Xiaomi Ankara Mağazası Açılışı İptal Edildi

Son zamanlarda çıkardığı başarılı ürünlerle adından söz ettiren Çin merkezli elektronik üreticisi ‘nin Ankara’da yapacağı yeni mağazasının açılışı yoğun ilgi yüzünden ertelendi. Firma günler öncesinden açılışta çeşitli hediyelerin verileceğini duyurmuştu. Bu da Ankaralıların açılışa olan ilgisinin beklenenden fazla olmasına sebep oldu.

Özellikle telefon ve kablosuz ürünlerde son zamanlarda ürettiği ürünlerle insanların dikkatini çeken firma Çinli olmasına karşın rakibi olan Amerikan firmalarıyla aynı oranda ilgi görüyor. Üstelik üretitği ürünlerin fiyatları da oldukça makul seviyelerde ve Türkiye’de yaşayanlar için bu fiyatlar kabul edilebilir derecede görünüyor. Firmanın ürünleri hakkında yapılan incelemelerde ise çok az olumsuzluktan bahsedilirken pek çok kişi fiyat performans anlamında alınabilecek en iyi elektronik ürünlerin Xiaomi tarafından üretildiğini artık kabullenmiş durumda.,

Ankara’da açılacak olan Mi Store‘a olan yoğun ilgi hem katılanlara çeşitli hediyelerin verileceği hem de telefon modellerinde % 15, aksesuarlarda ise % 20 ile %30 arasında indirim yapılacağının açıklanmasından sonra meydana geldi. Açılış sırasında sırada bekleyen ilk 300 kişiye Mi Band 4 bileklik, ilk 300 ile 500 kişi arasındakilere ise Bluetooth kulaklık, 501 ile 600 arasında olan kişilere de Bluetooth hoparlör verileceği açıklanmıştı.

Güvenlik Güçleri Müdahale Etti

Açılışta çıkan izdiham sonucu mağazaya güvenlik güçleri geldi ve olaya müdahale ederek izdihamın büyümesinin de önüne geçildi. Beklenmedik bir kalabalıkla karşılaşan yetkililer ise daha çok tehlikeye mahal vermemek adına açılın ertelendiğini duyurdular. Bununla birlikte Xiaomi Türkiye de konuyla ilgili olarak bir tweet attı ve açılışın ilerleyen bir tarihe ertelendiği bilgisini paylaştı.

Xiaomi Ankara Mağazası Açılışı İptal Edildi

Ankara Ankamall içinde açılacak olan yeni mağaza firmanın Türkiye’de açtığı dördüncü mağaza olarak. Geçtiğimiz günlerde firma İstanbul’da da bir mağazasının açılışını yapmış ancak açılış bu denli bir izdihama sebep olmamıştı.

Bir önceki yazımız olan Apple'dan 16 İnç Yeni MacBook Pro başlıklı makalemizde Yeni MacBook Pro hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın