Kripto Piyasası Sam Bankman-Fried'ın Hukuki Dramasını Takip Ederken Polkadot (DOT), Solana (SOL) Ve Metacade (MCADE) İvme Kazanı

Kripto Piyasası Sam Bankman-Fried'ın Hukuki Dramasını Takip Ederken Polkadot (DOT), Solana (SOL) Ve Metacade (MCADE) İvme Kazanı

Kripto Piyasası Sam Bankman-Fried'ın Hukuki Dramasını Takip Ederken Polkadot (DOT), Solana (SOL) Ve Metacade (MCADE) İvme Kazanıyor

Kripto piyasası, Sam Bankman-Fried'in FTX fonlarını nasıl usulsüz bir şekilde kullandığına ilişkin haberlerin duyulmasının ardından inişli çıkışlı bir grafik çizdi. FTX çöktüğünde kripto piyasaları büyük bir darbe alırken, bazı projeler o zamandan beri yeniden ivme kazandı.

Polkadot ve Solana, Sam Bankman-Fried'ın etkisinin yarattığı sarsıntıdan kurtulamayan iki proje olsa da, Metacade olarak bilinen çığır açıcı yeni bir proje, presale döneminin beta aşamasında üç hafta içinde yaklaşık 1 milyon yatırım aldığını duyurduktan sonra, GameFi alanındaki heyecan verici hedefleriyle ciddi bir ivme yakaladı. Metacade'in neden yılın yatırımı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Metacade nedir?

Metacade, oyuncuların yeni bir GameFi platformunda birbirleriyle iletişim kurmaları ve işbirliği yapmaları amacıyla, her türden kullanıcı için bir dizi fayda sağlayan yenilikçi bir yol oluşturuyor. Yeni platformun temelinde, kullanıcılara klasik oyunlardan özellikle Metacade ile entegrasyon için tasarlanmış yepyeni yenilikçi oyunlara kadar çok sayıda oyuna kazanmak için oyna (P2E:Play-to-earn) erişimi sağlayan devasa bir sanal oyun salonu yer alıyor.

Metacade'in whitepaper'ı, Metacade yönetişim token'ı MCADE'i ERC-20 token standardında piyasaya sürerek Ethereum (ETH) ağının güvenlik ve istikrarından faydalanan projenin iddialı planlarını daha detaylı hale getiriyor.

Metacade ekibi, oyuncuların oyunlardan sorumlu olmasının önemini anlıyor ve projeyi 2024 yılında merkezi olmayan otonom bir organizasyona (DAO) tamamen dönüştürmek gibi bir planları var.

Metacade nasıl çalışıyor?

Metacade'in kullanıcılar için en çekici yanlarından biri, platformdaki faaliyetleri aracılığıyla kazanç elde edebilmeleridir. Birincil kazanç yöntemi (P2E) yöntemidir, ancak kullanıcılar MCADE'de bilgilerini paylaşmak veya oyunlarla ilgili incelemeler sunmak gibi topluluğa katkılarından dolayı da ödüller alabilirler. Nihayetinde kullanıcılar, kullanıcıların projeler üzerinde çalışmasına ve tokenlerle ödüllendirilmesine olanak tanıyan Metacade girişimi Work2Earn'den (Kazanmak için Çalış) yararlanabilecekler.

Proje ayrıca Metagrants olarak bilinen ve oyun geliştiricilerini projelerine finansman sağlamak için doğrudan Metacade platformuyla entegre olmaya teşvik eden yenilikçi bir özelliğe de sahiptir. MCADE sahipleri, fonların nereye verileceği konusunda oy kullanabilecek ve bu, projeler için destek ve ivme sağlayabilecek. Metagrant alacak ilk projenin 2024 yılında başlatılması planlanıyor.

MCADE tokenı, bir takas aracı olarak kullanılmasıyla da ekosistemin önemli bir parçasıdır. Rekabetçi turnuvalara katılmak, ürün satın almak veya platformdaki diğer alışverişler için MCADE gereklidir.

Polkadot - Yükselmeye hazır mı?

Farklı blok zincirlerinin güvenli bir şekilde birlikte çalışmasını sağlamak için parachain teknolojisini kullanan birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot, Web3'te bir öncü ve aynı zamanda birlikte çalışabilirlik alanında da bir lider olarak gösteriliyor.

Tek bir Layer-1 protokolünün Web3'te tekel olması mümkün görünmediğinden, farklı zincirlerin birbirleriyle nasıl etkileşime girebileceği bu alan için önemli bir sorun haline geliyor. Bu durum, birçok işletmenin halka açık blok zincirleri üzerindeki herhangi bir çalışmanın yanı sıra özel bir blok zincirinde de bazı faaliyetlere ihtiyaç duyacağı kurumsal kabullenme için de geçerlidir.

Hem Chainlink (LINK) hem de Quant Network (QNT), Swift ve Nexi gibi büyük ödeme şirketleriyle ortaklıklar kurarak 2022'de müşterek çalışma konusunda önemli aşamalar kaydetti. Bu durum, kendi yerel tokenı DOT ile Polkadot'u zorlu bir süreçle karşı karşıya bırakıyor. Kurucu Gavin Wood'un CEO'luktan istifa etmesinin ardından DOT'un bir miktar ivme kazandığına dair bazı raporlar var, ancak DOT'un riskli bir yatırım olmaya devam ettiğine şüphe yok.

Solana - SOL, FTX ile arasına mesafe koyabilir mi?

Sam Bankman-Fried'in tutuklanmasının ardından, hiçbir Layer-1 protokolünün token fiyatı Solana'nın SOL'u kadar düşüş yaşamadı. Bankman-Fried'ın Solana'nın büyük bir destekçisi olduğu ve FTX'in bir noktada tasfiye edilmesi gereken büyük miktarda SOL'a sahip olduğu bilindiğinden, SOL'un fiyatı hızla düştü.

Solana halen etkin bir geliştirici topluluğuna sahip ve FTX faaliyetleriyle bağlantılı olduğu söylenen kesintiler nedeniyle proje Sam Bankman-Fried'in tutuklanmasının ardından biraz ivme kazanabilir. Ancak projenin kaybettiği yatırımcı güvenini yeniden kazanması uzun zaman alacak gibi göründüğünden yatırımcıların bu projeden uzak durması muhtemel.

MCADE iyi bir yatırım mı?

Metacade'in presale beta aşaması yalnızca üç hafta içinde yaklaşık 1 milyon dolar yatırım alırken, akıllı yatırımcılar tarafından önemli kazançlar elde etmek için nadir bir fırsat olarak görülen proje, Sam Bankman-Fried’ın tutuklanması ile de sahip olduğu ilgiyi hiç kaybetmedi.

Hem DOT hem de SOL, baskın Layer-1 protokolü olarak Ethereum'u geçmeye çalışırken bazı önemli zorluklarla karşılaşsa da, Metacade özel yatırımcı gruplarını heyecanlandırmaya devam ediyor, yani Metacade presale'inin çok uzun sürmeyeceğinden emin olabilirsiniz.

DOT ve SOL'u buraya tıklayarak eToro'da satın alabilirsiniz.

Metacade ön satışına buradan katılabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.