Bitcoin Haberleri

Bitcoin pump geliyor mu: Bitcoin 6500 seviyesine ulaştı

] }

Yatırımcıların büyük bir beklenti ile aldıkları bitcoin son zamanlarda yatırımcılar tarafından hem pozitif hem de negatif yorumlar almaktadır.Bunun temel sebebi fiyatlardaki ani değişikliklerin oluşudur. Bitcoin fiyat belirlenmesi acısından öngörülemez bir yapıda şuan bitcoin yükselmeye devam edecek mi yoksa tekrar bir düzeltme yapıp yapmayacağı tam bir muamma. Ama 6550 seviyelerine çıkması pozitif bir durum yaratmaktadır.

Bitcoin Balon mu?

Çoğu bitcoin yatırımcısı bitcoinin ani yükselişler yapmayacağına inanmaktadır. Bu durumda bitcoinin balon mu sorusunu akla getirmektedir. 2008 Mortgage krizini hatırlayalım, amerikanın en güvenilir ve kredi kuruluşları tarafından AAA verilen risk unsuru yüzde 5 in altına olan bir yatırım türüydü. 2005 Yılında bu sistemin balon olduğunu belirten bir kaç yatırımcı ortaya çıktı herkes bunların deli olduğunu ve saçmaladığını düşündü.3 yıl geçmeden sistemin balon olduğu ortaya çıktı ve sistem patladı. Bitcoinin piyasada gezen bir gerçek para olmadığı ve olmayacağını klasik iktisat teorisyenleri tarafından dile getirilmektedir. Ani fiyat değişikliklerinin yaşanması da balon olduğunun belirtisi olduğunu belirtildi. Mevcut iktisadi gelişimleri klasik teorimlerle anlamaya çalışmak ve bu bağlamda analiz etmek her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Bitcoin Yeni nesil bir para türüdür. Bu sonuca göre bitcoini klasik iktisadi düşüncesiyle anlaşılamayacağı dır.

Bitcoin 6550 dolar bareminde olduğu şuan için çok iyi lakin bu barem de tutunup yükselmeye devam etmesi gerekmektedir. Yatırımcılarda yüksek oranda fomo korkusu bulunmaktadır.Yatırımcı  bitcoinin ani düşüşlerinden kaynaklı büyük sorunlar yaşaması fomo korkusunu güçlendirmektedir.

blank

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yüksel artık ve Bitcoin ne kadar Bitcoin Yorum da yapsak nafile. ne analiz işe yarıyor ne başka birşey. Bu arada Bitcoin Haberleriniz çok iyi tebrik ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu