Sermayesi 10 Milyonun Altında Olan Hisseler ( Güncel Liste)

Sermayesi 10 Milyonun Altında Olan Hisseler ( Güncel Liste)

Sermayesi 10 milyonun altında olan hisseler, YBTAS, ISBIR, TKURU, CMBTN, BFREN, MERIT şeklinde sıralanır.

Sermayesi 10 milyonun altında olan hisseler, YBTAS, ISBIR, TKURU, CMBTN, BFREN, MERIT şeklinde sıralanır. İlgili hisseleri borsaya sunan şirketlerin sermayesi düşükken, hisselerinin oynaklık oranı ise yüksektir. Hisselerin bir kısmı temettü ödemelerine konu olurken, diğer bir kısmı yakın dönemde temettü ödemelerine konu olmamıştır. Tüm bu hisse senetleri hakkında daha detaylı bilgiyi alt başlıklardan edinebilirsiniz.

Sermayesi 10 milyonun altında olan hisseler

  • YBTAS,
  • ISBIR,
  • TKURU,
  • CMBTN,
  • BFREN,
  • MERIT

Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Hissesi (YBTAS)

Yibitaş şirket hisseleri, sermayesi 10 milyonun altında olan hisseler listenin ilk sırasında yer alır. Sadece 100.000 TL sermayeye sahip olan şirketin halka açıklık oranı ise %5’dir. 2021-2022 yıllarında sermayesi düşük olmasına rağmen yatırımcılarına %83 getiri sunmuştur. Dolaşımdaki hisse sayısı 4950 olarak açıklanan şirketin 2013 ve 2018 yılları arasında düzenli temettü dağıtımı yaptığı bilinmektedir. Bu seneler ardından temettü dağıtımı yapmayan Yibitaş’ın hisseleri dalgalı seyirleriyle dikkat çeker.

yibitas-yozgat-isci-birligi-insaat-malzemeleri-hissesi-ybtas.jpg

İŞBİR Holding Hisseleri (ISBIR)

İşbir Holding, sermayesi 10 milyon altındaki şirketler arasındadır. Son 1 senelik sürede %975 oranında yükseliş sergileyen ISBIR hisselerinin PD/DD değer oranlarının fazlaca şiştiği uzmanlarca belirtilmiştir. Halka açıklık oranı %16 olarak açıklanan şirketin, genellikle 2 senede bir temettü dağıtımı sağladığı biliniyor.

Petrokent Turizm Hisseleri (PKENT)

Petrokent hisseleri uzmanlara göre, anlık takip yapabilen yatırımcılara hitap eden hisseler arasındadır. 2021 ve 2022 ilk yarısındaki durumu incelendiğinde yatırımcılarına %1165’lik kazanç sağladığı görülür. Halka açıklık oranı %10 olan Petrokent’in sermayesi 1.36 milyon TL’dir. Dolaşımdaki hisse sayısı ortalama 88.128 olan hisse, temettü dağıtımına konu olan hisseler arasında değildir. Dalgalı hareketlerle öne çıkan PKENT hisselerinin %91.4’ü ise tek bir kişiye aittir. Bu kapsamda tek bir kişiden gelebilecek olan satın alım hamlesi hisse fiyatlarını değiştirebilmektedir.

petrokent-turizm-hisseleri-pkent.jpg

Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret Hisseleri (TKURU)

Taze Kuru Gıda, sermayesi en az olan şirketler arasındadır ve hisselerinin spekülatif hareketleriyle tanınır. Son 1 sende yatırımcına %1177’lik getiri sunmuştur. %29 halka açıklık oranına sahip şirketin sermayesi 1 milyon TL’dir. Hisse değerleri 2021’de 1034 TL’den 240 TL’ye kadar düşerek yatırımcılarını şaşırtmıştır. Sermayesi az olan şirketlerin hisseleri kısa vadede sıçrama yaparak kar sunanken, orta vadede riskli bir yatırım imajını yansıtırlar.

taze-kuru-gida-sanayi-ve-ticaret-hisseleri-tkuru.jpg

Prefabrik Yapı Elemanları ÇİMBETON Hisseleri (CMBTN)

Çimbeton hisse senedi sermayesi 1.77 milyon TL olan, son 1 senelik sürede %189 getiri sunan şirkettir. Dolaşımdaki hisse sayısı 878.805 olan şirket, F/K değerinde zarar açıklanmıştır. 2021 senesinde CMBTN hisseleri 54 TL’den 534 TL’ye yükselmiş ardından 247 TL’ye düşmüştür. Kısacası hisseler risk oranını yükselen dalgalı bir harekete sahiptir.

prefabrik-yapi-elemanlari-cimbeton-hisseleri-cmbtn.jpg

BOSCH Fren Sistemleri Hisseleri (BFREN)

BFREN hissesi, 1 senelik sürede yatırımcılarına %237 oranında getiri sağlamıştır. Sermayesi 2.50 milyon TL olan şirketin, dolaşımdaki hisse sayısı 385.750 olarak açıklanmıştır. Son raporunda 18 milyon net kar açıklayan şirketin halka açıklık oranı %15’dir. 2015 yılından 2021’e kadar ara vermeden temettü dağıtımı yapan BFREN hisselerine yönelik yabancı yatırımcı oranı ise %25’tir.

bosch-fren-sistemleri-hisseleri-bfren.jpg

Merit Turizm Hisseleri (MERIT)

Son 1 senelik sürede MERIT hisselerinin 18 TL’den 450’TL ye kadar yükseldikleri kayda geçmiştir. Ancak hemen ardından hisseler 249 TL’ye düşüş yaşamıştır. Son 1 senede dalgalı seyri ön plana alan MERIT hisseleri, yakın takibe tabi olması gereken hisseler arasındadır. Merit Turizm şirketi hakkında gündeme yansıyan bilgilere göre sermayesi 2.55 milyon TL’dir. Dolaşımdaki hisse adedi ortalama 633.420 olan şirketin halka açıklık oranı %26.5’dir. sermayesi 10 milyonun altında olan hisseler arasındaki MERIT, yakın dönemde temettü dağıtımına konu olmamıştır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.