Google Aramalarında En Çok Aratılan Coin Hangisi ?

Son güncelleme: 14 Haziran 2019 06:50 pm

Bitcoin’in Google’da aranma sıklığı yıl başına kıyasla oldukça seyrelmiş durumda.

Google arama trendlerinde kripto paralarla ilgili aramalar yıl boyunca dikkat çekti.

Kripto paraların büyük kayıplara uğradığı bir yıl yaşanırken kripto paralara karşı genel ilginin arttığı da söylenemez. Yılın yarısından itibaren SEC kararları ve Bitcoin ETF’leri gündemi meşgul etti ve zaman zaman heyecanın yükseldiği bir yıl oldu.

Bitcoin ya da Beyoncé

Kripto paraların fiyatlarıyla birlikte aranma sıklığının da ocak ayında tepe noktaya ulaştıktan sonra düşmesi pek şaşırtıcı olmadı. Popülariteleri yakın olduğu için Bitcoin ve Beyoncé karşılaşmasında kazanan az farkla olsa da Bitcoin oldu. 2017 sonu boğalarının bu durumda etkisi oldukça büyük. Ayrıca kasım ayında dişe dokunur bir yükseliş görülüyor, o tarihlerde BTC 6400 dolardan 4000 doların altına gerilemişti.

HODL vs BUIDL

“Elde tutma, bekletme” anlamına gelen hold kelimesinin kasten yanlış yazılmasıyla ortaya çıkan hodl terimi bu yıl 5. senesini kutladı. Hodl piyasanın çakılması halinde yatırımcılar arasında sıklıkla dile getirilir. Hodl’ın popülaritesini takip eden buidl (build kelimesinin yanlış yazılışı) bu yıl içerisinde bir şekilde ortaya çıktı. Hodl’a henüz yetişebilmiş değil.

Bitcoin ETF

2018’in en çok gündemi meşgul eden konularından bir tanesi SEC’in halen karar vermediği VanEck/SolidX Bitcoin ETF başvurusu oldu. Yıl boyunca bu konuyla alakalı hareketleri Google Trends grafiğinde de görebiliyoruz.

STO ve ICO

ICO’ların dramatik düşüşüyle beraber “ICO” kelimesi küfür gibi algılanmaya başlayabilir. Menkul kıymetler token’ları satışı STO’lar yıl içerisinde zaman zaman ICO’ları yakalamış görünüyor.

Stabil coin’ler

2018’in kazananıysa özellikle yılın 2. yarısında göz önünde bulunan stabil coin’ler oldu. Tether halen güçlü. Bir yandan Tether hakkındaki tartışmalar sürerken PAX, GUSD, USDC, TUSD de kripto para dünyasında ilgi görmeye başladı.

Yorum Yok

Cevap bırakın