Son dönemin parlayan yıldızı Mexc Global ile Kripto paralar hakkında Röportaj

Son dönemin parlayan yıldızı Mexc Global ile Kripto paralar hakkında Röportaj

Son dönemin parlayan yıldızı Mexc Global ile Kripto paralar hakkında Röportaj

Kripto para her geçen gün hacmini ve yatırımcı sayısını arttırarak beklenilenin üstünde bir sükse yarattı. Kripto paraların trend kazanmasından sonra hangi borsada alım satım yapıldığı önem arz etmeye başladı. Son dönemlerin parlayan yıldızlarından bir olan MEXC Global'in Türkiye CEO'su Kevin adlı arkadaşımızı davet ettik.

Kevin-MEXC Türkiye iş departmanı CEO'su, 2018'de blockchain sektörüene giriş yaptı.

Söyleşiden, yalnızca MEXC'nin kullanıcı hizmetine neden büyük önem verdiğine dair bir fikir edinmekle kalmayıp, aynı zamanda kripto para birimi sektörü hakkında bazı bilgiler edinebilirsiniz.

(Umut-Kointimes): Mexc global kripto para borsası kurulma amacınız nedir, sizi diğer borsalardan ayrı kılan özelliklerinizi var mıdır

Kevin: MEXC, spot, kaldıraçlı, ETF ve kontratlı işlemlerin yanı sıra Stake ve diğer ürün ve hizmetleri sağlayan, dünyanın önde gelen hizmet platformudur.

MEXC, kullanıcı ihtiyaçlarını temel alan ve sürekli olarak kullanıcı odaklı bir şekilde büyüyen bir ticaret platformudur. Kullanıcılara her zaman yüksek kaliteli varlık alım satım hizmetleri sunmakta ısrarcı olmak ve kullanıcıların yüksek kaliteli kripto varlık alım satım ihtiyaçlarını karşılamak, değişmeyecek olan nihai hedefimizdir.

MEXC iyi bir topluluk kültürüne sahiptir ve kullanıcı geri bildirimlerini değerlendirerek sürekli iyileştirmeler yapmaktadır. Kullanıcıların varlıklar, pazar vb. konular hakkında geri bildirimleri olduğunda, topluluk personelimiz, yöneticilerimiz ve kurucularımız topluluktaki kullanıcılar için bunları en kısa sürede değerlendirerek neticeye kavuşturmaktadır.

MEXC, keskin pazar anlayışına ve çevik uyum sağlama özelliğine sahiptir. Spot, kontrat, kaldıraç ve ETF işlemleri için tek noktadan alım satım ve hizmet özelliğine sahiptir.

Şimdiye kadar, MEXC 1100+ kripto varlık ve 1600+ spot ticaret çifti listeledi; kaldıraçlı ETF'ler 170+ varlığı ve 190+ ticaret çiftini kapsamaktadır; sözleşme ürünleri 200+ varlığı kapsamaktadır. Çevrimiçi projeler, Ethereum, Polkadot, Solana, Avalanche Protocol, Fantom vb. gibi kripto para birimlerinin tümünü kapsamaktadır.

Aynı zamanda MEXC, yüksek güvenlikle bağımsız araştırma ve geliştirmede sürekli çalışmalar yapmakta olan bir platformdur. Çekirdek ekibimiz derin bir ana akım finansal geçmişe sahiptir, bu nedenle MEXC spot, kontrat, kaldıraç ve ETF dahil olmak üzere birden fazla ürün barındırmaktadır ve profesyonel finansal ürün mantığına ve teknik güvenliğe sahiptir. Aynı zamanda, MEXC, ticaret motorunun eşleştirme verimliliğini artırmak, ticaret sisteminin güvenliğini ve istikrarını sağlamak ve ticaret derinliğini sürekli olarak optimize etmek için her altı ayda bir temel ticaret sistemini yükseltmektedir.

(Umut-Kointimes): Mexc global kripto para borsası olarak kripto paranın geleceğini nasıl öngörmektesiniz, regülatörlerin yasaklama kararı almasını bekliyor musunuz?

Kevin: 2020'den beri MEXC, küresel pazarı oluşturmaya ve küresel bir uyumluluk operasyon stratejisi belirlemeye başladı. Küresel pazar genişlemesi açısından Estonya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Kanada ve İsviçre olmak üzere 5 ülkeden peş peşe lisans almıştır. Dünyada kripto para ticareti işlemleri için en fazla lisans almış platformlardan biridir ve işlem güvenliği açısından geniş bir garantiye sahiptir.

Düzenlemelerin getirdiği uyumun kripto para piyasasının gelişiminde kaçınılmaz bir eğilim olduğuna inanıyoruz. Uzun vadede, uyumun gelişmesi kripto para piyasasının sağlıklı gelişimine elverişlidir. Ticaret platformları için, denetim ve planlama operasyonlarını benimsemek, kullanıcıların işlemlerini tam olarak garanti altına alabilir.

