Ripple Brezilya ve Latin Amerika’da Genişlemeye Devam Ediyor

Ripple, Brezilya da dahil olmak üzere dünyada genişleyerek ilerliyor. Reuters tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre şirket, kıtadaki çözümlerini genişletmek için çalışıyor. Bu, Ripple’ın dünyanın dört bir yanındaki kurumlarla halihazırda imzaladığı birçok ortaklıktan biri olacaktı.

Ripple Latin Amerika’da Büyüyor

Latin Amerika ve dünyanın çeşitli bölgelerindeki finans sektörü, işlemlerin daha hızlı gerçekleştirmesine yardımcı olacak bir çözüm arıyor. Aynı zamanda, müşteriler ve büyük kurumlar için maliyetleri azaltmak da önemli.

Ripple, ülkeler arası ödemeleri daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek için çözümler sunuyor. Şirketin genel müdürü Luiz Antonio Sacco‘ya göre, ülkenin net bankacılık düzenlemeleri şirketin Brezilya’da genişlemesi için çok önemli. Ayrıca ülkedeki düzenleyiciler ve diğer firmalar ile XRP’yi havale yapabilme konusunda görüşmelere devam ediyorlar.

Geçmişte, Ripple Brezilya’da Santander, Bradesco ve Rendimento gibi şirketlerle farklı ortaklıklar imzaladı. Hepsi zaten Ripple’in ödeme mesajlaşma sistemini kullanıyor. Ancak, bu firmalar XRP dijital varlığını sınırlar ötesinde veya kurumlar arasındaki ödeme yapmak için kullanmıyorlar.

Reuters tarafından yayınlanan rapora göre, Brezilya şu anda 45 farklı ülkede, kendi platformunu kullanarak yapılan toplam işlem ve havale hacminin % 30’una sahip. Ripple, Brezilya’nın yanı sıra Şili, Peru ve Arjantin’e de açılmayı planlıyor.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın