Bitcoin Rehberi

Bollinger Bandlarının üst bandı fiyatı direndi ve menzile bağlı bölgeye düştü. Bollinger Band, menzile bağlı hareket nedeniyle mevcut pazar bölümünde sözleşme yaptı.

BTC/USD Orta Vadeli Eğilim: Boğa

  • Direnç Seviyeleri: 6,850 $, 6,900 $, 6,950 $
  • Destek Seviyeleri: 6,600 $, 6,550 $, 6,500 $

Dün, 20 Haziran’da,  Bitcoin  fiyatı aralıklı bir pazardaydı , 6,744,57 dolardan kapandı. Kripto hala sınırlandırılmış bir seviyede işlem gören bir seriye bağlı pazarda. Grafik, Bollinger Bantlarının, okların işaret ettiği seviyelerde daraldığını göstermektedir. Bitcoin, mevcut piyasa bölümünde herhangi bir fiyat hareketi olmadan işlem görmüştür.

Pazar menzile bağlı ve yatay bir desende. Okun işaret ettiği mevcut pazar segmentinde, Bollinger Band’larının üst bandı fiyatı direndi ve menzile bağlı bölgeye düştü. Bollinger Bandlarının üst ve alt bantları direnç ve destek olarak hareket etti.

Bu arada, MACD hattı ve sinyal hattı bir satın alma sinyalini gösteren sıfır hattının üzerindedir. Buna ek olarak, Bitcoin fiyatı, yükseliş trendinin devam ettiğini gösteren 12 günlük EMA ve 26 günlük EMA’nın üzerindedir.

BTC/USD Kısa Vadeli Eğilim: Değişiyor

Günlük grafik, Bitcoin fiyatının 6,600 $ ‘lık bir menzile bağlı hareket içinde olduğunu göstermektedir. Daha sonra 6,750 $ ‘a yükseldi. Kripto mevcut piyasa fiyatına tam kapsamlı bir harekete geçti.

15 Eylül 2019 Bitcoin Analizi

Bitcoin analizi yapmak göründüğü kadar kolay değil. Bunun için hem kripto paranın geçmiş hareketleri hakkında bilgi sahibi olmak, hem gündemi iyi yorumlamak, hem de analiz araçlarını iyi kullanmak gerekiyor. Anlaşıldığı üzere analiz sadece bilgisayarlardaki ve grafiklerle ilgili değil. Aynı zamanda dünya gündemi ile de alakalı bir durum.

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki analiz tamamen kişinin kendi yorumları sonucunda çıkardığı sonuçlardan oluşur. Bir analizci grafikleri tamamen farklı yorumladığı gibi bir başka analizci bir başka şekilde yorumlayabilir. Bu bakımdan analiz sonrasında ortaya tek ve kesin bir sonuç çıkmaz. Yapılan araştırmalar bir analizin fiyat tahmini konusundaki doğru tahmininin %20’den yukarıya çıkamadığını göstermektedir. Bu oldukça düşük bir yüzde. Peki geri kalan %80’lik oran nedir? İşte bu geri kalan kısım ise Bitcoin piyasasında bulunan ve Bitcoin fiyatına etki eden diğer etkenlerdir.

Bitcoin Analizi Nasıl Yapılır? Bitcoin Analizleri Ne Kadar Doğru?

Piyasada bulunan ve yüksek alım satım yapan balinalar yapılan tüm analizlerin bir anda altüst olmasına sebep olurlar. Özellikle son zamanlarda balina hareketlerinde önemli bir artış mevcut. Bu da analizlerin boşa çıkmasına sebep olmakta. İçinde pek çok bilinmezlik bulunan bir piyasada yapılan analizler hiçbir şekilde kesinlik gösteremez. Ancak beklentilerin ne yönde olduğunu söyleyebilir. İnsanların en çok yanıldıkları nokta ise analistlerin yaptıkları analizlere gereğinden fazla güvenmeleri. Bunun en büyük sebebi ise insanların analizden anlamaması ve analiz yapanların bu işi gerçekten bildiklerine kanamaları. Şunu unutmamak gerekir ki, içinde çok fazla teknik terim bulunan bir analiz, konudan hiç anlamayanları etkilemek için uygun ortamı hazırlar.

Analiz sırasında kullanılan göstergelerin kullanımı tamamen analizi yapan kişi ile alakalı. Analizler doğru sonuca yakın sonuçlar verdiğine inandıkları göstergeleri daha çok kullanırlar. Şu anda varyasyonlarla birlikte, bilinen 1000’e yakın gösterge mevcut.

4 Mart 2019 Bitcoin Analizi

Sosyal medya önde gelen bir kripto para analistinin tarihsel örnekleri de ortaya koyarak yapmış olduğu Bitcoin analizi ile çalkalandı. $carface adındaki analist bir sonraki döngüde Bitcoin’in en 102 bin dolar olacağını söyledi. Bununla da kalmayarak 336 Bin dolara da çıkabileceğinden bahsetti.

Yakından takipçilerin bildiği gibi Bitcoin 2018’in başlarından yani bir yıldan bu yana düşüş eğiliminde. Bu durum en iddialı spekülatörlerin bile büyük kayıplar yaşamasına sebep oldu. Bununla birlikte çok fazla kişi ve özellikle ana akım medya Bitcoin’in artık öldüğünde hemfikir. 2018’in başından beri Bitcoin’İn öldüğüne dair haberler sürekli olarak medyadan pompalanmakta. Bitcoin Trader Group’un kurucusu ve Twitter üzerinde yaptığı analizlerle gündeme gelen $carface henüz 2011 yılında Bitcoin 15 dolarlar seviyesindeyken yapılan haberler ışında bir analiz ortaya koydu.

Bitcoin Analizi Tam 102 Bin Dolar

$carface’in üzerinde durduğu temel nokta ise Bitcoin’in %70 oranındaki her düşüşünden sonra yeni döngüde önceki zirvelerde 5.1 ila 16,89 kat daha yükseldiğiydi. $carface’e göre bu durum tekrar gerçekleştiğinde bir sonraki zirve 102 Bin ila 336 Bin dolar arasında bir yerlerde olacak.

İlk Bitcoin borsalarından BTCC’nin kurucusu Bobby Lee de geçen aralık ayında benzer bir Bitcoin analizi yapmıştı. Lee’ye göre kripto para ilk önce 2500 dolar seviyelerine hemen sonrasında ise 330 bin dolara yükseleceğini söylemişti. Lee’nin bu tahmini ise 2013 Aralık ayında Bitcoin’in 1200 dolarlık zirvesi. Bitcoin bu zirvenin sonrasındaki 13 aylık periyotta %87,5’lik bir düşüş göstermişti. 2015 yılının ocak ayında 150 dolara kadar düşerek büyük bir haya kırıklığı ve kayıp yaşatmıştı. Bu olayın ardından 2017’nin Aralığında 20 Bin doları gördü.

Bitcoin Analizi Tam 102 Bin Dolar

Bu analizden yola çıkarak yine 20 Bin dolardan %87,5’lik bir düşüş yaşanması ve Bitcoin’in 2500 dolara düşmesi beklentiler arasında. Bitcoin’in şu anda 3700 dolar seviyelerinde olduğunu düşündüğümüzde bunun daha altına da ineceği anlaşılıyor. Devamında ise 333 Bin dolara yükseldikten sonra Ocak 2023’de yine 41 Bin dolara kadar bir gerileme yaşanması Bobby Lee’nin yaptığı Bitcoin analizi sonucundaki beklentisi.

18 Eylül 2018 Bitcoin Analizi

  • Bitcoin fiyatı yakın zamanda kartlarda daha fazla kayıp olduğunu göstermek için yükselen bir kama modelinin altına düştü.
  • Fiyat hala daha fazla satış baskısı elde etmek için Fib seviyeleri ile hizalanan kırık destek alanına geri çekilebilir.
  • Teknik göstergeler hala biraz yükseliş momentumunun olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı yükselen kama modelinden aşağı yönlü bir kırılma gerçekleştirdi ancak aşağıya doğru ilerlemeden önce bir geri çekilmeye bağlı olabilir.

100 SMA, en az direnç yolunun hala üstte olduğunu belirtmek için 200-SMA uzunluğunun üzerindedir. Diğer bir deyişle, yükselişin devam etmesi için hala bir şans olabilir.

Bununla birlikte, ikisi arasındaki boşluk zayıf boğa momentumunu ve olası bir aşağı geçişi yansıtacak şekilde daralmaktadır. Bitcoin fiyatı da hem hareketli ortalamaların altına düştü, hem de bunlar ileriye doğru dinamik direnç olarak kalabiliyor.

RSI son zamanlarda aşırı satım bölgesine yönelttikten sonra yükseliyor, bu da yükseliş baskısında olası bir dönüş anlamına geliyor. Stokastik ayrıca aşırı satım bölgesinden çıkmaya hazır görünüyor ve bitcoin fiyatı kuzeye doğru gittiğinde uygun bir şekilde takip edilebiliyor.

Ancak, fiyat, arıza üzerinde işaretlenen Fib seviyelerindeki barikatlara çarpabilir. Kırık kama ile% 61.8 Fib hattı yukarı 6,430 $ ve% 50 Fib 200 SMA dinamik bükülme noktası ile destekliyor. Bu seviyelerden herhangi biri kazançları kontrol altında tutarsa, bitcoin fiyatı kaydırağa olan süreyi düşük veya alçaltabilir.

ABD’den Çin’e uygulanan yeni tarifeler ışığında, riskten kaçınma, daha geniş finansal piyasalara geri döndü. 24 Eylül’de yürürlüğe girecek olan bu tarifeler, 200 milyar dolar değerindeki Çin malları vergisinin% 10’unu karşılar ve bu oran yıl sonuna kadar% 25’e yükselir.

Bununla birlikte, yatırımcıların riskli varlıklarını boşaltıp güvenli limanlara geri akın etmesi anlaşılabilir. Kripto para birimleri, eternumun yol açtığı düşüşlerle bir kez daha kırmızı renktedir.

29 Ocak 2020 Bitcoin Analizi

Bitcoin’in güzel ve sağlıklı bir şekilde 8300 $ ‘dan % 38.2 Fibonacci seviyesine doğru düzeltildiğini gördük. Bitcoin motorlarını ateşledi ve  üç gün içinde bitcoin yüzde 15 den fazla değer kazanarak yaklaşık 1100 dolarlık bir kazanç elde etti.

Bu kez fiyatı tetikleyen, yayılan Coronavirus’u izleyen ayrıntılı Çin mali krizini çevreleyen panik olabilir.Grafiklere baktığımızda, Bitcoin fiyatının birkaç saat önce 9400 dolarlık direnç çizgisine doğru bir şekilde ulaştığını görebiliriz ve o zamandan beri fiyatın etrafında toplandığını görüyoruz.

Şu an itibariyle, Bitcoin önemli 200 günlük hareketli ortalama çizgisinin (şu anda 8900 $ civarında) geride kalıyor ve bu ralli 2020’nin ilk parabolik yarışı haline gelebilir. aksi zaten değilse. Bununla birlikte, her zaman şiddetli hareketlerin her iki yöne de yönelik olduğunu unutmamalıdır, bu nedenle bir düzeltme gelirse şiddetli olabilir.

Kripto yatırımcıları bugünlerde heyecanlı; ancak kitle iletişim araçları ve çoğunluğu henüz burada değil , ki bu bir yerde Bitcoin için olumlu bir işaret. Belki bu Bitcoin fiyatı 10.000 $ ‘ı geçtiğinde olur? zamanla bekleyip göreceğiz.

  • Toplam Piyasa Değeri: 257 milyar dolar
  • Bitcoin Piyasa Değeri: 170 milyar dolar

26 Ocak 2020 Bitcoin Analizi

Bitcoin (BTC), son süreçte çalkantılı bir fiyat hareketliliğine sahip. Geçtiğimiz hafta 9,200 dolar seviyesindeki keskin düşüş, son birkaç hafta içinde gelişen boğa piyasası yapısına bir miktar zarar verse de, analistler, yerel zirvelerine şiddetli bir dalgalanma için potansiyel bir katalizör olarak düşen bir kamaya işaret ediyorlar.

Bununla birlikte, BTC’nin mevcut fiyat seviyesinin yaklaşık %  10 altında bir kilit destek bölgesine durmaktadır.Tekrar 9 bin dolar bandını aşıp aşmayacağı merak konusudur.

Bitcoin haberi yazdığımızda  8,350 dolardan işlem görmektedir. Boğalar BTC’yi 8.000 doların üzerine çıkmaya çalışmaktadır.8500 dolar bandına kadar bitcoin tekrar düşüşe geçti.

Kripto para geniş bir yükselen kanaldan düşüşe geçti, Bitcoin için makro görünümün son zamanlarda 9.200 $ ‘dan başlayan düşüşüne rağmen tekrar yükselişe geçebilir.

14 Ekim 2019 Bitcoin Analizi

Kripto pazarının toplam hacmi son yedi gün içindeki değerine 11,3 milyar dolar daha ekledi ve şu anda yaklaşık 225 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. En iyi 10 kripto para birimi aynı zaman diliminde yeşil renkte. Binance Coin (BNB) ve Ripple’ın XRP’si sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 11’lik kazanç sağlayarak en iyi performansa sahip. Bitcoin (BTC) ise 8.345 dolardan işlem görüyor, Ether (ETH) ise 183 dolara düştü. Ripple’ın XRP’si 0.289 dolara yükseldi.

6 Ekim Pazar günü Bitcoin 7.850 Dolara düştü ve bir günde yüzde 3.6 değer kaybetti. Haftayı yüzde 2.4’ün altında kapattı. Bu yılın haziran ayından bu yana ilk kez 8 milyar doların altına kapandıktan sonra BTC / USD oranı 7 Ekim Pazartesi günü devasa bir yeşil mumla işlem görmeye başladı. Yüzde 4,5 kazandı ve 8,200 dolara yükseldi, ancak şu anki aşağı doğru düzeltmenin tabanını belirlediğimiz 7,760 dolara ulaşmadı.

Bitcoin (BTC) Haftalık Pazar Analizi

8 Ekim Salı günü, kripto para 8.300 Doların üzerine çıktı, ancak boğalar bu seviyeye kaldıramadı. Geri adım attılar ve günü 8.175 dolardan kapattılar. 9 Ekim’deki hafta ortasında yapılan oturum oldukça olumluydu ve bitcoin (BTC) artmaya devam etti. Yüzde 5 artışla 8.585 dolardan kapandı. 10 Ekim’de, BTC’nin çoğunlukla 8,570 dolar civarında kaldığı ve fiyatta değişiklik yapmadığı düşük volatilite oturumuna şahit olduk.

Çalışma haftasının son günü 8.300 doların altına düştüğü için kripto para için büyük bir kayıpla geldi. Yüzde 3,8’lik bir düzeltme BTC’nin 8,262 $ ‘da durmasına neden oldu. 12-13 Ekim tarihinde hafta sonu cumartesi günü küçük bir artışla başladı ve BTC 8.300 $ ‘da yerini aldı. 13 Ekim Pazar günü, 8,480 – 8,137 dolar arasında geniş bir alanda işlem gördü ve sadece % 5’lik bir artışla kapanışta 8,777 dolar değerinde küçük bir zarar kaydetmeyi başardı.

26 Ağustos 2019 Bitcoin Raporu

Son birkaç gündür Bitcoin oldukça durağan bir hareket sergiliyordu. Özellikle geçen hafta içinde Yuan’ın ani düşüşü lider kripto para biriminin anlık da olsa yükselmesini ve kısa vadede kazanç sağlamak isteyenlerin kar etmesini sağlamıştı. Ancak o tarihten bu yana kripto para 9.900 dolar ile 10.100 dolar arasına sıkıştı. Kripto paralar ve özellikle Bitcoin ile uzun zamandır uğraşanların canı bu durumdan oldukça sıkıldı. Çünkü insanlar bu hareketsizlikte işlem yapmak yerine beklemeyi tercih ettiler. İşin bir diğer ilginç tarafı da tradingview chartında bulunan göstergelerden tamamına yakını böyle durumlarda çalışmıyor. Bu da insanların elini kolunu bağlayan bir diğer durum.

