Tether'dan Teknolojiye Dev Yatırım: Blackrock Neurotech'e 200 Milyon Dolar

Tether'dan Teknolojiye Dev Yatırım: Blackrock Neurotech'e 200 Milyon Dolar

Tether, beyin-bilgisayar arayüzü teknolojileri üzerine çalışan Blackrock Neurotech şirketine 200 milyon dolarlık büyük bir yatırım yaptığını açıkladı.

Tether, beyin-bilgisayar arayüzü teknolojileri üzerine çalışan Blackrock Neurotech şirketine 200 milyon dolarlık büyük bir yatırım yaptığını açıkladı. Bu yatırım, Tether'ın yeni kurulan girişim sermayesi kolü olan Tether Evo aracılığıyla gerçekleştirildi.

Beyin-bilgisayar arayüzü teknolojisi, özellikle Elon Musk'ın Neuralink şirketi sayesinde giderek daha fazla ilgi görmekte. Neuralink, geçtiğimiz ay kuadriplejik bir kişinin sadece zihni kullanarak video oyunları oynadığını gösteren canlı bir demo yayınlamıştı. Bu da beyin-bilgisayar arayüzü teknolojisinin potansiyelini gözler önüne seriyor.

Tether'in yatırımı, stablecoin piyasasındaki güçlü konumunu pekiştirirken, aynı zamanda teknoloji ve inovasyon alanındaki varlığını da genişletiyor. Tether, USDT stablecoini sayesinde elde ettiği gelirlerle, büyük miktarda Hazine tahvili ve benzeri finansal enstrümanlara yatırım yaparak bu tür stratejik hamleler için sermaye biriktirmiş durumda. Şu anda USDT'nin piyasadaki dolaşımı 110 milyar doları aşmış durumda.

Tether CEO'su Paolo Ardoino konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Blackrock Neurotech ile yapılan bu yatırım, Tether Evo aracılığıyla teknolojik yenilikler ve insan potansiyelinin kesiştiği noktada, olanakların sınırlarını zorlayan projelere adım atmamızın sadece başlangıcı. Uzun süredir, dönüştürücü kapasiteleri olan gelişmekte olan teknolojilere destek olmanın önemine inanıyoruz. Blackrock Neurotech'in beyin-bilgisayar arayüzleri, yeni iletişim, rehabilitasyon ve bilişsel gelişim alanlarını açma potansiyeline sahip. Bu teknoloji, insan deneyimini sadece tamamlamakla kalmayıp, geliştiren bir geleceğe doğru atılmış büyük bir adımı temsil ediyor ve biz Tether olarak bu yolculuğa onlarla birlikte girmekten büyük gurur duyuyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.