Telefonda Kendiliğinden Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

Telefonda Kendiliğinden Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

Telefonla yapılan pek çok işlem neticesinde kendiliğinden silinen numaralar oluşabiliyor. Bu durum bazen bireysel yaptığımız yanlışlıklar nedeniyle ya da senkronizasyon işlemlerinde yapılan hatalarla oluşabilir. Peki, Android ya da IPhone telefonda kendiliğinden silinen numaralar nasıl geri getirilir? Yapılması gereken işlemler nelerdir?

Telefon Hafızasından Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

Sürekli gelişen ve güncellenen teknoloji dünyası ile değişik işletim sistemi özelliklerine sahip akıllı cihazlar hayatımız içerisine girdi. Android ya IPhone kullanıcılarından her biri bir kez de olsa telefondan kendiliğinden silinen numaralar sorunu ile karşılaşmıştır. Telefonlara gelen güncellemeler nedeniyle rehber kayıtları olmak üzere pek çok veri kaybolabiliyor. Silinen numaralara ise kolay yöntemlerle ulaşmak mümkün olabiliyor. Bu numaralara ulaşabilmek içinse Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda Google hesabı senkronizasyonu sağlanmış olmalıdır. IOS işletim sistemine sahip olan IPhone cihazlarında ise İcloud Drive kullanmak gerekir.

Android Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

Android cihaz kullanan bireyler Google hesabı ile senkronizasyon kurdukları zaman herhangi bir tarayıcı aracılığıyla hesaplarına erişebilir. Google oturumunu bir PC üzerinden ya da herhangi bir telefondan açtığınızda rehberinizdeki numaraları görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Google hesabınız aracılığıyla da rehberinizde yer alan numaraları geri yükleyebilir ve telefondan kendiliğinden silinen numaralar tekrar telefonunuza aktarılabilir. Bu sorunun çözümü içinse şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

1.Google hesabınızı açarak Google Kişiler sayfasına giriş yapabilirsiniz ya da Gmail üzerindeki Rehber’i seçebilirsiniz.

2.Profilinizin görüntülendiği sol panelde Daha Fazla seçeneğinden ‘’Kişileri geri yükle’’ özelliğine tıklamalısınız.

3.Telefonunuz için numaraların geri yükleneceği anı seçmelisiniz. En fazla 30 güne kadar olan kişilerinizi geri yükleme şansınız bulunuyor.

4.Seçtiğiniz ana kadar olan kişileriniz Google kişiler içerisinden telefonunuza geri yüklenmiş olacaktır.

IOS Telefonlarda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?

İPhone telefonunuzda çeşitli nedenlerle kendiliğinden silinen numaralar sorunu için İcloud Drive kullanmanız en doğru yöntem olacaktır. Telefonunuzda kaybolan numaraları geri getirmek için şu basit adımları takip edebilirsiniz:

1.Telefonunuzun Ayarlar kısmından İcloud’a giriş yapmalısınız. Kişiler sekmeniz kapalı değilse kapatmanız gerekecek.

2.Kişileri kapattığınızda ekranınıza gelen uyarıya ‘’iPhone’umda Tut’’ seçeneğine dokunarak cevap vermelisiniz.

3.Kişiler kısmını açık konuma getirdiğinizde ekranınızda bir uyarı ekranı açılacaktır. ‘’Birleştir’’ seçeneğine tıkladığınızda kişileriniz geri yüklenecektir.

iCloud Drive, belirli bir süre için değil tüm zamanlar için telefondan kendiliğinden silinen numaralar için çözüm üretir. İstediğiniz takdirde PC üzerinden iCloud.com adresine giriş yaparak rehberinizi dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. vCard şeklinde rehberinizi bilgisayar ortamında da yedeklemeniz mümkün olur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.