Aralık 2022'de Büyük Getiri İçin En İyi 6 Metaverse Tokeni

Aralık 2022'de Büyük Getiri İçin En İyi 6 Metaverse Tokeni

Metaverse, internet ve dijital alanları yeni bir şeye dönüştürmek için tasarlandı. Google, Microsoft ve tabii ki Meta gibi şirketler tarafından atılan cesur adımlar nedeniyle, metaverse devrimine dikkat etmek akıllıca olacaktır.

Metaverse, internet ve dijital alanları yeni bir şeye dönüştürmek için tasarlandı. Google, Microsoft ve tabii ki Meta gibi şirketler tarafından atılan cesur adımlar nedeniyle, metaverse devrimine dikkat etmek akıllıca olacaktır. Metaverse'e yatırım yapmanın en iyi yollarından biri metaverse kripto tokenleridir ve bugün bunu ele alacağız.

Bu makalede, tokenlerin fiyatı yükselmeden hemen önce satın alabileceğiniz en iyi metaverse tokenlerinden altısına değineceğiz.

1. Metacade (MCADE) - Metaverse Buluşma Yeri

Metacade, play-to-earn ve metaverse oyunları ile ilgili her şey için bir numaralı gidilecek yer olacak şekilde oluşturulmuş bir topluluk merkezidir. Kullanıcıların benzer düşünen oyuncularla bağlantı kurabilecekleri, en son metaverse oyunlarını keşfedebilecekleri ve play-to-earn oyunlardan daha fazla para kazanmanın çeşitli yollarını keşfedebilecekleri bir yer.

Metaverse ve GameFi endüstrileri henüz emekleme aşamasındayken, oyunların geleceğini tartışabileceğiniz, hakkında bilgi edinebileceğiniz ve doğrudan etkileyebileceğiniz tek bir çözüm hâlâ yok. Metacade bunu tamamen değiştirmeyi planlıyor. Platformda, metaverse'ğn nasıl işlediğini öğrenmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip canlı sohbetler, özel forumlar, incelemeler, ipuçları ve skor tabloları bulacaksınız.

Kullanıcıları bilgilerini başkalarıyla paylaşmaya teşvik etmek için Metacade, topluluğa her katkıda bulunduklarında kullanıcıları MCADE tokeni ile ödüllendiriyor. Bu, bir inceleme yayınlamak, biraz alfa paylaşmak veya başka yararlı GameFi içeriği sunmak olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, deneyimli oyuncular, başkalarının öğrenmesi için bilgeliklerini paylaşma teşvikine sahipken, daha yeni oyuncular test ettikleri yeni bir oyun hakkında fikir bildirerek para kazanabilirler. Her iki şekilde de herkes kazanıyor!

Metacade'in planının bir bölümü de gücü oyuncuların ellerine geri vermeyi kapsıyor. İşte bu nedenle 2023'te ilk Metagrant'lerini verecekler. Metagrant’ler, topluluğun oynamaktan en çok heyecan duyduğu oyunları yaratmak için geliştiricilere finansman sunuyor. Her Metagrant yarışmasında, geliştiriciler MCADE sahiplerinin oy kullanması için projelerini bir havuza sokar; en çok oyu alan kişiye Metacade hazinesinden fon tahsis edilir. Metacade'in amacı, sanal oyun salonunu, oyunları oynayan oyuncular tarafından desteklenen, piyasadaki en iyi metaverse ve play-to-earn oyunlarından bazılarıyla doldurmaktır. Bu da Metacade'in en iyi oyun yapımlarına sahip olmasını sağlar.

Metacade'in nihai hedefi, platformu dünyanın oyunculara ait ilk sanal oyun salonuna dönüştürmek. Platform geliştirme süreci tamamlandığında, Metacade merkeziyetsiz otonom organizasyona (DAO) dönüşecek ve çekirdek kadro görevden ayrılarak liderlik rollerini topluluk üyelerine devredecek. Bu noktadan sonra, yeni özellikler, ortaklıklar ve token ekonomisi gibi önemli kararlar, MCADE sahiplerine oy vermeleri için verilecek ve onlar için bir ev olan topluluğu gerçek anlamda yönetmelerine olanak tanıyacak.

Metacade'in büyüyen metaverse ve GameFi endüstrileri üzerindeki etkisini göz ardı etmek zor. Discord ve Steam gibi platformların oyun dünyasında bilinen isimler haline gelmesinin bir nedeni de bu ve birliktelik hissinin etkisi ile topluluk odaklı platformların popülasyonu hızla artabilir. Metacade, metaverse ve play-to-earn oyunlarının takip ettiği aynı yolu kolayca izleyebilir. Ön satışta hala değeri çok düşük olan tokenlerle, satın alınması gereken en iyi metaverse tokeni olarak ilk tercihtir.

>>> Metacade ön satışına buradan katılabilirsiniz <<<

2. ApeCoin (APE) - En Popüler Metaverselerden Birine Güç Veriyor

ApeCoin, Ape Ekosistemi için tasarlanan bir hizmet ve yönetişim tokenidir. Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT projesinin büyük başarısının ardından oluşturuldu ve sahiplerine çeşitli ekosistem özellikleri için özel erişim sağlıyor. Bu özelliklerden biri, BAYC'nin ardındaki şirket olan Yuga Labs tarafından oluşturulan heyecan verici bir metaverse projesi olan Otherside'dır.

TechCrunch'a göre Yuga Labs, "varlıkların kullanıcı tarafından oluşturulabileceği, kullanıcıya ait olabileceği [ve] platformdan taşınabileceği açık, birlikte çalışabilir bir metaverse" oluşturmayı amaçlıyor. Otherside 2023'te piyasaya çıkacak ve Otherdeeds olarak bilinen oyun içi diyarda yaşayan uzaylılardan oluşan binlerce Koda'ya ev sahipliği yapan uzak bir gezegende geçiyor.

Otherside, oyuncuları NFT'lerini oynanabilir karakterlere dönüştürebilecekleri bu alternatif gerçekliğe çeken 11 bölümlük bir hikaye olacak. Oyun, NFT satışlarının ilk aşamasında satılan 55.000 Otherdeeds ile şimdiden önemli bir ilgi topladı. Bu satış 24 saat içinde yarım milyar dolar seviyesini aşmayı başardı ve Otherside'ın ne kadar popüler olduğunu gösterdi.

BAYC ve onu takip eden diğer projelerin başarısı ve The Sandbox'ın ana şirketi Animoca Brands ile kurduğu ortaklık sayesinde, Otherside muhtemelen son derece başarılı bir metaverse projesi olacak. Oyun içi para birimi olan APE, işte bu nedenle en iyi ikinci metaverse tokeni.

3. The Sandbox (SAND) - Metaverse’te Sınırsız Olasılıklar

The Sandbox, Kasım 2021 zirvesinde 6,8 milyar dolarlık piyasa değeriyle piyasadaki en değerli metaverse projelerinden biridir. The Sandbox'ın başlıca planı, kullanıcıların oyun ve deneyim yaratmaya önem vererek arazilerinde istedikleri her şeyi inşa etmelerine izin vermek. The Sandbox'ın neredeyse her yönünün kullanıcıya ait olması dışında, bu yönüyle Roblox'a çok benziyor.

Örneğin, oyun içi araziler, LAND NFT'leri ile temsil ediliyor ve bunların SAND tokenleri karşılığında alınıp satılması mümkün oluyor. Kullanıcılar, VoxEdit'i kullanarak nesneler oluşturabilir ve bunları arazilerinde kullanmak veya kâr amacıyla satmak için blok zincirinde VARLIK olarak saklayabilir. The Sandbox Marketplace'te arabalar, sanat eserleri, karakterler ve daha fazlası gibi pek çok VARLIK (ASSET)'ı satışta bulacaksınız. Bu ASSET'ler daha sonra, içerik oluşturucuların hayal güçlerini keşfetmeleri ve diğer oyuncular için paraya çevrilebilir oyunlar ve deneyimler geliştirmeleri için eksiksiz bir araç seti sağlayan Game Maker'da kullanılabilir.

The Sandbox, Gucci, Warner Music Group ve Snoop Dogg gibi, tümü kullanıcıların oynaması ve keşfetmesi için kendi deneyimlerini oluşturan bazı saygın ve dünyaca ünlü markalarla ortaklıklara sahiptir. The Sandbox, metaverse'ünn geleceğinde çok önemli bir rol oynamaya devam edecek gibi görünüyor ve bu nedenle, en iyi metaverse tokenlerinden biri olarak üçüncü sırada yer alıyor.

4. Ethereum (ETH) - Metaverse’ün Kilit Bileşeni

Hemen heyecanlanmayın, Ethereum kendi metaverse’ünü inşa etmiyor. Ancak, dünyanın en popüler akıllı sözleşme platformu olarak birçok mevcut ve gelecekteki metaverse projesi için çok önemli bir altyapı sağlıyor. Örneğin, kripto tabanlı metaverselerin hayati bir unsuru olan NFT'ler, ezici bir çoğunlukla Ethereum kullanılarak basılıyor. Ağ, NFT satışlarında 30 milyar doları aşarken, ikinci en yüksek satışa sahip zincir olan Ronin, NFT Satışlarında 4 milyar doların biraz üzerinde paraya sahip.

En çok hasılat yapan metaverse projelerinden biri olan Sandbox da Ethereum ağını kullanıyor. Her işlem, kullanıcıların ETH cinsinden ücret ödemesini gerektiriyor; bu, daha fazla kullanıcı metaverse teknolojisini benimsedikçe ETH'ye olan talebin artacağı anlamına geliyor. Ek olarak, son Ethereum birleşmesi, daha fazla projenin yükseltmeden önce görülen tıkanıklıkla karşılaşmadan ağı kullanabileceği anlamına geliyor. Bu da metaverse’lerini inşa etmek için ölçeklenebilir, güvenli bir ağ arayan geliştiriciler için kapılar açıyor. Bu nedenle Ethereum, piyasadaki en iyi metaverse tokenlerinden biri olarak dördüncü tercihtir.

5. Highstreet (HIGH) - Metaverse’te Ticareti Yeniden Şekillendiriyor

Metaverse'ün sunduğu en güçlü kullanım alanlarından biri dijital ticarettir. Bu, günümüzde çoğu tüketicinin alışveriş yapmak için kullandığı birincil yöntem haline geldi. Bununla birlikte, her şeyin sadece bir tık ötede olması, müşterilerin artık ürünlerinin gerçek hayatta nasıl göründüğünü göremeyecekleri anlamına da geliyor. Highstreet, bu soruna bir çözümdür: markaların, kullanıcıların HIGH tokenini kullanarak ürünlere göz atması ve satın alması için dijital vitrinler oluşturmasına olanak tanıyor.

Her ürünün, Highstreet metaverse’te giyilebilmesini sağlayan kendi NFT'si var. Ancak, Highstreet'in Shopify ile sipariş karşılama entegrasyonu kullanılarak gerçek ürünler için de kullanılabilir. Highstreet sadece alışverişle de sınırlı değildir. Kullanıcılar, sanal avatarlarıyla Highstreet World'ü keşfedebilir, Binance Beach ve AVAX Alps gibi yerleri ziyaret edebilir ve bu eşsiz ortamlarda görevleri tamamlayabilirler. Highstreet mağazalarından birinden satın aldığınız ürünler ekstra zırh olarak kullanılabilir ve oyundaki düşmanlardan birine karşı savaşınızda size güç katar.

