] }
Coin Haberleri

Yatırımcılar Twitter CEO’su Jack Dorsey ‘in Değişmesini Öneriyor

Milyarder yatırımcı Paul Singer, Jack Dorsey ‘in Twitter CEO’su olarak görevden alınması için bastırıyor. 28 Şubat tarihli bir CNBC makalesine göre, Elliott Management’ın kurucusu ve aktivist yatırımcısı Dorsey’in zamanının iki milyar dolarlık iki şirket arasında bölünmesi ve Afrika’ya taşınması arzusundan endişe duyuyor.

Singer, Jack Dorsey ’in Amacını Sorguluyor

Singer tarafından yönetilen 40,2 milyar dolarlık hedge fonu yakın zamanda sosyal medya devinden büyük bir hisse aldı ve raporlara göre Twitter yönetim kuruluna dört yedek direktör atadı.

İlgili Makaleler

Jack Dorsey daha önce halka açık iki şirketin CEO’su olarak eleştirilerle karşı karşıya kaldı; Her ikisi de 5 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip olan Twitter ve Square. Singer ayrıca Dorsey’in Afrika’da yılda altı aya kadar çalışma planından endişe duyuyor. Bilindiği gibi Dorsey 2019 yılının son aylarında Afrika kıtasına giderek burada çeşitli araştırmalarda bulunmuş aynı zamanda burada yaşama ve çalışma için bir uygunluk denetimi yapmıştı. Geri döndüğünde ise pek çok kişi bu durumdan rahatsızlığını dile getirmişti. Çünkü bunun altında Twitter değil tamamen Bitcoin odaklı bir hareket bulunuyordu.

Yatırımcılar Twitter CEO'su Jack Dorsey'in Değişmesini Öneriyor
Yatırımcılar Twitter CEO’su Jack Dorsey ‘in Değişmesini Öneriyor

Square ve Twitter Bitcoin Yanlısı

Jack Dorsey, Bitcoin’in uzun zamandır destekçisi ve şirketi olan Square’in Cash uygulamasına kolay bir Bitcoin özelliği uygulamakta etkisi oldu. Cash uygulamasının gelirinin yarısı şu anda Bitcoin ile ilgili gelirden geliyor.

Square ayrıca, Square tarafından finanse edilen ve genel Bitcoin ekosistemini iyileştirmekle görevli bir ekip olan Square Crypto’ya yatırım yaptı. Square Crypto, son tweet’teki konumunu ilk kez açıklayan Steve Lee de dahil olmak üzere 2019’da bir çok kişiyi işe aldı:

Square için çalışmıyorum, Bitcoin için çalışıyorum. Square bana ödeme yapıyor, böylece tüm zamanımı ve enerjimi Bitcoin üzerinde çalışarak geçirebiliyorum.”

Bir önceki yazımıza olan “Ethereum Fiyat Analizi” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.