ancak dikkatli olursanız, hesabınızı iyi gözlemlerseniz ve nereye bakacağınızı biliyorsanız, onlara ihanet edebilecek bazı ipuçlarını tespit edebilirsiniz. Siber suçlular henüz onları atlatmayı başaramadığından, bu açıklayıcı işaretler onlara zor anlar yaşatıyor.

Birinci boyut indeksi: Saldırıya uğradıysanız, Netflix aboneliğinizin faturasında bir artış göreceksiniz. Bu, birisinin sizin bilginiz dışında hesabınıza giriş yaptığının kesin işaretidir. Normalde, aboneler bir güvenlik e-postası alır ve yeni bir hesap profili oluşturulur. Ancak pek çok kişi her gün düzenli olarak posta kutusunu izlemez, bu nedenle hesap doğrudan banka kartına bağlı olduğu için ödeme otomatik olarak yapılır. Yani, çoğu fiyatın 10 ila 15 avroya çıktığını bile fark etmiyor. Önlem olarak, her ay ücretli aboneliğinizin özetine bir göz atmakta fayda var.

Netflix hesabınızdaki bilgisayar korsanlarını nasıl tespit edersiniz?

Bir diğer önemli gösterge: Hesabınıza izinsiz giren biri varsa, mutlaka yeni bir konum, bilinmeyen bir yer kullanacaktır ve bu size bir ipucu verecektir. Kesinlikle, bu tür izinsiz girişlerin üstesinden gelmek için Netflix abonelerine, emin olmak için açıp okumanız gereken bir güvenlik e-postası gönderir. Ancak, bu sorumluluk reddi, hesaba başka bir ülkeden biri tarafından erişilirse geçerlidir.

Son olarak, kullanıcı profilinize iyi bakın. Bir profilde 3 hesap varsa ve bir gecede dördüncüsü görünürse, bu, bir yabancının aboneliğinizden tam olarak yararlandığının resmi kanıtıdır. Ek olarak, mevcut profillerde bir değişiklik fark ederseniz (fotoğraf veya isim değişikliği), ek güvenlik adımlarından geçmelisiniz: Netflix platformu bunları size e-posta ile gönderecektir.

Netflix hesabınızı nasıl korursunuz

Bu rahatsızlıklardan kaçınmak için bir PIN kodu oluşturmanız tercih edilir, kendinizi bilgisayar korsanlarından korumanın en iyi yolu budur.

Yöntem basit ve hızlıdır:

  • Netflix profilinize giriş yapın.
  • Sağ üstteki hesap ayrıntılarınıza gidin.
  • “Profiller ve aile filtresi”nde profili seçin.
  • Profil Engelleme'yi tıklayın.

Bir sonraki sayfada, şifreyi girdikten sonra, PIN'i oluşturabilecek ve erişim için zorunlu hale getirebileceksiniz.

Bir profili PIN koduyla kilitleme özelliğinin Netflix tarafından uygulanan yeni güvenlik önlemlerinden yalnızca biri olduğunu unutmayın. Diğerleri, bir çocuk hesabındaki bölümlerin otomatik olarak oynatılmasını devre dışı bırakma veya küçükleriniz için bazı uygunsuz kelimeleri içeren sonuçları gizleme özelliğini içerir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.