Uzmandan Dikkat Çeken Altın Tahmini: Sırada Bu Seviyeler Var!

Altın fiyatlarında meydana gelen dalgalanmalar ile birlikte uzman Mehmet Ali Yıldırımtürk, bazı açıklamalarda bulundu

0

Son günlerdeki düşüş trendi gözlerden kaçmayan ve bir süredir yükselişlerle gündem olan altın fiyatı zaman zaman gösterdiği düşüş ile yatırımcıları ikilemde bırakıyor. Genel olarak bu durumun bir alım fırsatı olarak değerlendiren ekonomistler ilerleyen zamanlarda yükselişin meydana geleceğini düşünüyor. İşte haberin detayları…

Altın Fiyatında Meydana Gelen Düşüşün Sebebi Ne?

Altın fiyatlarına dair yeni bir değerlendirmede bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, altın fiyatlarında meydana gelen düşüşün tam bir gerekçesinin bulunmadığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

Dış piyasalarda altının ons fiyatında gerilemeler oldu. Aslında altının yükselişindeki gerekçelerde herhangi bir değişim yok. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ediyor, enflasyondan tüm dünyayı tehdit ediyor, Rusya’nın Avrupa’ya uyguladığı enerji kısıtlaması da sürüyor.

Bu gelişmelerle fiyatın gerilemesi çok inandırıcı değil. Burada FED’in Mayıs ayında piyasa beklentilerinin üzerinde bir faiz artışı yapma olasılığı fiyatlanıyor. Dolar tüm dünyadaki para birimlerine karşı değer kazanıyor. Ancak bizdeki yükseliş daha sınırlı oluyor.

Ons ve Gram Altın İçin Görülecek Seviyeler

Uzman Mehmet Ali Yıldırımtürk, Ons altın ve gram altın için fiyat tahminini açıkladı. Altın fiyatlarında görülen bu seviyelerin kalıcı olacağını düşünmeyen ve bayramdan sonra düğün mevsiminin başlaması ile fiyatlarda artış bekleyen uzman isim, FED’in faiz artırımı kararı piyasa beklentilerini karşılamayacağını söyledi. Bu açıklamalardan sonra Yıldırımtürk, ons altın yeniden 1.990 dolar seviyelerine ulaşacağını gram altının ise 950 TL seviyelerinde bir toparlanmanın meydana geleceğini belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }