Kripto Paralara Olan İlgi Azalıyor !

Görünüşe bakılırsa kripto paralara olan ilgi eskiye bakılırsa düşüyor. Google‘da meydana getirilen Bitcoin, Ethereum ve Litecoin aramaları şu zamanlarda çok büyük bir düşüş yaşamakta. Kripto para pazarındaki mevcut hareketler göz önüne alındığında işlerin ilerleyen zamanlarda nasıl gelişeceğini görmek ilginç olacak.

Kripto Paraların Popülerliğine Ne Oldu böyle?
2017 yılı içerisinde yaşadığımız kripto para çılgınlığının 2018‘ın ilk dönemlerinde birazcık sakinleşmeye başlaması oldukca düzgüsel. Geçtiğimiz haftalarda çoğu önemli kripto para biriminde kritik düşüşler yaşanmış olduğunı gördük ve bu düşüş bir tek bir başlangıç benzer biçimde görünüyor. Eğer piyasadaki hareketler bu şekilde devam ederse geleceğin kripto piyasası hakkında neler beklenmesi gerektiği oldukca zor bir hal alacak. Çünkü içinde bulunmuş olduğumuz bu sektörde, tahmin edebileceğimizden çok hızlı bir şekilde bir şeyler değişebiliyor.

Kripto paraların tutarlarının düşmesiyle birlikte toplumdaki popülaritesi de aynı doğrultuda düşme yaşıyor. Google Arama Motoru‘nun verilerine bakılırsa Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için meydana getirilen arama sayısında gözle görülür bir düşüş mevcut.

Google‘daki aramalar kripto para birimlerinin geleceğini belirlemek için tam olarak bir kriter sayılmasa da şu anki durum camianın kripto paralara eskisi kadar ilgi göstermediğini bizlere gösteriyor. Piyasadaki fiyat düşüşleri Bitcoin ve öteki kripto paralara olan ilgide bir soğumaya neden oldu. Her halükarda mevcut piyasalardaki yükselişin bir momentum kazanmasıyla bu vaziyet kolayca tersine dönebilir.

Google‘daki aramalara daha yakından bakmış olduğumızda Bitcoin için arama sıklığı son üç ayda %75gibi yüksek bir oranda azaldı. Piyasaya şöyle bir göz attığınızda görebileceğiniz şeklinde bu düşüşün Bitcoin‘in fiyatındaki düşüşle doğru orantılı olması hiç de şaşırtıcı değil. Her ne kadar aynı durum Ethereum de ilgilendiriyor olsa da Ethereum uzun bir süredir durağan kalmayı başarmıştı. Litecoin‘e bakacak olursak aramalarda nerede ise hiç görülmüyor sadece bunu kötü bir vaziyet olarak idraklamaya gerek yok. Neticede Litecoin Bitcoin ve Ethereum kadar popüler bir kripto para değil.

İLGİLİ HABER:  Meksika Merkez Bankası Kripto Para Borsalarını Yasakladı

Kripto para birimlerine yoğun ilgi gösteren çeşitli bölgelere bakmış olduğumızda Bitcoin‘in şu anda küresel olarak en ünlü kripto para birimi bulunduğunu görebiliyoruz. Ethereum ise daha çok KuzeyAmerika‘da, çeşitli Doğu Avrupa ülkelerinde ve Asya‘da popüler. Litecoin‘e bakmış olduğumızda ise Google‘ın grafiğinde herhangi bir yerde temsil edilmiyor sadece Bitcoin ve Ethereum şeklinde popüler kripto para birimlerinin popülaritesinin sırtından geçinerek kendisine pay çıkarabiliyor.

Esas soru ise 2018‘in kalanının iyi mi geçeceği. Bitcoin fiyat tahminlerinin çoğu 2018‘in sonlarında kayda kıymet bir yükseliş yaşayacağı yönünde. Bu durumda senenin ilerleyen zamanlarında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile ilgili daha çok arama sorgusu görebiliriz.

1- https://kointimes.net/mark-yusko-bitcoin-ne-zaman-satilir/

2- https://kointimes.net/bitcoinin-dususe-gecmesinin-3-sebebi/

3- https://kointimes.net/neden-bitcoin-almaliyiz/

4- https://kointimes.net/bitcoin-inis-ve-cikislari/

5- https://kointimes.net/bitcoinin-avantajlari-ve-dezavantajlari/

 Kaynak:  The Merkle

Yorum Yok

Cevap bırakın