(Umut-Kointimes): Mexc borsasında bir altcoin listelenmesi için ne gibi kriterlere sahipsiniz? Ya da yeni coin listelenirken projeden beklentileriniz nelerdir.

Kevin: MEXC'nin çevrimiçi projeler için yalnızca iki standardı vardır: birincisi kullanıcılar tarafından tanınan bir proje olması, diğeri ise blok zincirinin gelişimini teşvik edebilecek bir proje olması.

Her şeyden önce, MEXC'nin projeyi başlatma şekli, kullanıcı oylamasını ve kullanıcı geri bildirimini içermektedir. Örneğin Kickstarter diye bir aktivitemiz var. Bu aktivitede her gün online olmak için kullanıcıların oy vermesini bekleyen birçok proje var ama hangi projelerin başlatılıp başlatılamayacağını, MX pozisyonundaki kullanıcılar tarafından oylanması gerekmektedir. Bunun avantajı, kullanıcının ne tür varlıklarla ticaret yapmak istediğine karar vermenin yine kullanıcıya kalmış olması ve kullanıcının oylamaya katılım sürecinde ilgili projeden token ödülünü alabilmesidir.

Çok sayıda topluluk kullanıcısı ve yüksek popülaritesi olan projeler hızla başlatılır, SHIB, PEAPLE ve SOS gibi önceki MEME projeleri gibi. Sadece bunlar değil, verimli projelerimizin çoğu topluluk kullanıcıları tarafından da tavsiye edilmiştir.

MEXC, her alanda iyi projelerin oluşturulmasını beklemektedir. Bu nedenle, kullanıcılarımız için premium varlıklar bulmak için her sektörden projeler aramaya devam edeceğiz. Piyasanın açısından, bu aynı zamanda kripto para birimi endüstrisinin olumlu gelişimine de yardımcı olmaktadır.

Kullanıcılara zarar verebilecek riskleri yüksek projeleri reddetmekteyiz. Bu nedenle, kullanıcıların çıkarlarını korumak için projeleri gözden geçirmek için profesyonel bir ekibimiz bulunmaktadır.

(Umut-Kointimes): Mexc kripto para borsası olarak kaç ülkede hizmet veriyorsunuz? Bu konudaki çalışmalarınız ve planlarınız nelerdir

Kevin: Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'da kullanıcılarımız mevcut. Resmi web sitemize giriş yaparsanız, kullanıcılara birden çok dilde hizmet verdiğimizi görebilirsiniz, bu sadece ürün hizmetlerine ve müşteri hizmetlerine yansımamakta, Aynı zamanda yerelleştirilmiş topluluk operasyonları, yerelleştirilmiş proje madenciliği ve KOL'ler ve medya ile yerelleştirilmiş genişleme ve işbirliği dahil olmak üzere farklı dil alanlarında yerelleştirilmiş operasyon stratejileri uyguluyoruz.

(Umut-Kointimes): Mexc olarak metaverse projeleri hakkında neler düşünüyorsunuz, borsanızda daha çok metaverse coin listelemeyi düşünüyor musunuz?

Kevin: Bu bir varlık bölümü sorusudur. Bölüm ayrılmış izlemelere dayanrak, yalnızca 2021'in ikinci yarısında MEXC tarafından başlatılan yeni varlıklar 24 alt alanı kapsamaktadır. Bunlar arasında NFT'yi (NFT, GameFi, Metaverse) içeren büyük ölçekli projeler %38'i oluşturmaktadır.

Ve 2021'deki en iyi 10 kripto varlık arasında, lansmanından sonra aralarında %47854 ve %6483 yükseliş GALA ve MANA’nında bulunduğu 6'sı ilk olarak MEXC tarafından piyasaya sürülmüştür.

Genel olarak, 2020'de MEXC'nin çevrimiçi projelerinin çoğu DeFi projeleri ve 2021'de çevrimiçi projelerin çoğu NFT projeleri olmuştur.

(Umut-Kointimes): “Yılın en iyi 10 kripto varlığı, 6 ilk olarak MEXC'den yayınlandı” dediniz, bu yüksek kalitede proje başlatma servisine nasıl sahip oldunuz?

Kevin: Aslında, MEXC lasman projesi sadece pazarın gelişim yolunu takip etmekle kalmayarak, aynı zamanda bu yollar tüm hızıyla devam etmeden önce MEXC ayrıca ikincil piyasada önceden araştırma ve madencilik yapmaktadır. Burada bir öncül mantık bulunmaktadır: Bu projelerin değeri, ancak potansiyel projeler önceden ortaya konduğunda ve izlemeler kırıldığında yansımaktadır.

Örneğin, 2019'un ikinci yarısında MEXC, tümü ilk olarak MEXC'den piyasaya sürülen DOT, KSM, EDG ve PCX gibi Polkadot ekolojik varlıklarını çıkarmaya başladı. NFT, 2021'in ikinci çeyreğinde trend olmaya başladı, ancak MEXC, Şubat 2020'de MANA gibi metaverse varlıklarını piyasaya sürmüştü. 2021'in ikinci yarısında FTM ve SOL gibi halka açık zincir varlıkları trend olmaya başladı. MEXC bu iki varlığı Haziran 2019 ve Ağustos 2020'de piyasaya sürmüştü.

Bu nedenle, MEXC yüksek kaliteli projelerinin madenciliğini yaparken, aynı zamanda yüksek kaliteli popüler projelerini de hızla başlatmaktadır. Şu anda, MEXC'nin listelenen varlıkları arasında Ethereum, Polkadot, Solana, Avalanche Protocol ve Fantom gibi halka açık zincir ekolojik projelerin yanı sıra NFT, DeFi, Layer2 ve DAO gibi projeler yer almaktadır.

(Umut-Kointimes): Mexc borsasında alım satım dışında, yatırımcılara farklı para kazanma imkânı sunuyor musunuz?

Kevin: Örneğin, M-Day ve Launchpad, MX sahiplerinin yeni projelere erken katılımını sağlayan iki farklı etkinliktir ve Staking, kullanıcılara gelir elde etmek için PoS'u kilitleme ve PoS'u tutma hizmeti sunar.

(Umut-Kointimes): Son dönemlerin popüler projelerinden biri olan nftler için bir Pazar alanı açmayı düşünüyor musunuz, nft’ler hakkında düşünceleriniz nelerdir.

Kevin: Potansiyel projelerimizde de görüleceği gibi MEXC, NFT'ler dahil her bölümü takip etmektedir. NFT'ler hakkındaki kişisel görüşlerimden bahsedebilirim,

Tür açısından bakıldığında, mevcut NFT'ler esas olarak 4 türe ayrılmaktadır: ilk tür, Web2 düşüncesine dayanan geleneksel fiziksel kripto sanat eserlerinin, gayrimenkulün vb. NFT'si gibi varlık doğrulama tipi NFT'dir. İkincisi, Beeple'ın "Everydays: The First 5000 Days" adlı çalışması gibi yerel kripto sanatıdır. Yerel kripto sanatın özelliği, sanatsal ifadeyi artık iki boyutlu bir düzlemle sınırlı değil, çok boyutlu sanatın tam olarak ifade edemediği sanatsal etkiler elde etmek için resim temelinde boyutlu uzay ve ses efektleridir; üçüncüsü, dünyanın en popüler kültürel sembollerini temsil eden CryptoPunks gibi avatar benzeri NFT'lerdir; dördüncüsü metaverse deposundaki veya GameFi'deki kimlik ve destek varlıklarıdır.

Uygulama senaryoları açısından, NFT hayran ekonomisinde hayranlar için "bilet hakları" ve "üyelik hakları" token’ı olarak kullanılabilir; GameFi dünyasında pledge madenciliği vb. için kullanılabilir; üretici ekonomi de sadece telif hakkı sorununu çözmekle kalmaz, aynı zamanda hak ve menfaatlerin dağılımın konseptine de değişiklikler getirebilir. Örneğin, bir kullanıcı her NFT ticareti yaptığında, NFT üreticisine belirli faydalar sağlamaktadır.

CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club, kripto dünyasında doğmuş yerli IP'lerdir. NFT sahiplerine ticari telif hakları verir, daha sonra bu baş NFT projeleri, sınırlı sayıda ortak ayakkabı, çanta ve giysi vb. üretmek için geleneksel lüks markalarla iş birliği yapacak, NFT sahiplerine yaratılan gelirin bir kısmını telif hakkı ücretleri şeklinde iade edecektir. Yeni üretim ve işbirlikçi ilişkileri doğuracaktır.

Geliştirme eğilimleri açısından bakıldığında, Web3 düşüncesine dayalı NFT'ler daha üreticidir. Örneğin Web3 sosyal ağlarında NFT olarak sosyal kimliğimizi göstermek için kripto cüzdana giriş yapmamız yeterlidir; metaverse dünyasında evimiz, sosyal kimliğimiz ve hatta bir sandalye NFT şeklinde yansıyacaktır; Game Fi Dünyada, satın aldığımız donanım ve varlıkları satın alma, satma, fiyatlandırma ve başkalarına verme hakkına sahip olabiliriz.

Sonuç:

MEXC Global'in Türkiye CEO'su Kevin ile kripto paralar, metaverse, nft ve mexc borsasıyla alakalı yatırımcıların ve kripto takipçilerin merak ettiği tüm sorular yanıtlandı.kısa ama önemli bilgilerin aktarıldığı, kripto alanında çok yenilikçi bilgilerin paylaşıldığı bu samimi ve keyifli açıklamalarından dolayı mexc global türkiye ceo’su kevin’e teşekkür ederiz. Her geçen gün büyüyen kripto para sektörüne katkılarından dolayı mexc'ye teşekkür ederiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.