Litecoin Rehberi

Litecoin(nedir) piyasadaki en eski eski kripto paralardan biridir. Diğer kripto para birimleri gibi, blockchain teknolojisine dayanan küresel, dijital bir ödeme yöntemidir. Kripto para birimi 2011 yılında Charlie Lee tarafından kuruldu. Eski Google mühendisi, Bitcoin’den daha hafif ve bu nedenle günlük kullanım için daha uygun bir kripto para birimi oluşturmak istiyordu.

Eşler arası kripto para birimi, Bitcoin çekirdek istemcisinin bir dalıdır ve bu nedenle Bitcoin ile birçok benzerliği vardır. Ancak, platform farklı blockchain kullanıyor. Bu, daha hızlı bir işlem veya iletim hızı sağlar. Kripto para oluşturma ve aktarma yazılımı açık kaynaklıdır. Platform da tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahip.

Piyasaya çıktığından beri, kripto para birimi istikrarlı bir büyüme yaşadı. Piyasa değeri 4,8 milyar ABD Doları ve cari fiyatı 78,37 ABD Doları ile piyasa değeri açısından 6’ncı sırada yer almaktadır. Piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri olarak kabul edilir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, performansı ile değil, aynı zamanda Bitcoin’e fonksiyonel yakınlığı ile de açıklanabilir.

Litecoin Nasıl Alınır?

Popüler bir kripto para birimi olması sebebiyle Litecoin satın almak son derece kolaydır. Hemen hemen tüm kalbur üstü kripto para borsalarında satışı yapılmaktadır. Yerli borsalarda da işlem gördüğü için Türk Bankalarında kolaylıkla Türk Lirası havale yaparak yerli borsalar üzerinden de satın almak mümkündür. Satın alındıktan sonra her kritpto para birimi gibi borsalar arası transfer yapılabilir.

Litecoin’in Fiyatı Ne Kadar?

Litecoin, Bitcoin’e her yönüyle benzerlik göstermekte. Bu benzerliklerden bir tanesi de değeri. Değer olarak 1 Litecoin 377 Türk Lirasına tekabül etmektedir. Bu yüksek sayılabilecek değer tüccarların da ilgisini çekmekte ve altcoin önemli bir işlem hacmine sahip olmaktadır.

LTC/USD Uzun Vadeli Eğilim: Ayı

Direniş bölgeleri: 160,00 $, 180.00 $, 200.00 $.

Destek bölgeleri: 100,00 $, 80.00 $, 60.00.

Litecoin, bu hafta ABD dolarına karşı daha aşağı yönlü hareketlere başladı. 5 Mayıs’ta, çift fiyatta önemli bir artış kaydederken, ertesi gün, 6 Mayıs’ta, ayılar, 28 Mayıs’taki 110.00 dolarlık birikim bölgesine dokunarak güneye doğru sürerek piyasayı ele geçirdiler.

Litecoin Fiyat Analizi

Boğalar, 13 günlük SMA trend çizgisini aşmak için daha da zorluyor. 50 günlük SMA trend çizgisi, 13 günlük SMA’nın biraz üzerindedir. Stokastik osilatörler, 20 aralığının altındaki aşırı satım bölgesine geçtiler, ancak şimdi kuzeye doğru işaret ediyorlar.

Bu sinyaller ayıların zayıfladığını gösteriyor. Piyasanın, ABD doları karşısında değerdeki mevcut düşüşten hayatta kalması bekleniyor. Ayılar, güçlü bir yukarıya doğru tersine çevrilmeden önce, 100.00 ve 90.00 dolarlık destek arasında bulunan birikim bölgelerine doğru itmeye devam edebilir.

Swing yatırımcıları ve pozisyon yatırımcılarını, uzun yönetim girişlerini uygun yönetim kurallarını uygulayarak iyi bir şekilde izleyebilirler. Yatırımcılar ayrıca uzun ticari girişlere katılabilirler

Litecoin 12 Mart 2020 Analizi

Litecoin düşen bir kama formasyonunun alt sınırında işlem gördü ve burada destek bulabilir. Bitcoin’e karşı, Litecoin bugün erken saatlerde 0.006375 BTC civarında güçlü bir dirençle karşılaşıp geri döndükten sonra ivme kaybetmeye devam etti. Fiyat acil desteğin altına düşerse, bu noktadan sonra daha fazla düşüş olabilir.

LTC / USD: Litecoin Bir Kamada Sıkıştı

Litecoin Fiyat Analizi - 12 Mart 2020
LTC Fiyat Analizi – 12 Mart 2020

Son fiyat hareketlerinin ardından Litecoin, ABD Doları karşısında çok fazla satış baskısı yaşıyor. Artık, Şubat ayından bu yana düşüş baskısı yaratmaya başlayan kamanın alt sınırına ulaşıyor. Bu fiyat alanında 45 dolar civarında kilit destek de var. Son birkaç saat içinde % 7 kaybettikten sonra, LTC analiz hazırlandığı sırada 46 doların üzerinde işlem görüyor. Buna rağmen en iyi kripto paraların 7. sıradaki yerini koruyor.

Litecoin-USD Fiyat Tahmini

Teknik olarak, Litecoin aşağı doğru bir eğimde işlem görüyor, kama sınırı burada iyi bir destek sağlayabilir. Kripto para kamanın alt sınırında destek bulursa, geri çekilme için olası seviyeler 50.6 $ ve 56 $ direncidir. Aşağıdan, kama bozulursa, burada izlenecek bir sonraki destek 42 $ ‘dır. Şu anda, teknik göstergeler düşüş trendinde bulunduğunu gösteriyor.

LTC / BTC: Litecoin 0.0060 BTC Seviyesinde Satış Yapıyor

Litecoin Fiyat Analizi - 12 Mart 2020
LTC Fiyat Analizi – 12 Mart 2020

USD gibi, LTC de Bitcoin’e karşı aynı düşüş desenine sahip. En son fiyat düşüşü birkaç hafta önce başlayan kısa vadeli düşüş düzeltmesinin devamıdır. LTC yılın en düşük seviyesinin altına düşerse, bu fiyat hareketi tersine dönebilir. Ancak kama üzerine destek bulursa, LTC kısa vadeli bir yükseliş momentumu başlatabilir.

Şu andan itibaren, olumlu bir hamle için işaret yok. Bu arada, fiyat hala günlük % 4,5 düştü. Şu anda, LTC 0.0060 BTC’nin çok önemli bir seviyesinde işlem görüyor.

Litecoin Yükselişi

LTC / USD günlük grafiği

Litecoin  fiyatında  düşük seviyelerin olduğu bir denklemde kaldı. Önceki yükseliş alanı, boğaların yukarıda haftalık bir kapanış yükseltmeye başladığında 65 dolar bandında görüldü.

LTC / USD 60 dakikalık grafik göstergesi

Kritik 60 dakikalık destek bandı 66 $ olarak kaydedilmelidir, elde tutulmaması bir başka satış baskısı dalgasına neden olabilir.

  • Spot oranı: 69.85
  • Bağıl değişkenlik oranı: % -2.25
  • Direnç: 68,89
  • Destek: 66.62

Litecoin ve Mimblewimble

Litecoin (LTC) geliştiricileri, ağdaki kullanıcılara gizlilik sağlamak için Mimblewimble uygulaması üzerinde çalışıyorlar. Bu projenin arkasındaki ana geliştirici David Burkett’e göre, aylarca planlandıktan sonra Mimblewimble’ın mevcut gelişiminin ve uzatma bloğu uygulamasının resmen başladığını bildirdi.

Mimblewimble Geliştirmesi Litecoin’de Başladı

Litecointalk ile ilgili yeni bir blog yazısına göre, Burkett, Grin ++ ve LTC arasında paylaşılacak temel mantığı yeniden yapılandırdığını bildirdi. Ayrıca, çalışmalarının günlüğe kaydetme, serileştirme, hata, işleme ve ortak veri yapılarını içerdiğini belirtti.

Çalışmanın zaten Grin için yazılmış olduğunu belirtmek gerekir, ancak bunların bir kısmı kısa sürede kodlanmıştır. Bu yüzden şimdi, diğer şeylerin yanı sıra, tutarsız olarak görülen detaylara ve standartlaştırıcı kalıplara dikkat ediliyor.

Ocak aynı zamanda Litecoin ve tüm ağ için çok önemli bir ay olacak. Burkett, derleme yöntemini belirleyeceğini, tüm Litecoin (LTC) modellerini tanımlayacağını ve veritabanı uygulamalarını yeni standartlara uyacak şekilde libmw çekirdeğine taşıyacağını yazdı.

Ayrıca, Burkett Ocak ayı boyunca Grin için daha hızlı bir senkronizasyon mekanizması üzerinde de çalışacak. Bu, bir bütün olarak Litecoin ekosistemi için de çok yararlı olacaktır. Gelişmelerle ilgili tüm bilgi ve güncellemeler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı depolar üzerinden yapılacaktır.

Litecoin Geleceği

Altcoinler, kripto dünyasında olumlu bir imaj sürdürdü ve SegWit ve Atom Swap’lar gibi sayısız yenilik getirdi. Ancak, özellikle Litecoin konusunda bazı analistler böyle olduğunu düşünmüyor.

Analistler genellikle gelecekteki kripto para birimi trendleri hakkında büyük açıklamalar yapmaktan hoşlanırlar. Ancak, en eski kripto para birimlerinden birinin sonunu öngören bir tahmin duymak her zaman mümkün olmuyor.

Sınırlı Potansiyeli Olan Bir Bitcoin Klonu

Geliştirici ve girişimci Sylvain Saurel tarafından yazılan bir makalede Saurel, Litecoin ’in (LTC) sona ermesini öngörüyor, çünkü arkasındaki ideoloji “zaman içinde sürmeyecek”. Saurel, Charlie Lee’nin “Dijital Gümüş”ü kurmaya istekli olmasına rağmen, Bitcoin (BTC) ‘nin hafif ve hızlı bir versiyonunu sunmaya çalıştığını söylüyor.

Saurel üç argüman ortaya koyuyor. Birincisi, LTC’nin zayıf bir noktası vardır, çünkü bu kripto para kendisinden sorumlu olan bir kişiye sahiptir. Yazara göre:

“Bu çalışma şekli, yalnızca mevcut insanların parasal güçlerini suistimal eden başarısızlıklar üretmektedir.”

Saurel ayrıca, Bay Lee’yi sahip olduğu bütün LTC’yi satmakla suçladı.

Bay Lee, LTC’yi “büyük kardeşi” BTC’nin bir kopyası olarak görür. Bu nedenle, LTC blok zinciri BTC’nin tüm güvenlik açıklarına sahiptir. Örneğin, BTC’de bir miktar güvenlik ihlali bulunursa, bu kaçınılmaz olarak LTC’yi de mahveder. Yatırımcılar bu iki para birimini aynı anda tutmaktan kaçınacaklar çünkü bu portföy çeşitliliğine zarar verecektir.

Son olarak Saurel, BTC’nin benimsenme konusunda bir şirkete ihtiyaç duymadığını, yakın zamanda başka bir BTC için pazar talebinin de oluşmayacağını belirtti.

Bu Doğru mu?

Saurel’in tavrı tartışmalı. Bu açıdan bakıldığında, bir yönetimi olan her kriptonun yarıştan çıkarılması gerekir. Ancak, Bitcoin Core ekibinin olduğu da biliniyor. İkinci argümanı, en çok kabul edilen gerçek kripto para birimi, Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere tüm BTC çatallarının ilerlemesini çözebilir.

Son olarak, BTC’nin bir şirkete ihtiyacı olmadığı mesajı garip geliyor. Kripto dünyası, gelişim, farklılaşma ve gelecek vaat eden projeler dünyasıdır. BTC hiçbir zaman teknoloji ve benimseme konusunda “tek bedene uygun” bir kripto para birimi olmayacak.

Görünüşe göre, Bay Lee bu tahminlere çok az dikkat ediyor. Öncelikle, MimbleWimble protokolü aracılığıyla Litecoin ağındaki mahremiyeti arttırmaya odaklanmıştır. Ayrıca, topluluğa yönelik son fon yaratma girişiminin başarısı, Bay Saurel’in konumunu sorgulamaktadır.

Litecoin Hash Rate

Bitcoin dışında en popüler kripto para birimlerinden biri olan Litecoin Hash Rate ‘in yakın zamanda yaşanan ciddi bir kazaya dikkat çekti ve neredeyse 2017 seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Bu düşüş, 2019 Litecoin yarılanmasından birkaç ay sonra meydana geldi. Hash Rate’in düşmeye devam etmesi durumunda Litecoin ağının daha kolay tehlikeye girip girmeyeceği, toplum arasındaki soruyu gündeme getiriyor.

Litecoin Hash Rate Dalışa Geçti

Litecoin hash rate son altı ay içinde şiddetli bir şekilde düşüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi Temmuz 2019’da, yaklaşık 523 TH / s’ye ulaşıldı. O zamandan beri sürekli düşmekte birkaç gün önce 2019 için 149 TH / s ile en düşük değere indi. Bu rakamlar sadece dört ayda toplam % 70’in üzerinde bir düşüş gösteriyor.

Litecoin Hash Rate Yılın En Düşük Seviyesinde

Hash Rate, kripto para birimi mekanizmasının önemli bir parçasıdır. Her saniye, ağ üzerinden hesaplanan Hash Rate’i gösterir. Daha fazla sayıda madencinin Litecoin madenciliği yapması durumunda, bu, saniyede daha fazla hesaplama yapılması anlamına gelir ve artan bir hash rate ortaya çıktığını bu sayede görülebilir. Genel olarak, düşüyorsa, daha az sayıda insan kripto para birimini madencilikle ilgileniyor demektir. Bu da genellikle daha az karlılık olması durumunu ortaya çıkarır.

Hash rate, ağın güvenliği ile de güçlü bir şekilde ilişkilidir. Düşük olduğunda, bu genellikle saldırıya karşı daha savunmasız olabileceği anlamına gelir.

Basitçe söylemek gerekirse, böyle bir saldırı hash rate kontrolünü ele geçirirse, ağda bir bozulmaya yol açması durumu ortaya çıkabilir. Doğru şekilde yapılırsa, başarısız işlemlerin onaylanmasını önleyebilir, madencileri hariç tutabilir, işlemleri tersine çevirebilir ve çift harcama yapmayı kolaylaştırabilir. Ocak 2019’da, Ethereum Classic’in ağına % 51 saldırı düzenledi ve 54.200 ETC’nin Coinbase’den transfer edildiği bilinmekte.

Litecoin ağı üzerindeki en son bloğun yarıya inmesinin etkisi, Temmuz ayında zirveye çıkmasından bu yana Litecoin hashrate ‘in % 60’tan fazla düşmesiyle tüm hızıyla sürüyor.

Litecoin’in ikinci yarılanma 5 Ağustos’ta gerçekleşti, blok başına madencilik ödülü 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düştü. Sonuç olarak, madencilik karlılığı önemli ölçüde azalmış, madencilerin madencilik ekipmanlarını kapatmasına veya diğer ağlara geçmesine neden olmuştu. Litecoin’in hashrate, sadece üç ayda 523 T / H’den 181 T / H’ye büyük bir düşüş yaşadı.

Litecoin Hashrate Düştü Ancak Kar İstikrarı Sürüyor

Litecoin Duvara Çarptı

Ani hashrate düşüşü, yarılanmadan beri fiyatın çok daha kötü olmasına sebep oldu. LTC’nin fiyatı yaz ortasından bu yana düşme eğilimi göstermekte olup, şu an 2019’un en yüksek seviyesi olan 145 $’dan 59 $ civarında işlem görmektedir.

Madenciliğe olan ilginin düşme eğiliminde olması, Litecoin ağı için olumsuz bir işaret. Hashrate kaybı, katılımın daha düşük olduğu anlamına gelir; bu da Litecoin’in Proof-of-Work (PoW) ağının güvenliğini azaltır.

Daha geniş fikir birliği, yarılanma olayının bir ağ için uzun vadeli bir etki olduğu ve paranın fiyatının enflasyonu düşürdüğü için olumlu olduğu yönündedir. Bununla birlikte, kısa vadede, madencilerin işletme maliyetlerini karşılaması gerekir; bu da madencilik karlılığının azalması olarak hashrate’in ve fiyatın düşmesine neden olur.

Litecoin Dönüşü

Dünden bu yana, ilk beş kripto para birimi – Litecoin, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Ripple toplamda % 1.22 arttı. Bu grubun en iyisi ise % 5.78 oranında yükselerek şu anda 59.33 $ USD civarında olan Litecoin idi. En kötü performansını sergileyen Bitcoin, % -3.44’lük bir günlük kyop yaşadı ve fiyatı 9222.23 ABD Doları civarında. Ancak sürekli dalgalanmalar da gözlenmekte. Burada gözlenen beş coinden üçü, kripto sektörü için karışık işaretler vermeye devam ediyorlar.

XRP ve Litecoin’in dünkü hamlelerinin günlük normal işlem aralıklarından çok daha büyük olması nedeniyle özellikle merak konusu olduğu belirtilmelidir. Ayrıca teknik işlemciler sonucunda fiyat hareketinde aşağıdaki gelişmeler görüldü:

Trend yatırımcıları Bitcoin ve Bitcoin Cash’i takip etmek isteyebilirler. Bu paralar son iki hafta içinde açıkça bir yükseliş eğilimi sergiledi. Son iki haftada belirgin bir eğilim göstermeyen para birimleri XRP, Litecoin ve Ethereum’dur. Dalgalı, değişken pazarları tercih ediyorsanız, paranızı çalıyor olabilirler.

Ethereum 20 günlük hareketli ortalamasına yaklaşıyor; bugünkü fiyatı 182.09, 20 günlük hareketli ortalaması ise 178.3735.

Ripple dün diğer paralardan daha fazla işlem kaydetti; Kesin olarak, kaydedilen işlemler bakımından günün en iyi koşucusu olan Ethereum’dan % 117 daha fazla işlem kaydedildi. Ripple’ın işlem ücreti de Ethereum’dan daha düşüktü ve işlem ücretlerinin kullanıcıların neden Ripple’ı tercih etmelerinin kilit bir nedeni olabileceğini öne sürülüyor. Bitcoin, dün tüm blok zincirlerinde en büyük işlem yapan para; zincirindeki en büyük işlem 1.098.849.920 ABD Doları oldu. Bitcoin kripto pazarına hakim olmaya devam ediyor ve para biriminin toplam dolaşım değeri yaklaşık 168.99 milyar ABD dolarına eşit. Bu, tüm dolaşımdaki kripto para birimlerinin değerinin yaklaşık % 67,33’üdür. Hakimiyeti son iki haftadır yükseliş eğiliminde olup, % 65,36’dan % 68,13’e yükselmiştir.

2019 Ortasında Litecoin

Litecoin geçtiğimiz hafta %13.55 oranında fiyat düşüşü yaşadıktan sonra son zamanlarda durağan şekilde seyretmeye başladı. Uzun vadeli yükselen destek hattının altına düştüğü için fiyatı 63.93 $ oldu. Litecoin, yatırımcılar bunun ne kadar süreceğini merak ettiğinden, yalnızca son 30 gün içinde %33 oranında bir düşüş göstermiştir. LTC, 4.05 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile beşinci en büyük kripto para birimi durumunda.

