Altcoin Haberleri

Mum Grafiği Nasıl Okunur Ve Ne İşe Yarar ?

] }

Mum grafikleri doğrusal grafiklerden daha kapsamlı ve daha net bilgi sunar,bu bilgilere bakarak yatırımlarımızı şekillendirmemiz daha sağlıklıdır . Kısaca nasıl okunduğu hakkında bilgi vereceğiz.

 
mum grafiği nasıl okunur ve ne i̇şe yarar ? 1
doğrusal (solda) mum (sağda)

Her bir mum, seçtiğiniz süre zarfındaki hareket seviyesini gösterir. Mesela Bittrex’te grafiği açtınız, sol üstten  herhangi bir süre aralığını seçin.

 

mum grafiği nasıl okunur ve ne i̇şe yarar ? 2

Farz edelim ki 30 dakika’yı seçtiniz. Her bir mum 30 dk’lık zaman sürecindeki hareketi gösteriyor. Mum yeşilse o 30 dk’lık süreçte  fiyat artmıştır. Kırmızıysa düşmüştür. Bunun süresini kendiniz ayaralabilirsiniz

 mum grafiği nasıl okunur ve ne i̇şe yarar ? 3

Diyelim ki siz bir coinin haftalık hareketlerine bakmak istediniz, o halde zaman ayarından “haftayı” seçiyorsunuz.

mum grafiği nasıl okunur ve ne i̇şe yarar ? 4

Bu şekilde fiyat hareketlerini günlük, haftalık, aylık periyotlarda görüp yatırım yapabilirsiniz. Tanımadığınız kişilerin söylemlerini dikkate alıp zarar etmek yerine kendi düşüncelerinizle hareket etmek daha mantıklıdır.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu