Litecoin Yükseliyor, Sebebi Venezuela Olabilir mi ?

Litecoin Yükseliyor, Sebebi Venezuela Olabilir mi ?

Litecoin yükseliyor. Bugün Venezuela'nın Bitcoin ve Litecoin’i havale aracı olarak onaylamasından sonra  % 15  oranında artış sağlamıştır. Piyasanın 125 milyar dolardan 131 milyar dolara çıktığı bugün sadece litecoin değil , diğer tüm coinler büyük oranda artmıştır. En yüksek artış litecoin ve eos meydana gelmiştir.

Önceki haberlerimizde venezuela'nın amerika ambargosuna karşı kendi yerel kripto parasını olan petroyu çıkardığını sizlere belirtmiştik.

AMBARGOYA KARŞI ÇARE OLABİLİR Mİ ?

Venezuela uzun süredir Amerika öncülüğünde bir çok devlet tarafından ekonomik ambargoya tabii tutulmakta.Bu ambargoyu kripto para kullanımı kırabilir mi ? Evet kırabilir, en son Amerika  Venezuela'nın kendi ülkesindeki 7 milyar dolarına el koyup  ve kontrolünü kendi desteklediği muhalif Guaido verdiğini açıkladı. Ve venezuelaya olan petrol borçlarını da vermeyeceğini açıklayarak iyice finansal krizin derinleşmesine katkı sağladı. Maduro bu krizi kripto para kullanımı arttırıcı politikalar izlediğini defalarca belirtti , en son gelişmede havale ödeme sistemine bitcoin ve litecoin kripto paraların eklenmesidir.

Litecoin Uçuşa Geçti , Sebebi Venezuela Olabilir mi ? Litecoin yükseliyor.  Sebebi Venezuela Olabilir mi ?

Kripto paralar devletlerin kendi çıkarsal ve keyfi olarak ambargo koyacağı bir para birimi değildir. Herhangi borsa da saklanabilir ve en güvenli yol ise ledger cüzdan da saklanmasıdır. Ledger cüzdanda saklanan hiçbir kripto para hacklenemez ve çalınamaz oluşunun farkında olan maduro ilerleyen süreçte coin kullanımı genişletici politikalar yapmaya devam edecektir.

Kripto para piyasası tekrar yeşilliğe bürünse de eski günlere dönmesi için halen yeterli hacme sahip değildir. 5 bin dolar bandının kırılması için  piyasasının 160 milyar dolar market hacmini aşması gerekmektedir. Kar oranlarının artması içim kademeli alınmalı ve en önemlisi stop loss koyulmasıdır. Herhangi bir coin sürekli yükselemez mutlaka düzeltmeler yapar ve bu düzeltmelerde ciddi zararlar edebilirsiniz, bu yüzden her alımdan sonra % 5 i aşmayacak şekilde stop loss koymalıyız.

Tahminimizce kripto paranın yılı 2020 olacaktır ve eski rekorunu kıracaktır , bunun için küresel ekonomik krizin derinliği ve yatırımcıların bu krizden kaçmak için kripto paraları bir sığınma limanı olarak kullanıp kullanmayacağı önem arz edecektir.

Litecoin Mart ayı analizine buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.