Ayrıca, zevkinize göre özelleştirebileceğiniz Highstreet's Homes'tan birini satın alma seçeneğiniz de var. Burada arkadaşlarla takılabilir, film izleyebilir ve hatta oyun içindeki evcil hayvanlarla etkileşim kurabilirsiniz! Genel olarak Highstreet, markalara heyecan verici bir değer teklifi sunarken kullanıcıları eğlendirmek için çok amaçlı bir metaverse sunuyor. İşte bu nedenle HIGH, satın almak için en iyi beşinci metaverse tokeni olarak yerini alıyor.

6. WAX (WAXP) - Metaverse Pazar Yeri

WAX, Worldwide Asset eXchange’in kısaltmasıdır. Dijital ürünlerin ticaretinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan OPSkins tarafından oluşturulmuş bir blok zinciridir ve sanal ürünleri ve koleksiyon ögelerini depolamak ve işlemek için amaca yönelik oluşturulmuş bir ağ sunar. Bu, markaların blok zincirindeki ögeleri NFT olarak kolayca tokenleştirmesine ve depolamasına olanak tanıyan karbon nötr bir projedir ve WAXP tokenini kullanarak sanal öge ticareti için merkeziyetsiz bir pazar yeri ile tamamlanır.

WAX'in hedefinin bir kısmı, markaların NFT'ler ihraç etmesi için basit bir dizi araç sağlayarak dijital varlık depolama imkanını herkese açmaktır. Bu da onu metaverse’e girmek isteyen şirketler için değerli bir ağ haline getiriyor. WAX, yalnızca WAX üzerinde çalışan, dünyanın en popüler play-to-earn oyunu Alien Worlds ile kendini çoktan kanıtladı. En çok oynanan play-to-earn oyunlarının ilk üçü şu anda WAX (DappRadar) kullanıyor.

WAX, Mattel, Capcom, Lionsgate gibi eğlence endüstrisinin büyük isimleriyle ortaklıklar kurmuştur. Bu markalar metaverse’e girmeye hazır olduklarında, NFT'lerini ihraç etmek ve depolamak için WAX kullanacaklarına güvenebilirsiniz. WAX muhtemelen metaverse'ün kritik bir bileşeni olma yolundaki inanılmaz yolculuğuna devam edecek ve bu nedenle şu anda satın alınabilecek en iyi yedinci metaverse tokeni.

Metacade (MCADE), En İyi Metaverse Tokeni Olarak En İyi Seçimdir

Metaverse’ün benimsenmesi arttıkça, bu listedeki her token büyük olasılıkla yatırımcılar için mükemmel getiri sağlayacak. Her biri, metaverse'ün temel itici gücü olma potansiyeline sahip benzersiz bir teklife sahip. Açıkçası, Metacade bir yatırım fırsatı olarak diğerlerinin üzerinde bir yere sahip.

Play-to-earn oyunları ve çeşitli metaverse'ler, bu sanal deneyimlerin doğal ilerlemesinin bir parçası olarak yükselecek ve gözden düşecektir. Ancak bir oyun merkezi olarak Metacade'in bu süreç boyunca sabit kalması bekleniyor. Metacade, Web3'ün topluluğa öncelik veren, play-to-earn ve metaverse oyunları için nihai hedefini oluşturarak, yüz binlerce sadık oyuncuyu kolaylıkla platforma çekebilir.

Metacade'in vizyonunu siz de paylaşıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede ön satışa girmek isteyeceksiniz. Ön satışının 1. aşamasında, 1$ karşılığında 125 MCADE tokeni alabilirsiniz. 9. Aşamada ise 1$ karşılığında yalnızca 50 MCADE alacaksınız. Bu da ne kadar erken başlarsanız, bu harika projeden elde edeceğiniz uzun vadeli getirilerinizin o kadar yüksek olacağı anlamına geliyor. Önümüzdeki yıllar için en iyi metaverse yatırımınız olabileceğinden, ön satışa bugün göz atın.

Metacade ön satışına buradan katılabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.