Önceki analizlerimizden bu yana, LTC sert bir şekilde düşmeye devam etti ve 2019 yılındaki pazarın yükselmesini beklediğimiz yükselen destek trend çizgisinin altında kaldı. LTC yukarıya doğru düşüşün durduğu 63 dolar civarında destek bulana kadar bunun altında devam etti. Boğalar 63 $ ‘ı savunup daha yükseklere itebilirlerse, karşılaşılacak direnç 67.23 $ ve 70 $’ dır. Daha yüksek dirençler ise 74, 77.45, 80 ve 85 dolar seviyelerinde. 80 $ ‘lık direnç 200 günlük EMA tarafından desteklendi.

Aşağıya doğru, 63 $ ‘ın altına düşerse, ilk destek 60.91 $ (1.414 Fib Extension’nin altı) ve 60 $’ dır. 60 doların altında 56.60 dolardan ve 51.84 dolardan destek bekleniyor (1.618 Fib Eklentisi’nin altında). Ticaret hacmi, son satış dönemi boyunca bir miktar arttı. RSI, aşırı satım koşullarında işlem gördüğü için 50’nin altındadır. Bir iyileşme belirtisi için, RSI’nın 50 seviyesine doğru yükselmesini görmek gerekiyor, çünkü bu satış momentumunun azaldığını gösterecektir.

Bitcoin’e karşı LTC, 0,0068 BTC’de 2018 seviyesinin altına düşmeye devam etti ve şu anda 0,00666 BTC’de işlem görmeye doğru yöneldi. Bu son fiyat düşüşü, Aralık 2017’den bu yana görülmediği için 20 ayın en düşük seviyesi durumunda. Yukarıya doğru en yakın direnç seviyeleri 0.00688 BTC ve 0.0070 BTC’dir. Bunun üzerindeki dirençler ise 0,0074 BTC, 0,0080 BTC, 0,008244 BTC ve 0,0090 BTC’dir.

Aşağı yönlü ilk destek 0.0065 BTC’de ve daha sonra 0.006380 BTC’de bulunuyor (kırmızı aşağı yönde 1.272 Fib Uzantısı). 0,0062 BTC ve 0,0059997 BTC’den daha fazla destek bekleniyor. Ticaret hacmi de önceki satışlar sırasında yükseldi. RSI çok hızlı değişim göstermiyor bu da maalesef piyasanın daha da aşağı inebileceğinin bir işareti.

2019 2.Çeyrekte Litecoin

Litecoin, piyasa kapitalizasyonunun en büyük beşinci kripto para birimi. 80,00 $ seviyesindeki utançtan sonra güçlü bir teknik direnç bulmasının ardından Salı günü nispeten istikrarsız görünüyor. Son zamanlardaki 70.75 $ seviyesinden yükselişin aslında bir momentumunun olmadığı görülüyor. LTC / USD çifti şu ana kadar depresif seviyelerden anlamlı bir yükseliş kaydetmedi.

İleriye dönük olarak, LTC / USD bazında, alıcılar bir şekilde fiyatı 96,00 $ direnç seviyesinin üzerine zorlayamadıkça teknik olarak baskı altında kalabilir. 96.00 $ seviyesi teknik olarak bu hafta için oldukça önemli.

96.00 $ seviyesi, genel olarak aşağı yönlü projeksiyonuna göre, LTC / USD bazında 50.00 $ seviyesine kadar düştüğünü görebilen büyük bir kafa ve omuz paterni. 96,00 $ seviyesi aynı zamanda LTC / USD bazında dört saatlik zaman diliminde 200 dönemlik hareketli ortalamasını oluşturuyor ve bu durum kısa vadeli işlem hissiyatının temel belirleyicisi olmaya devam ediyor.

