Kripto Para Haberleri

20 Nisan DOGE Günü Nedir, DOGE Günü Neden Kutlanıyor?

Son zamanların adından en çok söz ettiren kripto birimi olan Dogecoin DOGE için bugün yani 20 Nisan tarihi özel bir gün olarak kutlanıyor.

] }

Son zamanların adından en çok söz ettiren kripto birimi olan Dogecoin DOGE için bugün yani 20 Nisan tarihi özel bir gün olarak kutlanıyor. Kısa süre önce DOGE kullanıcılarının talep ettiği ve 20 Nisan’ı DOGE günü olarak kutlama isteği kabul gördü ve 20 Nisan DOGE günü olarak kutlanmaya başladı.

Temel olarak da DOGE’nin yükselişinin bugün de devam etmesi bu gün ile ilgili olarak görülüyor. Küresel çapta 4/20 olarak bilinen bu tarihin kökeni ise 1971 yılına kadar uzanıyor. ABD’de bir grup gencin kullandıkları madde için tarih belirlemesi üzerine oluşan bu tarih, şimdi DOGE için uyarlanmış oldu.

DOGE Fiyatları Artışı Sürdürüyor

Bu ortak görüş kapsamında 4/20 denildiğinde doğrudan akla DOGE geliyor. DOGE’nin maskotu olan Shiba Inu cinsi köpeğin de önemli bir sembol haline gelmiş olması DOGE için her şeyi değiştirmiş oldu. Elon Musk gibi isimlerin sürekli olarak bu sembolü kullanmaları DOGE’nin çok popüler hale gelmesine yardımcı oldu.

Kısa süre öncesinde Reddit üzerinden başlatılmış olan 4/20 de doğrudan DOGE’yi ifade ediyor. DOGE fiyatının bugün ise yükselmesinin en büyük nedeni bu gelişme olarak görüldü. En son yüzde 25 oranında artış kaydeden DOGE fiyatının 4/20 kapsamında bugün biraz daha yükselme yaşayacağı tahmin ediliyor. Son 7 günde ise DOGE inanılmaz bir başarı göstererek yüzde 500’ün üzerinde artış kaydetti.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu