Geleceğin Ticaret Platformu Digitex Testlere Başlıyor

0

Vadeli kripto işlemleri için bir ticaret platformu olan Digitex, bugün 30 Kasım 2019’da halka açık test ağını açacağını duyurdu.

Borsa BTC / USD değişimi ile başlayarak pazarını açılmayı planlıyor. Digitex web sitesine göre kullanıcı talebine bağlı olarak ek kripto paralar da kullanıma eklenecektir.

Piyasa yapıcılar ve alıcılar için şirket hiçbir işlemden sorumlu değil. Proje, Digitex Vadeli İşlem (DGTX) tokenleri etrafında arz talep yaratarak tüm operasyonel maliyetleri karşılamayı planlamakta. Bunu her yıl az miktarda token basarak gerçekleştirecektir. Borsa ilk önce merkezi bir borsa olarak başlayacak ancak kullanıcılara merkezi olmayan hesaplar sağlama konusunda çalışmaya devam edecek. Bu, kullanıcıların gerçek zamanlı alım satım yapabilmelerine rağmen, her zaman fonlarının %100’üne sahip olmalarını sağlayacak.

Şirket ile çalışan geliştirme firması SmartDec, platformu geliştiriyor ve şiddetle test ederek açılışa hazırlıyor. Şirket, Testnet üzerinde borsanın 10.000’den fazla kullanıcıyı aynı anda ve saniyede 50.000’e kadar işlemi gerçekleştirebileceğini söylüyor.

geleceğin ticaret platformu digitex testlere başlıyor
geleceğin ticaret platformu digitex testlere başlıyor

Digitex platformunun ana ağ tanıtımı için henüz bir tarih belirlenmedi ancak proje ekibi testnet üzerindeki denemelerin iki ay sürmesini beklendiğini söyledi. Testnet aşaması tamamlandıktan sonra, şirket Ethereum ana ağında başlatmayı planlıyor. O zaman kullanıcılar DGTX tokenlerini kullanarak vadeli işlemleri gerçek zamanlı olarak yapabilecekler.

2019’da Kripto Ticaretinin Geleceğinin Hazırlanıyor

Halen 2019, kriptoda ortaya çıkan vadeli işlem platformları için önemli bir yıl olarak şekilleniyor. Bir başka merakla beklenen ticaret platformu Bakkt’ın lansmanı 23 Eylül 2019’da yapılacak. Bakkt, büyük ortaklıklar kurulması ve kurumsal yatırımcıları desteklemeye odaklanması nedeniyle medyanın ilgisini topladı.

Şirket, daha geniş bir kullanıcı ve işlemciye hitap etmeyi amaçlamakta. Digitex web sitesine göre, platformun bekleme listesinde 1,54 milyondan fazla üye var.

Kaynak: Cryptoslate

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.