Google Aramalarında En Çok Aratılan Coinler

Google Aramalarında En Çok Aratılan Coinler

Bitcoin'in Google'da aranma sıklığı yıl başına kıyasla oldukça seyrelmiş durumda. Google arama trendlerinde kripto paralarla ilgili aramalar yıl boyunca dikkat çekti. Kripto paraların büyük kayıplara uğradığı bir yıl yaşanırken kripto paralara karşı genel ilginin arttığı da söylenemez. Yılın yarısından itibaren SEC kararları ve Bitcoin ETF’leri gündemi meşgul etti ve zaman zaman heyecanın yükseldiği bir yıl oldu.

 • Hangi Kripto Para Hangi Ülkenin Yazıya Git
 • Kripto Para Al Sat Taktikleri Yazıya Git
 • Kripto Para Haram Mı? Yazıya Git
 • Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır? Yazıya Git
 • Kripto Para İle Zengin Olan Var Mı? Yazıya Git

Kripto paraların fiyatlarıyla birlikte aranma sıklığının da ocak ayında tepe noktaya ulaştıktan sonra düşmesi pek şaşırtıcı olmadı. Popülariteleri yakın olduğu için Bitcoin ve Beyoncé karşılaşmasında kazanan az farkla olsa da Bitcoin oldu. 2017 sonu boğalarının bu durumda etkisi oldukça büyük. Ayrıca kasım ayında dişe dokunur bir yükseliş görülüyor, o tarihlerde BTC 6400 dolardan 4000 doların altına gerilemişti.

“Elde tutma, bekletme” anlamına gelen hold kelimesinin kasten yanlış yazılmasıyla ortaya çıkan hodl terimi bu yıl 5. senesini kutladı. Hodl piyasanın çakılması halinde yatırımcılar arasında sıklıkla dile getirilir. Hodl’ın popülaritesini takip eden buidl (build kelimesinin yanlış yazılışı) bu yıl içerisinde bir şekilde ortaya çıktı. Hodl’a henüz yetişebilmiş değil.

2018’in en çok gündemi meşgul eden konularından bir tanesi SEC’in halen karar vermediği VanEck/SolidX Bitcoin ETF başvurusu oldu. Yıl boyunca bu konuyla alakalı hareketleri Google Trends grafiğinde de görebiliyoruz. ICO’ların dramatik düşüşüyle beraber “ICO” kelimesi küfür gibi algılanmaya başlayabilir. Menkul kıymetler token’ları satışı STO’lar yıl içerisinde zaman zaman ICO’ları yakalamış görünüyor. 2018’in kazananıysa özellikle yılın 2. yarısında göz önünde bulunan stabil coin’ler oldu. Tether halen güçlü. Bir yandan Tether hakkındaki tartışmalar sürerken PAX, GUSD, USDC, TUSD de kripto para dünyasında ilgi görmeye başladı.

1- Litecoin

Fiyatın menzile bağlı bölge dışında olduğu için yükselmesi bekleniyor. Litecoin fiyatı, destek seviyesi olan 64.46 $ 'lık düşük seviyeye geri çekildi.

LTC/USD Orta Vadeli Eğilim: Boğa

Direnç Seviyeleri: 70 $, 80 $, 90

Destek Seviyeleri: 60 $, 50 $, 40 $

Geçtiğimiz hafta, Litecoin'un fiyatı yükseliş eğilimi içerisindeydi. 27 Ağustos'ta, kripto para birimi fiyat aralığının üst seviyesine doğru bir yükseliş hareketi yaptı, ancak iki kez 62 $ 'lık bir fiyatla direndi. Daha sonra fiyat, 59 $ 'ın altına düştü ve 67.80 $' lık bir fiyatla üst seviye fiyat seviyesine yükseldi. Bugün, Litecoin'un fiyatı destek seviyesi olan 64.46 $ 'ın altına çekildi.

Ürünün menzile bağlı zionun dışında kalması bekleniyor. Ayrıca, Litecoin'in fiyatı, 12 günlük EMA'nın ve yükseliş trendinin devam ettiğini gösteren 26 günlük EMA'nın üzerindedir. Bununla birlikte, MACD hattı ve sinyal hattı, bir satış sinyalini gösteren sıfır çizgisinin altındadır.

4 saatlik grafikte, LTC fiyatı menzile bağlı. Fiyat, 12 günlük EMA'nın ve Litecoin'in fiyatının yükseldiğini gösteren 26 günlük EMA'nın üzerindedir. Bu arada, Göreceli Güç Endeksi 14 periyodu, fiyatın menzile bağlı bölgede olduğunu belirten 55 seviyesidir.

Litecoin fiyatı 60 $ ve 50 $ arasında değişebilir.

Fiyat şu an 53.15 $ seviyesindeydi, ancak 55 $ seviyesinde dirençle karşı karşıya kalacak.

LTC/USD Orta Vadeli Eğilim: Ayı

Direnç Seviyeleri: 55.0 $, 57.0 $, 59.0 $

Destek Seviyeleri: 53,0 $, 51.0 $, 49.0 $

Dün, Litecoin'un fiyatı düşüş eğilimindeydi. Dün, LTC fiyatı düşüş eğilimli bir trend boyunca menzile bağlı bölge dışındaydı.

Kripto para birimi 47.14 $ 'ın altına düştü ve bir önceki yüksek seviyesine doğru bir yükseliş hareketi başlattı. Litecoin'in fiyatı bir önceki menzile bağlı bölgeye geri döndü. Fiyat şu an 53.15 $ seviyesindeydi, ancak 55 $ seviyesinde dirençle karşı karşıya kalacak.

Yatırımcılar, fiyatların daha fazla ilerlemesinin muhtemel olmaması nedeniyle uzun işlemlerinden çıkmalıdır. Litecoin fiyatı 60 $ ve 50 $ arasında değişebilir. Bununla birlikte, LTC fiyatı 12 günlük EMA ve düşüş eğiliminin devam ettiğini gösteren 26 günlük EMA'nın altında. MACD hattı ve Sinyal hattı, bir satış sinyalini gösteren sıfır çizgisinin altındadır.

Litecoin fiyatı, 4 saatlik grafikte çift dip oluşabileceği için düşüşü ile yapılabilir. Teknik göstergeler şu anda satış baskısı devam ettiği için karışık sinyaller gösteriyor. Boyun çizgisini 70 dolardan geçen bir kırılma, grafik oluşumuyla aynı yükseklikte bir ralliye yol açabilir. Litecoin, dört saatlik bir çizelgede çift dip olarak görülebileceği için onayından beklemek kaydıyla slayttan bir geri dönüş için olabilir.

100 SMA, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu ileri sürmek için 200 SMA'nın üstünde. Diğer bir deyişle, yükseliş eğiliminin tersine dönmeye devam etmesi daha olasıdır. Bununla birlikte, boşluk oldukça dardır, dolayısıyla bu hareketli ortalamalar dinamik direnç olarak kalırken, bir düşüş geçişi mümkün olabilir.

Bu durumda, 48 $ düzeyinde bir başka destek testi gerçekleşebilir. Daha güçlü satış baskısı, bu seviyenin altına bir kırılma ve uzun vadeli düşüş eğiliminin devam etmesine bile neden olabilir. Hareketli ortalamaları geçen bir kırılma, 70 dolarlık bir test için yolu açabilir.

Bu, çift dip noktasını 22 $ 'lık yüksekliğe çıkaracak, bu da onaylamanın aynı yükseklikte bir mitinge yol açabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, RSI, düşüş baskısında bir dönüş sinyali vermek için aşırı alım bölgesinden güneye doğru dönmektedir. Benzer şekilde stokastik güneye doğru ilerliyor, bu yüzden satış baskısında bir artış bekleniyor.

Hafta sonu boyunca olumsuz bir rapor olmadığından, kripto para birimleri hafta için olumlu bir başlangıç ​​yaptı. Nitekim, önceki ticaret haftası, blok zincir endüstrilerinin önümüzdeki on yılda küresel ticarete 1 trilyon dolar ekleyebileceğini belirten bir rapor ile iyi bir not üzerine son buldu. Bununla birlikte, piyasa katılımcıları dikkatlerini kurumsal ilgiye ve uzayda daha fazla birleşme ve satın alma faaliyetine dönüştürüyor görünmektedir.

2- Ripple

 • Ripple fiyatı ABD doları karşısında 0.4900 $ ve 0.4950 $ direnç seviyelerinin çok altındadır.
 • Bu haftaki önemli düşüş eğilimi çizgisi, XRP / USD paritesinin saatlik tablosunda (Kraken'den gelen veri kaynağı) 0.4850 $ 'lık dirençle sağlam kaldı.
 • Parite, 0.4900 $ ve 0.5000 $ seviyelerinin altında olduğu sürece daha fazla zarar riskiyle karşı karşıya kalır.

Ripple fiyatı yavaş yavaş ABD Doları ve Bitcoin'e göre daha düşük seviyelerde seyrediyor. XRP / USD, 0.4600 $ destek alanını kırdıktan sonra düşüşleri hızlandırabilir.

Dün, Dolar fiyatının ABD Doları karşısında 0.4950 $ ve 0.5000 $ direnç seviyelerinin önemini tartıştık . XRP / USD çifti, söz konusu dirençleri kırmayı başaramadı ve 0.4800 $ seviyesinin altına düştü. Fiyat şu anda 0.4900 $ seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında. Son zamanlarda, son dalganın% 61.8 Fib geri alma seviyesini 0,4618 $ 'dan 0.4989 $' a yükseltti.

Fiyat çok fazla baskı altında ve düşük 0.4618 $ revisit gibi görünüyor. Yukarı tarafta, başlangıç ​​direnci 0.4800 $ 'dır. Daha da önemlisi, bu haftaki önemli düşüş eğilimi çizgisi, XRP / USD paritesinin saatlik tablosunda 0.4850 $ 'lık dirençle sağlam kaldı. Buna ek olarak, aynı grafikte 0.4740 $ 'dan dirençli başka bir düşüş trendi hattı var. Trend hatlarının üzerinde, 100 saatlik SMA, 0.4840 $ seviyesinde yer almaktadır. Bu nedenle, 0.4800 $ ve 0.4850 $ seviyelerinin yakınında güçlü bir direnç var gibi görünüyor .

 • Ripple  fiyatı son zamanlarda geriledi ve ABD doları karşısında 0.2910 $ seviyesine geriledi.
 • Bu hafta takip eden büyük düşüş eğilimi çizgisi, XRP / USD paritesinin saatlik tablosunda (Kraken'den gelen veri kaynağı) 0.2975 $ 'lık dirençle yerinde.
 • Parite, çekiş yapmak için 0.3000 $ 'lık direnci ve 100 saatlik basit hareketli ortalamayı kırmalıdır.

Ripple fiyatı ABD Doları ve Bitcoin'e karşı düşüş bölgesinde kalır. XRP / USD, 0.3000 $ ve 100 saatlik SMA'nın üzerinde bir artış olduğunda daha yüksek işlem yapabilir.

ABD Doları karşısında ripple fiyatının 0,3178 dolardan yüksek ve yavaş bir düşüşü vardı . XRP / USD çifti, 0.3040 $ ve 0.3000 $ destek seviyelerinin altına düştü ve işlem gördü. Yeni bir gün içi düşük $ 0.2912 olarak oluşturuldu ve daha sonra fiyat birkaç puan düzeltildi. 0,3000 $ seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üstüne çıktı. Son çeyrekte% 23,6 Fib iyileşme seviyesinin üzerinde bir kırılma yaşandı ve 0,3178 $ 'dan 0,21212 $' a düştü.

Ancak, alıcılar 0.3060 $ 'lık direncini temizleyemedi. Ayrıca, 0,3000 $ seviyesinin ve 100 saatlik SMA'nın üzerinde düzgün bir yakınlık yoktu. Fiyat, son düşüşün% 50 Fib düzelme seviyesinin yakındaki 0.3178 $ 'dan 0.2912 $' a düştüğü için reddedildi. Moe önemli bir şekilde, bu hafta büyük düşüş eğilimi çizgisi, XRP / USD paritesinin saatlik tablosunda 0.2975 $ 'lık dirençle yerinde. Parite şu anda 0.3000 $ ve trend çizgisinin altında konsolide oluyor. Yeni bir yukarı doğru hareket için 0,3000 $ 'dan yüksek, trend çizgisinin ve 100 saatlik SMA'nın başarılı bir şekilde kapanması gerekiyor.

3- NEO

Bitcoin geçtiğimiz ay içerisinde son yıllardaki en düşük volatilite seviyesini gördü ancak BTC fiyatı oldukça durağandı. Haberimizi hazırladığımız sırada BTC 6350 dolara yakın bir değerden işlem görüyor. Bitcoin’in son zamanlardaki hareketi birçok yatırımcının altcoin’lere yönelmesine sebep oldu. Bu altcoin’lerden bir tanesi de NEO’ydu. Çin’in Ethereum’u olarak anılan NEO, akıllı ekonomi platformu ve Blockchain’ler arası işlemleri gerçekleştirebilmesiyle tanınıyor.

2018 Ekim ayı NEO için önemli bir ay oldu ve proje 2 yaşına girdi. Bununla birlikte büyük bir telekom hizmet sağlayıcısı KPN platformun son seçiminde node olarak seçildi. Yeni node’lar oluşturarak NEO’nun merkezsiz hale getirilmesi planlanıyor. Dahan önce de CoZ ve Swisscom node’lar arasına katılmıştı. NEO’nun 2019 içerisinde tamamen demokratik bir biçime gelecek şekilde seçim sistemini değiştirmesi bekleniyor.

Ekim ayı raporunda NEO platformun küresel olarak yaygınlaştığını belirtti. Japonya merkezli NEO geliştiricileri Keymakers, Japonca konuşan geliştiriciler için oldukça iyi açılımlar yaptı. Ayrıca AmazonNeo adında yeni bir organizasyon kuruldu ve organizasyonun hedefi NEO’yu Latin Amerika’da geliştirmek olarak belirlendi.

NEO Ekim ayı içerisinden tasarım yarışması düzenledi, yaklaşık 30 ülkeden 100 tasarımcı yarışmaya katıldı. NEO tabanlı projelerin sergilendiği yarışma 22 Ekim’de sona erdi. NEO aynı zamanda NEOContract’ın depolama kapasitesini artırdı. Sosyal medya üzerinden NEO’ya karşı ilgi arttı. NEO blog’u 317 bine ulaşırken, Twitter ve Facebook hesaplarını yaklaşık 30 bin yeni kullanıcı takip etmeye başladı. Ayrıca NEO’nun Reddit’te 100 bin takipçiyi geçtiği görülüyor.

4- Bitcoin

Fiyatlardaki keskin düşüşten sonra önemli bir toparlanmanın ardından, Bitcoin'deki kamu menfaati 4 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Google Eğilimler'e göre , bu dönemin en yüksek ilgi alanı bir hafta önce kaydedildi ve o zamandan bu yana trend normal seviyelerin üzerinde kaldı.

Google Trendler, istatistiklerini belirli bir kelimeyle ilgili aramaların sayısına dayandırır. 2017 yılında “Bitcoin Price” terimi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki “haberler” bölümünde en çok aranan terimlerden biriydi.

“Nasıl Yapılır?” Bölümünde beşinci en önemli arama olarak “Bitcoin Nasıl Satın Alınır?” Bölümüne yer verilmiştir. “Bitcoin nedir”, “what is” bölümünde ikinci önemli arama oldu.

Bitcoin'e en fazla ilgi gösteren ülkeler 100, 92 ve 78 puanla Nijerya, Gana ve Güney Afrika'dır. Referans olarak Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Krallık'ın 33, 38 ve 36 puanları bulunmaktadır.

Bu rakamlar önemlidir, çünkü halkın Bitcoin kullanımında ne kadar ilgi duyduğunu gösterirler. Bu durum şu anda yeni yatırımcıları çekmenin yüksek bir olasılık olduğunu göstermektedir.

Google eğilimleri ile Bitcoin fiyatlarının davranışı arasındaki ilişkiyi kurmayı amaçlayan bir teoriye göre, bu ikisi arasındaki bağlantı doğrudan doğruya orantılıdır , bu nedenle fiyatlardaki bir artış, toplumda nedenleri, güncellemeleri, fikirleri aramak için bir uyaran oluşturur ve Bu eğilim ile ilgili çeşitli yönleri. Bu da, haber ve aramaları değerlendirmek için yeni insanları çekiyor ve yeni kullanıcıların kripto para kazanma konusundaki ilgilerini artırıyor.

Bu örneği göstermek için Yale Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışma, bitcoin ile ilgili aramalardaki eğilimlerin genellikle fiyat davranışında benzer getirilere yol açtığını belirtmektedir.

Kripto para birimini etkileyen ikinci faktör, yatırımcı ilgisinin ölçüsüdür. Aşağıdakileri sorduk: Eğer Google aramada veya Twitter'da okuduğumuz kripto para birimlerinin anormal derecede yüksek sayıda sayısı varsa, bunların getirileri yükselecek mi? Onlar yapacaklar. Aynı zamanda, “Bitcoin hack” arama ifadesinin kullanımındaki artış gibi negatif yatırımcı ilgisinin kripto para birimleri için negatif getiri sağlayacağını gördük.

Bununla birlikte, diğer çalışmalar , bir ilişki olsa da, aramalardaki artışların fiyatlarda artışa neden olmadığını tespit etmiştir:

Korelasyon nedensellik değildir. Bu nedenle, Google’da daha fazla "Bitcoin" araması yaptığımız anlamına gelmez, Bitcoin fiyatı o kadar yüksek olur. Hem Bitcoin fiyatlarını hem de Google Trend Puanlarını etkileyen başka bir şey olabilir. Örneğin, Bitcoin fiyatı büyük bir dönüm noktası olarak kabul edilen 10.000 USD'ye ulaşırsa, o haberin kendisi daha fazla insanı 'Bitcoin' araması yapabilir. Ya da, büyük bir ülke veya şirket Bitcoin'i onaylamış veya onaylamamışsa, o zaman bu haberler pek çok kişinin Google'da 'Bitcoin' araması yapmasını ve daha fazla kişinin fiyatı artırabilecek veya azaltabilecek Bitcoin almasını veya satmasını sağlayacaktır.

Bitcoin daha önce simetrik bir üçgenin içinde bir düşüşü engellemeye işaret etmek için birleştirdi, ancak bu bir devam sinyali olarak işlev gördü. Desteklerin zaten kapalı olduğu ve ayıların hala kontrol altında olduğunu teyit eden 4,000 dolarlık ana psikolojik işaret zaten kapandı.

100 SMA, artık en az direnç yolunun yukarı ya da tırmanmanın devam etmesi için hala bir şansın olduğunu göstermek için 200 SMA'nın üzerinde. Bununla birlikte, ikisi arasındaki fark, olası bir düşüş geçişini işaret etmek için daralır ve fiyat, 200 SMA'nın altında, ayıların üst elden geri kazanıldığı erken bir sinyal olarak işlem görür.

RSI aşırı satım bölgesinden çekiliyor, ancak alım baskısının hala geri dönebileceğini gösteriyor. Stokastik, aynı zamanda, aşırı satım seviyesine ulaşmadan, dip seviyelerini artırdı ve alıcıların geri dönmeye istekli olduklarına işaret ederek daha da yükseldi. Bu durumda, kırık üçgen tabanına bir geri çekilme devam edebilir ve hareketli ortalamalar da dinamik bükülme noktaları olarak tutabilir.

Boğalar, geçen haftaki sıçramaların devam etmesini sağlayacak olumlu gelişmelere ayak uyduramadıkça, bitcoin oyununda geri döndüler. Hisse farkındaki değişim, kurumsal yatırımların canlanmış beklentileriyle desteklense de, tüccarlar, gerçek sektörel güncellemeleri değil, ileriye bakmak için bir şeyden daha fazlasına ihtiyaç duyuyordu.

Bunun dışında Yatırımcılar , SEC Başkanı Clayton'ın, herhangi bir zamanda herhangi bir bitcoin ETF başvurusunu ne zaman onaylayamayacaklarına ilişkin sözlerini sindirmek için zaman bulmuş olabilirler.

 • Bitcoin fiyatı daha da geriledi ve ABD Doları karşısında 3,550 $ ve 3.420 $ destek seviyelerini kırdı.
 • BTC / USD çiftinin saatlik tablosunda (Kraken'den veri akışı) 3,700 $ 'dan dirençle oluşturulmuş büyük bir düşüş trendi hattı var.
 • Fiyat daha da düşebilir ve hatta yakın vadede 3,000 $ seviyesini bile test edebilir.

Bitcoin fiyatı ABD Doları karşısında 3,550 $ 'ın altına geriledi. BTC / USD düşüş eğilimindedir ve hatta 3.000 $ veya 2.800 $ 'a kadar ticaret yapabilir.

3,550 $ 'lık kısa vadeli bir destek oluşturduktan sonra , ABD Dolarına karşı bitcoin fiyatında ufak bir toparlanma yaşandı . BTC / USD çifti $ 3.750 seviyesinin üzerinde işlem gördü, ancak artışlar 3,845 $ seviyesinin yakınında kaldı. Son olarak, yeni bir düşüş vardı ve fiyat 3,550 $ ve 3.420 $ destek seviyelerinin altında işlem gördü. Şimdi 3,750 $ seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor.

Yeni bir ayın en düşük seviyesi 3,288 $ seviyesinde gerçekleşti ve fiyat şu an kayıpları destekliyor. İlk direnç, en son 3,4949 $ 'dan 3,288 $' a kadar olan düşüşün% 23.6 Fib geri alma seviyesidir. Ancak, yukarı doğru 3,550 $ ve 3,555 $ civarında birçok direnç var. 3,550 dolarlık bir önceki destek önemli bir engeldir. Son damlasının% 50 Fib düzelme seviyesi ile 3,849 $ 'dan 3,288 $' a düştü. Ayrıca, BTC / USD paritesinin saatlik tablosunda 3.700 $ 'lık dirençle oluşturulmuş büyük bir düşüş trendi hattı bulunmaktadır.

Bundan yaklaşık bir yıl kadar önce “Bitcoin” ifadesinin dünyaca ünlü arama motoru Google üzerindeki aranma oranı, Amerikan başkanı Donald Trump’ı geride bırakmıştı. Yeni bir yıla adım atmaya hazırlanırken Google 2018 yılı boyunca kaydedilen arama verilerinden oluşan bir analizi kullanıcılarıyla paylaştı. Bu analize göre “Bitcoin nedir” anlamına gelen “What is Bitcoin” ifadesi ABD’de yılın en çok sorulan soruları arasında yer aldı.

Henüz yeni bir varlık sınıfı olan Bitcoin her geçen gün daha fazla kullanıcıya adını duyurmaya devam ediyor. Trilyonlarca dolarlık küresel finans sisteminde henüz küçük bir yer kaplayan Bitcoin geçtiğimiz yıl birçok kategoride Google trendlerine girmeyi başarmıştı. Ancak sene boyunca kripto para piyasasını etkisi altına alan ayı sezonu fiyatların düşmesine neden olunca BTC’nin popülaritesi de azaldı. Görünüşe bakılırsa ayı piyasasına rağmen Bitcoin ismi, en azından ABD sınırlarında, Google sıralamasında yer almayı başardı.

ABD’deki kullanıcıların Google’a sene boyunca en çok sorduğu sorular listesinde lider olmayı başaran “Bitcoin nedir?” sorusunu ilginç sorular takip ediyor. Listede eski başkan Barack Obama’nın idari bir politikasına yönelik sorulan “DACA nedir?” sorusu da yer alıyor.

Google tarafından yayımlanan bu veriler Bitcoin’in sene boyunca düşen fiyatlara rağmen halen popülaritesini koruduğunu gözler önüne seriyor. Bitcoin fiyatında görülen büyük düşüşün onu bazı ana akım medya unsurlarında daha popüler hale getirdiği de konuşulan konular arasında.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.