Yuan’daki ani düşüş başta olmak üzere dünya ekonomisinde meydana gelen hareketlenmelere Bitcoin’in anında tepki vermesi artık kripto paranın da ciddi bir şekilde “para” olarak görülmesi anlamına geliyor. Çünkü bu durum gerçek bir para biriminin gösterdiği tepki ile aynı. Bunun benzeri yine dün akşam yaşandı. Yuan’daki hareketlenme uzun bir aradan sonra Bitcoin’in sadece bir dakikalık bir süre içerisinde 10.200 dolarda 10.800 dolara çıkmasına sebep oldu. Böylelikle uzun süredir beklenen 10.800 bandı da yakalandı. Ancak bu seviyede bir tutunma olmadı ve lider kripto para birimi bir kaç saat içerisinde yeniden 10.300 seviyesine indi.

Bitcoin Fiyat Analizi - 26.08.2019

Bitcoin’in uzun süredir hareketsiz seyretmesinden sonra yaşanan bu hareket 10.800 dolar seviyesinin yeniden denenmesine de sebep olacakmış gibi görünüyor. Bu yükseliş yanı zamanda kripto paranın son beş gün içinde çıktığı en yüksek seviye. İstatistikler uzun bir süredir Bitcoin’in aynı çizgide bu kadar uzun süreli kalmadığını gösteriyor. Bununla birlikte suda balinaların da olduğu bir başka gerçek. Balinaların varlıkları özellikle kaldıraçlı işlem yapanların beklenmedik kayıplar yaşamalarına sebep olmakta. Bu yüzden kaldıraçlı borsalarda düşük kaldıraçlı tradinglerin yapılmasını tavsiye edebiliriz.

21 Ağustos 2019 Bitcoin Analizi

Kripto paraların öncüsü olan bitcoin 4 saatlik grafikte  yatay üçgen içinde ileri geri devam ediyor. Önceki analizimizde burada belirtildiği gibi, 10,800 dolarlık alan, 50 günlük hareketli ortalama çizgisini  ve 4 saatlik iniş eğilim çizgisini  içeren zorlu bir dirençtir. Bu direnci kıramazsa 9600 e kadar gerileyebilir.

Büyük tabloya bakıldığında, günlük grafikte, Bitcoin son zamanlarda yaptığı üçgensel korumayı yapabilirse, fomo korkusunu aşılır.Bu da satışların yapılmasını engeller. Asıl soru, Bitcoin, yaklaşık 9950 – 10.000 dolar civarında olan üçgenin alt sınırını koruyabilir mi?, Bu destek Bitcoin fiyatını bir aydır bu periyotta tuttu.

bitcoin fiyat analizi

  • Toplam Piyasa Değeri: 265 milyar dolar
  • Bitcoin Market Cap: 182 milyar dolar
  • BTC Hakimiyet Endeksi: % 68,9

Bitcoin 10.300 $ direnç noktası vardır. Dahası, ikinci direnç noktası olan 10,800 Dolara ulaşmadan önce 10,600 Dolar (4 saatlik MA-200) olan  psikolojik direnci kırmalıdır.

Günlük grafik  RSI göstergesi, 50 seviyesini koruyamadığından düşüş eğiliminde görünüyor ve şimdi önceki en düşük seviyenin üzerinde kalmak için son bir çabayla 43-44 seviyelerine bakıyor. Eğer RSI başarılı olursa, fiyatın 10.000 ABD dolarının üzerinde kalabileceği ve boğaların hala burada olduğuna dair ilk yükseliş işareti olabilir.

21 Temmuz 2019 Bitcoin Analizi

Geçtiğimiz 3 – 4 Gün boyunca Bitcoin, 18 Temmuz’daki son kopuşundan sonra 10,400 ila 11,000 dolar arasında işlem görüyor. BTC sıkı bir işlem aralığında bulunduğundan dolayı yatırımcılar endişeyle bir karar bekliyor.

Bitcoin Fiyat Analizi - 21 Temmuz 2019

4 Saatlik grafikte, 18 Temmuz’daki kırılma noktasından bu yana Bitcoin fiyatının nasıl geliştiğini görüyoruz. Bu hafta sonu boyunca hacminin düşük olması ve bunun sonucunda fiyat hareketlerinin dar bir aralıkta işlem görmesi şaşırtıcı değil. MACD göstergesine çok benzeyen Maxx Momentum göstergesi, düşük hacim seviyesine rağmen şimdi ikna edici bir şekilde yukarı doğru harekete geçti. Bu, boğaların kontrole tekrar döndüğünü gösterir.

