Altcoin Haberleri

Tesla, Bitcoin Ödeme Sistemindeki Hatayı Düzeltti

Elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, BTC’nin açık kaynaklı ödeme işlemcisi ve cüzdanı olan BTCPay sunucusunda bulunan hatayı tespit ederek bunun düzeltilmesi için yardımcı oldu.

] }

Elon Musk’ın CEO’su olduğu ve Bitcoin’e önemli yatırımları ile bilinen Tesla kripto paralar için yeni bir adım atmış oldu. Bu sefer yatırımı ile değil BTCPay sunucusunda meydana gelen bir hatanın belirlenmesi ve düzeltilmesi için şirket yardımcı oldu.

Elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, BTC’nin açık kaynaklı ödeme işlemcisi ve cüzdanı olan BTCPay sunucusunda bulunan hatayı tespit ederek bunun düzeltilmesi için yardımcı oldu. Tesla ilk etapta da hatanın tanımlanması için katkıda bulundu.

Söz konusu hatayı fark ederek BTCPay ekibini hızlı bir şekilde bilgilendiren Tesla bu sayede yaşanacak kayıpların da önüne geçmiş oldular. BTCPay ekibi ise “Yapılan açıklama ile sorunun tespiti ve düzeltilmesi için bize yardımcı olduğu için Tesla’ya teşekkür ediyoruz,” şeklinde teşekkür mesajını sosyal medya hesabından yayınladırlar.

Tesla’nın BTC İlgisi Sürüyor

Öte yandan Tesla, geçen aylarda yüklü miktarda BTC alımı yapmış ve kaynaklarının önemli bölümünü bu alana yatırım yapmıştı. Şubat ayında şirket yaptığı açıklama ile 1,5 milyar dolar değerinde BTC alımı yaptıklarını açıkladı. Bu ay ise Tesla, BTC’nin ABD’deki mal ve hizmetlerin ödemesi olarak kabul etmeye başladı. Bu hizmetlerini ise yıl sonuna kadar küresel anlamda yapmalarını planlıyorlar. Şirket aynı zamanda herhangi bir BTC’yi de itibari paraya dönüştürmek için elinde tutmaya yani HOLD olarak bekletmeyi tercih ediyor. Şirketin CEO’su Musk tarafından kripto para birimlerine büyük ilgi duyuluyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu