Litecoin 2023 Tahmin? Litecoin Yorum 2023?

Litecoin 2023 Tahmin? Litecoin Yorum 2023?

Kripto yatırımcıları Litecoin 2023 tahmin paylaşımları ile yakından ilgilendiriyor. Geleceğin altcoinlerinden biri olan Litecoin, bazı yatırımcıların güvenini kazanırken bazılarının ise güvenini kazanamadı.

Kripto yatırımcıları Litecoin 2023 tahmin paylaşımları ile yakından ilgilendiriyor. Geleceğin altcoinlerinden biri olan Litecoin, bazı yatırımcıların güvenini kazanırken bazılarının ise güvenini kazanamadı. Bugünlerde Litecoin’e güvenmeyen yatırımcı sayısı bir hayli fazla. Bu nedenle bu para birimine yatırım konusunda da birçok yatırımcı çekimser kalıyor. Peki Litecoin nedir? Litecoin geleceği ne olacak? Biraz bahsedelim

Litecoin Nedir?

Litecoin 2023 tahmin paylaşımları öncesinde, bu para biriminin tarihinin ne olduğuna açıklık getirelim. Sıradan kullanıcılar için bilinen kripto para birimlerinden biri olan Litecoin’e aynı zamanda gümüş kripto adı da veriliyor. En eski para birimlerinden biri olan LTC bir yandan da Bitcoin’in forkudur. 2011 yılında Charlie Lee tarafından oluşturulan bu para birimi, blok zamanının 4 kat azaltmış bu durumda hızının önemli ölçüde artmasına neden olmuştur. Bu sistem blok oluştururken daha az güce ihtiyaç duyabilmek için scrypt madencilik algoritmasını kullanmaktadır. İki zamanlı geliştiricisi bulunan Litecoin, özellikle Darknet sisteminde oldukça popülerdir.

Litecoin Geleceği

Geçmişten günümüze Litcoin geleceği incelendiğinde, biraz büyüme hacminin var olduğu gözlemlenebilecektir. Litecoin’in büyüme ihtimali ise elbette ki var. Bunun nedeni ise, hem Bitcoin,’in forku olması hem de oldukça hızlı işlem yapabiliyor olması.

Bitcoin kadar bekletmeyen işlem kapasitesi sayesinde, birçok yatırımcı ödeme sisteminde Litcoin’in tercih ediyor. Bunun yanı sıra LTC ile madencilik yapabilmek ise, oldukça kolay oluyor. Bu nedenle Litecoin gelecekte tutulan ve yatırımcının yüzünü güldüren bir para birimi olacak gibi görünüyor.

Litecoin Yükselir Mi?

Yatırımcıların büyük bir kısmı bu altcoine güvenmediği için Litecoin yükselir mi konusu üzerinde duruyor. 2011 yılında oluşturulan ve kısa süre sonra halka arz edilmeye başlanan bu para birimi ilk etapta durağan bir seyir gösterdi. Sonrasında bir yükseliş gösteren Litecoin 2018 yılına geldiğinde, en büyük başarısızlığını yaşadı.

Beklentileri karşılayamayan Litecoin, dip seviyeleri gördü ve yatırımcıyı üzdü. Bu günlerde daha iyi bir seyir gösteren Litecoin 2023 tahmin analizlerinin de olumlu olduğu görülüyor. Hala yatırım potansiyeline sahip olan bu para birimi, yapılan tahminlere göre uzun vadede büyüyüp yeniden eski parlak dönemlerine geri dönebilir. Bu nedenle Litecoin’i iyi takip etmek oldukça önemli olacaktır.

2022/08/31/hisse-grafik.jpg

Litecoin 2023 Tahmin

Litecoin 2023 tahmin analizlerine bakıldığında büyük bir kısmının tuttuğu görülebilecektir. Bu tahminlere bakıldığında analistler ve analiz kanalları Litecoin’in 66 ila 85 seviyelerine ulaşacağını öngörüyordu. Bitcoin ile yüksek oranda korelasyon gösteren Litecoin büyük yükseliş göstererek 89 dolar seviyelerine kadar ulaştı.

Bu dolar seviyesi ile LTC şu an en değerli kripto paraları arasında 20. Sırada yer alıyor. Litecoin’in beklenen seviyelerin bile üzerine çıkması, yatırımcıları harekete geçirdi. Birçok yatırımcı Litecoin 2023 tahmin analizlerinin ne olacağı konusunda araştırmalar yapmaya başladı.

2022/09/23/altcoin-bitcoin-coin.jpg

Litecoin Yorum 2023

Litecoin’in önümüzdeki sene nasıl bir değişim göstereceğini bilebilmek için analistlerin ve analiz kanallarının paylaşımlarını detaylı olarak incelemek gerekiyor. Büyük yönlü sıçrama yaptığı bilinen LTC’nin, piyasanın istikrarının devam edeceği olası görüldüğünde 60-90 dolar bandına ulaşabileceği düşünülüyor. Ancak kripto dünyasında var olan olası dalgalanmalar sebebiyle, hiçbir para birimine net bir aralık verilmesi mümkün olmayacaktır. Litecoin yorum 2023 analizleri incelendiğinde;

  • LongForecast, Litecoin’in ilk çeyrekte 75 dolara kadar düşeceğini, sonrasında ise uzun vadede 100-150 dolara kadar ulaşabileceğini belirtiyor.
  • DijitalCoinPrice ise Litecoin’in çok olmasa da yükseleceğini ve yakın zamanda 90 dolar seviyelerine ulaşacağını düşünüyor.
  • PrimeXBT ise BTC’ye bağlı olarak Litecoin’in 2023 yılı içerisine kadar 180 dolar civarına kadar yükseleceğini öne sürüyor.
  • Walletinwestor kripto kanalı ise Litecoin 2023 tahmin olarak 116-120 dolarlık bir rakam verdiklerini belirtti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.