Bitcoin Kazandıran Türk Forum Projesi – Satoshi TURK

Bitcoin Kazandıran Türk Forum Projesi – Satoshi TURK

Kripto para sektörüne ilginin gün geçtikçe arttığı şu günlerde özellikle ülkemiz çapında hissedilen en büyük eksiklik, kripto paralara yönelik yeterli Türkçe içeriğin bulunamaması olmuştur. Bu sorun çözme ve bunu yaparken de yazar olarak bilgilerini paylaşmayı tercih eden insanlara kazanç sağlamayı hazırlayan bir Türk forumu 2020 yılının sonlarına doğru yayın hayatına başladı. SatoshiTurk isimli bu forum kısa sürede çok ciddi bir takipçi kitlesine ulaştı ve piyasadaki trendlerin takip edilebileceği bir yer haline geldi. İstanbul merkezli DRYazılım tarafından kurulan SatoshiTurk BTC forumu Türkiye’de bu alanda bir ilk olarak ön plana çıkıyor.

Level Sistemi İle Bitcoin Kazanın

SatoshiTurk forumunda Bitcoin kazanmak için bir level sistemi geliştirilmiş. Bu level sistemi ile forumda daha fazla vakit geçiren ve daha fazla paylaşım yaparak kullanıcıları bilgilendiren üyelerin daha fazla kazanması amaçlanmış. Örnekle anlatmak gerekirse Level  1 seviyesinde 300 kelimelik bir konu için 150 satoshi  ödemesi yapılırken, level 20 seviyesine gelindiğinde bu kazanç miktarı 3000 satoshiye çıkıyor.

Yeteneklerinizi Bitcoin’e Çevirin

Yazılım, Photoshop, Tasarım, Yazarlık, Analiz vb. yeteneklerinizi Bitcoin karşılığında SatoshiTurk forumunda satışa sunmanıza izin veriliyor. Bu sayede sadece yazarlar değil, farklı yeteneklere sahip insanlarında bu sistemden kazanç elde etmesinin önü açılmaya çalışılmış.

Kripto Para Hakkında Pek Çok Bilinmeyen Bu Forumda

Kripto paralara yönelik Türkçe kaynaklarının bulunmasının zor olduğu günümüzde, SatoshiTurk bitcoin forumu bu alanda kanayan bir yarayı kapatmayı başarmış görünüyor. Kripto paraları izlerken, farkında bile olmadığımız kripto paraların özellikleri, yatırımcıları, gelecek beklentisi gibi pek çok konuda detaylı fikir sahibi olabilmenize olanak sağlanıyor.

Kripto Para Analizlerini Takip Edin

Kripto paralara yönelik kendisini bu konuda forum içinde kanıtlamış kullanıcılar tarafından analizlere yer veriliyor. Bu analizlerin Yatırım tavsiyesi Niteliği olmadan paylaşılması ve destek direnç noktalar ile yatırımcılara yön verecek temel bilgileri içermesi de sektörde az rastlanır nitelikte. Bilindiği üzere Yatırım tavsiyesi vermenin suç olduğu günümüzde pek çok sosyal medya aracılığıyla yatırımcıları yanıltacak yatırım tavsiyeleri verilmektedir. Bu durumun kesinlikle yasak olduğu SatoshiTurk forumunda kullanıcılar bir kripto paraya yatırım yapmalı mıyım? sorusundan çok, kripto para yatırımlarıma yön verirken nelere dikkat etmeliyim? sorusunun cevabını buluyor.

Kripto Paranın Samimi Ortamı SatoshiTurk

SatoshiTurk forumunda, pek çok sosyal medya içerisinde karşılaşılan kaba davranış, küfür, hakaret gibi içeriklere kesinlikle izin verilmiyor. Forum yöneticileri tarafından sürekli olarak takip edilen forumda, yöneticilerde neredeyse tüm sohbetlerin içerisinde olarak bu samimi ortamın korunmasını sağlıyorlar.

Bitcoin Bağışı Alın

Birçok forumda olan REP sistemi, SatoshiTurk forumunda kripto para sektörüne uygun hale getirilmiş. REP sistemi yerine satoshi bağış butonu bulunan forumda, kullanıcılarında birbirlerini güzel ve faydalı içeriklerinden dolayı ödüllendirebilmeleri amaçlanmakta.

