Teknoloji Haberleri

Wikipedia’dan Yeni Bir Sosyal Platform: WTSocial

Wikipedia’nın kurucu ortağı Jimmy Wales, Facebook benzeri yeni bir sosyal platform olan WTSocial ‘ı hayata geçirdi. Yeni platform Facebook’a rakip olarak görünse de temelinde bir haber portalı şeklinde çalışacak.

WTSocial ‘in şu anda halihazırda 160 binden fazla üyesi bulunuyor. Platform bazı özelliklerini Wikipedia’dan esinlenmiş olarak kullanıcıların karşısına çıkarmakta. Wikipedia’da kullanıcılar istedikleri içeriğe müdahale ederek kaynak gösterip yanlış içeriklerin düzeltilmesine yardımcı olabiliyorlar. Yeni sosyal medya platformunda da kullanıcılar hatalı haber başlıklarına müdahale edip düzenleyebiliyorlar.

Reklam Gösterilmiyor

WTSocial üzerinde reklam gösterilmiyor. Sadece kişiler isterse platforma bağış yapabilecekler. Bununla birlikte tıpkı Facebook’ta olduğu gibi kullanıcılar beğendikleri haber ve makaleleri paylaşıyorlar ve bu haberler kendi duvarlarının en üstünde görünüyor. Hemen peşinde de günlük haberler yer alıyor. Yeni platforma üyelik İngiltere’de aylık 10, yıllık 80 sterlin. Diğer Avrupa ülkelerinde aylık 12 yıllık 90 Euro ve Amerika’da ise aylık 13 yıllık ise 100 dolar olarak belirlenmiş durumda. Paralı olması sebebiyle kullanıcı kitlesinin ne kadar genişleyebileceği merak ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam