Ripple (XRP) HaberleriAltcoin HaberleriKripto Para Haberleri

XRP Davasında Önemli Gelişme, Bu Sefer Ripple Aleyhine Karar Çıktı

Ripple aleyhine gelişmeler yaşandı. Davaya bakmakta olan Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın SEC’in yabancı düzenleyicilere MoU talepleri göndermesi halinde talepleri durdurma isteğini geri çevirdi.

] }

Alınan son bilgilere göre Ripple ve SEC arasındaki davada bu sefer Ripple aleyhine gelişmeler yaşandı. Davaya bakmakta olan Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın SEC’in yabancı düzenleyicilere MoU talepleri göndermesi halinde talepleri durdurma isteğini geri çevirdi.

SEC, yabancı menkul kıymetler düzenleyicilere MoU yani Muatabakat Zaptı talepleri gönderilmesi de geri çevrilmiş oldu. Daha önceden Ripple bu türden taleplerin yabancı iş ortaklarına göz dağı verme açısından değerlendirildiğini ifade etmişti. Fakat yargıç da bunların kötü niyet ile yapılmış olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını öne sürdü. Sanıklar ise Lahey Sözleşme sürecini kullanmak istediler.

Ripple Aleyhine Karar

Davada görülen sanıklar SEC’i yavaş ve verimsiz halde olan Lahey Sözleşmesi sürecini kullanmaya yönlendirmek istediler fakat yargıç Netburn, MoU taleplerinin kabul edilebilir olduğunu ifade etti. Bu kapsamda SEC, MoU talepleri ile birlikte elde edilecek tüm belgeleri de hazırlamak zorunda kalacak.

Fakat yine de ayrıcalıklı olarak kabul edilen belgeleri sunmak zorunda değil. Bu bakımdan yabancı düzenleyiciler bilgi paylaşmayı kabul etmezlerse bu durumda SEC’in bu noktada yapabileceği pek bir şey de kalmamış oluyor. Yabancı talepleri konusundaki karar Ripple’ın SEC ile girmiş olduğu mücadelede ilk büyük ve önemli başarısızlık olarak kabul edildi. Nisan ayında da yargıç Ripple’ın, XRP, BTC ve ETH ile ilgili olarak belgelerin keşfedilmesini zorunlu kılma hareketlerini de kısmen kabul etmişti.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu