Kripto Staking Hizmet Sağlayıcısı Kraken SEC Davasını Kaybetti, Metacade ise Presale'inde Yükselişe Geçti

Kripto Staking Hizmet Sağlayıcısı Kraken SEC Davasını Kaybetti, Metacade ise Presale'inde Yükselişe Geçti

Kraken'e karşı açılan SEC davası, platformun kayıtsız kripto stake hizmetleri nedeniyle para cezasına çarptırılmasıyla sonuçlandı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP ve Kraken gibi yüksek profilli projeleri hedef alarak kripto para sektöründeki tescilsiz finansal hizmetlerin üzerine gidiyor. Kraken'e karşı açılan SEC davası, platformun kayıtsız kripto stake hizmetleri nedeniyle para cezasına çarptırılmasıyla sonuçlandı.

Son yıllarda ortaya çıkan kripto sektörü o kadar hızlı gelişti ki kanunî düzenlemelr bu hıza ayak uyduramadı. Ve bu evrim yakın zamanda yavaşlayacak gibi de görünmüyor. Metacade'in (MCADE) son dönemdeki yükselişi de projenin Web3 üzerinden büyük yatırımlar çekmesiyle birlikte hızlı bir şekilde gerçekleşti. Metacade şimdi oyun endüstrisini benzersiz yollarla altüst etmeye hazır görünüyor.

Kraken'in SEC davasındaki mağlubiyeti önemli olabilir ancak GameFi ivmesini durdurmadı

Kraken'e karşı açılan SEC davası, Kraken'in kripto stake hizmeti aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri düzenlemelerini ihlal ettiği gerekçesiyle 30 milyon dolarlık bir tazminat ödemesine hükmedilmesi ile kısa süre önce sona erdi. SEC davası, düzenleyici kurumun Kraken'in kripto stake hizmetinin kayıtsız olduğunu iddia etmesiyle 2019 yılında başlamıştı.

Uzlaşma ücreti, Web3'teki merkezî şirketler tarafından sunulan DeFi hizmetleri için önemli etkileri olan hikâyenin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyor. SEC, kripto endüstrisinde yaygın olduğunu iddia ettiği yasal ihlallerin kökünü kazıma sözü verdi.

Kraken'in kripto stake ihlalleri nedeniyle tazminat ödemesine hükmedilen SEC davası sonucuna rağmen, blok zinciri endüstrisi gelişmeye devam ediyor. Metacade gibi yeni projeler, GameFi hareketi için ilerleme sağlamayı amaçladığından önemli düzeyde yatırım çekiyor.

Metacade'in token presale'i $14.2m’ın üzerinde yatırım topladı ve şu anda son aşamalarına giriyor. Proje, blok zinciri tabanlı oyun alanında gerçekten benzersiz bir hizmet sunduğu için yatırımcılar önemli yatırım getirileri bekliyor.

Metacade nedir?

Metacade, entegre finansal ödülleri bağımlılık yaratan oyun deneyimleriyle birleştiren kapsamlı bir GameFi platformudur. Blok zincirinde bulunabilecek en geniş “kazanmak için oyna” (P2E:Play-to-earn) oyun koleksiyonunu sunan Metacade'de oyuncular, Web3'teki en yeni oyunlardan bazılarını oynarken MCADE token'ları kazanabilirler.

Proje, kripto kazanç imkânlarını oyun sektörünün ötesine taşıyarak Web3 kullanıcıları için bir merkez haline gelmeyi hedefliyor. Kullanıcılar blok zincirindeki en son trendlere ulaşabilir ve yatırımcılar, girişimciler ve blok zinciri kullanıcılarından oluşan bir toplulukla buluşabilir.

MCADE nasıl çalışıyor?

MCADE tokeninin temel işlevi, platformun çeşitli P2E oyunlarında finansal ödüller sağlamaktır. Token sahipleri ayrıca yönetişim tekliflerinde oy kullanma ayrıcalıkları kazanır ve pasif bir getiri elde etmek için kripto stake etme özelliklerini kullanabilir.

Metaverse oyun salonu, gündelik ve rekabetçi oyun tarzını birleştirerek oyuncuların kendi oyun deneyimleri üzerinde geniş kontrol sahibi olmalarını sağlar. Kullanıcılar tek başlarına oynayabilir ve kendi yüksek skorlarını geçmeye çalışırken MCADE token ödülleri kazanabilir veya büyük kripto ödülleri kazanmak için diğer kullanıcılara karşı rekabet edebilirler.

Topluluk merkezi, kazanma mekaniğini bir adım öteye taşıyor. Kullanıcılar platforma katkıda bulunarak, bilgi paylaşarak, oyun incelemeleri yayınlayarak veya sadece diğer kullanıcıların gönderileriyle etkileşime girerek MCADE token'ları kazanabilirler.

Metacade ayrıca blok zinciri kullanıcılarını Web3'teki ücretli iş fırsatlarına ulaştırıyor. Work2Earn (Kazanmak İçin Çalış) özelliği, çeşitli kalıcı pozisyonlara başvurulabilecek merkezî bir kripto iş panosunda açık pozisyonları duyuracak. Work2Earn özellikleri, yeni blok zinciri oyunlarını resmî olarak piyasaya sürülmeden önce test etmek gibi tek seferlik işleri de içerebilir.

Metacade: Gerçekten ezber bozan bir proje mi?

Metacade, blok zinciri tabanlı finans sisteminin en iyi unsurlarını bağımlılık yaratan oyunlarla birleştiren eksiksiz bir GameFi hizmetleri paketi sunmaktadır. Oyuncular tarafından kripto stake etme, oynayarak kazanma ve topluluk etkinliklerini birleştiren bir girişim olarak tasarlanmıştır. Bu da ona gelecek için yüksek potansiyel sağlıyor.

Sadece bu da değil, Metacade aynı zamanda Metagrants programı aracılığıyla bir sonraki blok zinciri inovasyon dalgasını da finanse edecek. Kullanıcılar, Metacade geliştirme süreci boyunca hangi yeni blok zinciri oyunlarının finansman alması gerektiğine karar vermek için oy kullanacaklar. Bu ve Work2Earn özelliği, blok zinciri oyun hareketinin büyümesine yardımcı olacaktır.

MCADE 2023 yılında 0.20 dolara ulaşabilir mi?

MCADE'in gelecekteki fiyat potansiyeli, kapsamlı blok zinciri teklifi ve deflasyonist tokenomiği sayesinde oldukça yüksektir. Son aşama presale, MCADE'in fiyatını halka açık borsalarda listelenmeden önce 0.008 dolardan 0.02 dolara kadar yükseltecek, bunun da satın alma baskısını artırması ve potansiyel olarak tokenı fiyat keşfine doğru itmesi bekleniyor.

MCADE için uzmanlar, presale'in sonundan itibaren 10 kat getiri öngörüyor ve 0.20 dolarlık fiyat seviyesi erken giriş yapanlar için önemli bir hedef.

SEC davalarının ardından, MCADE satın almaya değer mi?

SEC davaları Metacade gibi bağımsız blok zinciri projeleri için yasal açıdan netlik sağlayabilirken, Web3 için varoluşsal bir tehdit oluşturması muhtemel değildir. Çoğu blok zinciri şirketi, dijital varlık sınıfı etrafında var olan az sayıdaki düzenlemeyle uyumludur ve ABD’nin yasal düzenleyicileri tarafından gelecekte çıkarılacak yasalardan bağımsız olarak bu durumun geçerliliğini koruması beklenmektedir.

Metacade güçlü bir yatırım fırsatı olmaya devam ediyor. Yakında halka açık borsalarda daha geniş bir kullanıcı kitlesine açılacağından, presale bu sürece dâhil olmak için mükemmel bir zaman olabilir. MCADE için öngörülen 10 kat getiri potansiyeli ve kripto stake etme hizmetleri aracılığıyla pasif ödül fırsatları ile, herhangi bir yatırım portföyüne harika bir ekleme olabilir.

Metacade presale'inin son aşamasına buradan katılabilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.