Arkadaşlarınızdan Bitcoin Kazanın

SatoshiTurk forumunda kazançlar sadece bunlarla sınırlı bırakılmamış. Hiçbir etkinlikte bulunmasanız bile, etkinlikte bulunacak arkadaşlarınızı foruma dahil etmeniz halinde onların kazançları üzerinden kazanç elde edebiliyorsunuz. Ayıca belirli aralıklarla düzenlenen referans yarışmaları ile, mevcut sisteme ilave gelir de elde edilmesi mümkün.

Yeni Kripto Para Projelerinden Haberdar Olun

Hiç keşke ilk çıktığında alsaydım dediğiniz kripto paralar oluyor mu? Kripto para sektöründe yıl içerisinde yüzlerce yeni proje piyasaya sürülüyor. Elbette bunların büyük bir kısmı piyasada çeşitli nedenlerle kaybolup gidiyor. Ama yeterli desteği ve ilgiyi görenler piyasada tutunmaya devam ediyor. Ancak bu projelerden fiyatları yükselinceye kadar haberdar olmak gerçekten zor. İşte SatoshiTURk forumu bu konuda bir başka ilki daha başarmışa benziyor. Halka satış yapan ve önemli firmalar tarafından destek almış projeleri inceleyerek sizlere detaylandıran bir sistemleri mevcut.

Ayrıca tüm kripto para sektöründe mevcut kripto paraların, o anlaşılmaz karmaşık anlatımdan uzak şekilde anlatımlarına da yer vererek projelerin herkes tarafından anlaşılabilmesine olanak sağlanmış.

Kripto Para Forumlarının Zirvesini Hedefliyor

SatoshiTurk, başta ülkemizde olmak üzere kripto para sektöründe eksikliği hissedilen Forum sektöründe liderliği hedefliyor. Yayın hayatına kısa süre önce başlamasına rağmen gerek yapmış olduğu düzenli ödemeler, gerekse oluşturduğu üye kitlesinin kalitesi ile pek çok kişinin dikkatini çekmiş durumda. Hatta durum öyle bir hale gelmiş ki site üzerinde paylaşım yapan eski üyelerin tamamının büyük bir takipçi kitlesi oluşmuş durumda.

Yazılım sektöründe tanınmış biri olan DRYazılım sahibi,  ve SatoshiTURK forumunun kurucusu Sabri Yaşın SatoshiTurk forumunun amacını şu sözlerle ifade ediyor:

“ SatoshiTURK forumunu kuruş amacımız Türkiye’de eksik olan kaynak sorunun giderilmesi sağlamak. Yabancı kaynaklarda pek çok projenin detaylarına ulaşılabilirken, Türkçe kaynaklar oluştuğunda o projeler çoktan şahlanmış oluyor. Kısacası bu alana ilgi duyan tüm insanlar belki de beğenip bir fırsat olarak göreceği projeleri kaçırmış oluyorlar.

SatoshiTURK Türkiye’de bir ilki başardı. Bu alanda her geçen gün adından daha çok söz ettiriyor. Kullanıcılarımıza sadece Bitcoin ile ödeme yapmıyor, Bitcoin kazanmalarını sağlıyoruz. Bunun ayrımını yapmak önemli. Yani sistemimizde Türk Lirası biriktirip bunun karşılığı olan Bitcoin’i almıyorsunuz. Direk olarak Bitcoin kazanıyorsunuz.

Sıcak bir ortam kurmayı amaçladık. Geldiğimiz noktada bunu başardığımızı görüyorum. Tüm üyelerimiz samimi bir ortam içerisinde içerik paylaşıyor. Paylaşım yaparken de diğer kullanıcıların işine yarayabilecek kaliteli içerikler üretmeye özen gösteriyorlar. Bu seviyeye gelmemiz kolay olmadı bunu kabul ediyorum. Ama başardığımız için memnunum. “

SatoshiTURK forumu, gerek altyapısı ve kullanıcıların isteklerine verdiği önem, gerekse kripto paralara yönelik içerikleri nedeniyle büyük ilgi görüyor gibi görünüyor. Türkiye’nin zirvesine çıkabilecek mi? bunu zaman gösterecek ama bu yolda emin adımlarla ilerledikleri söylenebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.