Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Android

Telefondan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Android

İnsanlar telefonlarını bir arşiv olarak da kullanmaya başladılar. Telefon hafızalarının büyümesi ile birlikte eskiden olduğu gibi telefonlarda yer açmak için eski verilerin yedeklenmesi zorunluluğu da ortadan kalktı. Ancak bazı beklenmedik durumlarda telefonlarda meydana gelen arızalar yüklü fotoğrafların silinmesine sebep olabilir. Bununla birlikte yanlışlıkla silinen fotoğrafları da bazen geri getirme ihtiyacı olabilmekte. Telefondan silinen fotoğrafları geri getirme işlemi günümüzde kolaylıkla yapılan bir işlem. Bu işlemi Android telefonunuza yükleyeceğiniz küçük bir yazılım sayesinde yapabilirsiniz.

Fotoğrafları Geri Getirmek İçin DiskDigger

DiskDigger yazılımı Android telefonlar için GooglePlay üzerinden indirebileceğiniz bir yazılım. Bazı kişiler bu tarz yazılımları özel belgeleri için kullanmak istemezler. Ancak bu yazılım son derece güvenli ve şu anda bu iş için kullanılan en popüler yazılımlardan bir tanesi. Telefondan silinen fotoğrafları geri getirme sırasında bu yazılımı kullanacağız. DiskDigger yazılımını telefona yükleyip kurduktan sonra yazılım sizden çeşitli özellikleri kullanabilmek için izin istiyor. Bu noktada silinen fotoğrafları geri getirme işlemi için tüm izinlerin verilmesi gerekmekte.

Uygulamayı çalıştırdıktan sonra “temel fotoğraf teması” seçeneği seçilerek telefon üzerinde silinen dosyaların bulunması için bir tarama işlemi başlatılıyor. Telefonunuzda bulunan hafıza kartının boyutuna bağlı olarak tarama süresi de farklılık göstermekte. Bazı telefonlarda bu işlem 30 dakika kadar sürebiliyor.

Tarama işlemi bittikten sonra karşınıza silinen fotoğrafların isimlerini içeren bir liste çıkıyor. Bu listede bulunan bazı fotoğrafların isimleri anlamsız olabilir. O zaman da fotoğrafa tıklayıp içeriğini görebilirsiniz. Geri getirilmesini istediğini fotoğrafları seçip işlemi başlattığınızda geri getirilecek olan fotoğrafların nereye kaydedileceğine dair bir uyarı mesajı çıkmakta. Buradan isterseniz kaydedilecek yeri kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Eğer telefonunuz üzerinde yer yoksa kayıt yerine Dropbox gibi bulut depolama alanlarına kayıt edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.