Litecoin'de Yarılanma Sonrası Balina Hareketleri: Yatırımcıları Neler Bekliyor?

Litecoin'de Yarılanma Sonrası Balina Hareketleri: Yatırımcıları Neler Bekliyor?

"Litecoin yarılandı ve balinalar sahneye çıktı. Peki, bu büyük yatırımcıların hareketleri LTC'nin geleceği için ne ifade ediyor

Kripto para analiz platformu Santiment, Litecoin'in (LTC) yakın zamanda gerçekleşen yarılanma olayının ardından olumlu bir yükseliş trendine girdiğini belirtiyor. Santiment'in pazarlama direktörü Brian Quinlivan, son videosunda Litecoin'in fiyatındaki düşüşe rağmen köpekbalıkları ve balinaların LTC stoklamaya devam ettiğini vurguluyor.

Quinlivan, "100 ila 100.000 Litecoin arasında herhangi bir miktarda LTC'ye sahip olan yatırımcıları incelediğimizde, bu grupların LTC biriktirmeye devam ettiğini görüyoruz. Yarılanma olayından yaklaşık 10 gün önce, bu yatırımcılar tüm arzın yaklaşık %42,4'ünü elinde bulunduruyordu. Şu anda bu oran daha da artarak tüm arzın yarısına yaklaştı." şeklinde konuştu.

Bu büyük yatırımcıların toplamda 31,5 milyon Litecoin tuttuklarına dikkat çeken Quinlivan, "Bu, tüm yıl boyunca ellerinde bulundurdukları en yüksek miktardır. 2022 yılına geri dönmemiz gerekiyor ve bu yatırımcılar hala bu seviyenin üzerindeler." dedi.

Kointimes.net'in de haber yaptığı üzere, Quinlivan, Litecoin'in MVRV (Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere) oranına da değindi. MVRV'nin, Litecoin'in yakın vadede bir piyasa dibi bulmadan önce düşmesi gerektiğini gösterdiğini belirtti. Quinlivan, "30 günlük trader'lar şu anda %11 oranında yükselişte, 365 günlük trader'lar ise %0,6 oranında yükselişte. İdeal olarak bu oranların sıfırın altında olmasını bekleriz. Eğer her iki oran da aynı anda sıfırın altına düşerse, bu genellikle piyasa dibi olarak kabul edilir ve yatırım için iyi bir sinyaldir." şeklinde açıklamada bulundu.

Sonuç olarak, Litecoin'in yakın zamanda yaşadığı yarılanma olayı ve balinaların hareketleri, LTC'nin geleceği hakkında önemli ipuçları sunuyor. Piyasa analistleri, bu tür verilere dayanarak yatırım stratejilerini şekillendiriyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.