Pazartesi, son derece önemli bir gün olacak çünkü bu genellikle hacmin piyasaya girmesi ve hafta sonu boyunca konsolidasyonun sona ermesi anlamına geliyor. Bu durum haftanın geri kalanı için yön veren büyük bir hareket ile sonuçlanır. Yükseliş trendinin devam etmesinden önce kilit destek için 10.100 $ ‘lık bir geri dönüş görmeyi beklemeliyiz.

Bitcoin Fiyat Analizi - 21 Temmuz 2019

1 Saatlik grafikte, hem 50 MA hem de 200 EMA’nın BTC’de son birkaç aydır çok nadir görülen bir şekilde birbirine yakın hareket ettiğini görebiliriz. Bu genellikle güçlü bir bastırma göstergesidir ve ileriye doğru büyük bir adımdır. Bitcoin fiyatının hangi yöne eğilim göstereceğini ölçmek oldukça zor. Mutabakat ve genel eğilim 8,800 dolar seviyesindeki kilit destek kırılana kadar net bir şekilde yükseliş gösteriyor.

Maxx Momentum, her iki hareketli ortalamaya göre ne kadar yakın işlem gördüğü ile iyi uyum sağlayan medyan 0.0 çizgisine çok yakın işlem yapıyor. Bunların hepsinin saatlik POC etrafında 10,500 Dolar civarında sürdüğü göz önüne alındığında, önümüzdeki hafta BTC’nin Temmuz ayının geri kalanına hangi yönde gideceğine dair net bir sonuç ortaya çıkacak.

21 Haziran 2018 Bitcoin Analizi

Bitcoin ‘in durumu, önceki analizlerden çarpıcı bir şekilde farklı bir hal aldı, ancak 25 Haziran’daki fiyat seviyesine yakın bir seviyede olduğunu söylemek mümkün. Alıcılar, Haziran 2019’da satıcıların geri döndüğü trend çizgisini test ettikten sonra, bir konsolidasyon başladı. Bu konsolidasyon agresif bir şekilde alıcılar tarafından parçalandı ve birkaç saat içinde sarı fiyat bölgesini terk etti.

blank

Ancak, satıcılar fiyatı hızlı bir şekilde sarı fiyat bölgesine geri döndürmeyi başardılar. Ayrıca, 22-25 Haziran tarihlerinde konsolidasyon seviyesine geri dönen fiyat, 13.760 $ ‘a yükseldi. Bizim düşüncemize göre, mevcut düşüşte hafif tabir edilen alıcılar geri dönüyor ve bu kadar uzun bir düşüş eğiliminden sonra, düzeltmeler olmadan büyüme olmayacaktır. Şu anda alıcılar büyümelerini sürdürmeye çalışıyor. Onlara verilen destek 10,400 dolardı. Bu ikinci işaret alıcılara yeni bir büyümenin başlamasından önce direnç kazandırıyor.

blank

Bitcoin, günlük bazda bakıldığında Ekim 2017’den bu yana çizdiğimiz sarı çarpık bölgede fiyatın açıkça düştüğünü görüyoruz. 26 Haziran’da mumun kapanması aynı zamanda Nisan 2019’dan bu yana en büyük hacimleri görmemize sebep oldu. Böyle bir küresel büyümenin ardından düzeltme yapılmadan fiyatların durma olasılığı yüksek.

blank

Ayrıca, 27 Haziran’daki mumun önceki iki günün büyümesini tamamen kapattığını lütfen unutmayın. Bu gerçek, satıcılara sarı fiyat bölgesinden muhtemel bir çıkış ve düşüşün devam etmesi için bir sinyal verir. Büyüme devam etmeden önce, satıcıların düşmeye yetecek güçte olup olmadığının veya mevcut düşüşün küçük bir düzeltme olup olmadığı konusunda önümüzdeki hafta net şekilde bilgi sahibi olacağız.

13.150 dolarlık sahte bir yükselişten sonra, satıcılar fiyatı başka bir Fibonacci seviyesine düşürdü. Bu nedenle, ana senaryo sarı bölgedeki konsolidasyondur. Alternatif bir senaryo ise 9.660 $ ‘a devam etmesidir.

Grafikler TradingView ‘den sağlanmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.