Litecoin Fiyat Analizi : 20.08.2019

Bir saatlik zaman diliminde eğer boğalar 80.00 $ direnç seviyesinin üzerine çıkarsa, o zaman 10.00 $ üst projeksiyonla ters çevrilmiş küçük bir kafa ve omuz paterninin ortaya çıkması nedeniyle 90.00 $ seviyesine doğru bir hareket göründüğünü gösteriyor.

Günlük zaman dilimi, 10.00 $ ‘lık fiyat aralığında son fiyat konsolidasyonunu vurgularken, LTC / USD çiftinin 200 günlük hareketli ortalamasının son fiyat aralığının biraz üstünde, 83.65 $’ da olduğu görülüyor. Eğer boğalar bu seviyenin üzerine çıkabiliyorsa, boğaların $ 96.00 seviyesine doğru bir sorun oluşturmasını beklememiz gerekir.

Litecoin Fiyat Analizi : 20.08.2019

Satış fiyatı 70,00 $ destek seviyesinin altına doğru hareket ederse bu hafta açılmaya gerçekten başlayabilir. Bir saatlik zaman dilimi, kritik trend çizgisi desteğinin mevcut ayın en düşük işlem seviyesi civarında bulunduğunu göstermeye devam ediyor.

Günlük zaman dilimi aynı zamanda LTC / USD çiftinin, büyük bir baş ve omuz modelinin üst sınırının altında işlem görmeye devam ettiğini ve yaklaşık 50.00 $ civarında bir aşağı yönlü projeksiyonun olduğunu vurgulamakta. 70.00 $ seviyesinin altında bir hamle teknik satışları hızlı bir şekilde 60.00 $ seviyesine yükseltir, ancak 50.00 $ destek seviyesine doğru da düşebilir.

Litecoin Yarılanması

Litecoin yarılanması için artık 24 saatten daha az bir süre kaldı. Bu nedenle madencilik ödülleri yakında blok başına yaklaşık 25 ila 12,5 LTC düşecek. Bu, bugünün fiyatlarında yaklaşık 2.295 $ ile 1.147 $ arasında bir değer farkı yaratmakta.

Litecoin yarılanması deflasyon niteliğinde olayın doğal bir parçası ve Litecoin yavaş yavaş toplam 84.000.000 LTC arzına doğru ilerlerken piyasaya daha az para basmaktadır. Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee kısa süre önce yarılanmanın madencilik ve Litecoin üzerindeki etkisini anlattı.

Litecoin Fiyat Analizi

“Yarılanma her zaman sistem için bir tür şoktur. Madencilik ödülleri yarı yarıya azaldığında, bazı madenciler karlı olmayacak ve makinelerini durduracaklar. Büyük bir yüzde bunu yaparsa, bloklar bir süreliğine yavaşlar. Litecoin için muhtemelen yedi gün blok işlemleri yavaşlayacak ve bundan sonra zorluk yeniden ayarlanacak ve her şey yoluna girecek.

Fiyat açısından bakıldığında, anlaşıldığı gibi fiyatlar yarıya düşecek. Herkes başlangıçtan beri bunu biliyor. Ama mesele insanların fiyatların yükselmesini beklemesi. Bu yüzden birçok insan satın alıyor. Çünkü fiyatın yükselmesini bekliyor ve bu kendi kendine yeten bir kehanet. Bu yüzden, satın aldıkları için fiyat gerçekten artıyor.”

Yarılanmada madenci katılımı azaltılabilse de, bu belirdin bir şey değil. Litecoin’in 2015’deki yarıya inmesinden sonra, Litecoin madencileri LTC’den vazgeçmediler. Para biriminin karma faaliyeti etkinlik sırasında %15 düştü ancak iki hafta sonra tekrar geri yükseldi.

CoinGecko yaklaşmakta olan yarılanmayı takip etmek isteyen herkes için bir geri sayım saatini çalıştırıyor. Bu aslında insanlar için olayın ne kadar önemli olduğunun da bir göstergesi. 24 saat sonra neler olacağını herkes görecek. Bazılarının mutlu olması kadar pek çok insan da kısa süre de olsa mutsuzluk yaşayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.