Steve Forbes 'ten Zuckerberg'e Mektup Var

Steve Forbes 'ten Zuckerberg'e Mektup Var

Steve Forbes 'ten Zuckerberg'e Mektup Var

Forbes Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Yayın Yönetmeni Steve Forbes, 25 Haziran’da Mark Zuckerberg’e açık bir mektup gönderdi ve Facebook’un kripto para birimi Libra’yı altınla desteklemelerini tavsiye etti. Mektupta Forbes, Facebook’un kripto girişimini şiddetle teşvik etti ve Libra’nın dünyadaki en büyük icatlardan biri olma potansiyelini vurguladı.

Aynı zamanda, “tarihin gerçekten belirleyici yaratımlarından biri” olabilmek için Libra, temel bir koşul olarak altın tarafından desteklenmelidir” dedi. Steve Forbes mektubunda, mevcut Facebook'un bir para birimi sepeti ile parayı destekleme planına karşı çıktığını savundu.

Büyük Amerikan yayın yönetmeni altının bu fonksiyona Libra’nın “gerçekten istikrarlı bir kripto para birimi” olma misyonuna en iyi şekilde uyacağını açıkladı.

“Altın, çeşitli nedenlerden dolayı, içsel değerini her şeyden daha iyi tutuyor. Bir ölçüm çubuğu gibi. Para arzını kısıtlamak yerine, inşa etmek isteyebileceğiniz bir binanın büyüklüğünü kısıtlar. Bunun anlamı, Libra’nın bugün başka hiçbir para biriminin sahip olmadığı şeye sahip olmasıdır. Sabit bir değer.”

Steve Forbes 'ten Zuckerberg'e Mektup Var Steve Forbes 'ten Zuckerberg'e Mektup Var

Libra Sabit Bir Kripto Para

Forbes’e göre, Libra’nın “sabit olma özelliği” günlük işlemlerde ve uzun vadeli yatırımlarda kullanılabileceğinden, onu “dünya çapında en çok istenen değişim organı” haline getirecektir. Forbes, mektubunda ​​Libra’nın danışmanlarının büyük olasılıkla “iyi sermayeli taklitçileri” uzak tutacağıöyledi. Bunun “bir avantaj olacağını” savunarak, altın destek fikrini eleştirecekleri konusunda uyardı.

Mektubunu tamamlayan Forbes, mektubun sonunda Zuckerberg'i Libra’nın ismini “Libra” teriminin tarihteki kötü şansına atıfta bulunarak “Mark” olarak değiştirmeye çağırdı. Özellikle, Libra’nın yıkılan Roma İmparatorluğu'ndaki ağırlık ölçüsünü belirtmek için kullanıldığını hatırlattı. Öte yandan, 20 yıl önce Euro çıktığı için terk edilmiş olan Almanya’nın Mark para birimi, Forbes’in dikkat çektiği noktalardan bir tanesi.

Bu arada, Harvard Profesörü Cass Sunstein yakın tarihli bir konuşmasında Zuckerberg, Libra'nın iş birliğe dayanan doğasını vurgulayarak, projenin arkasındaki derneğin Visa ve Uber de dahil olmak üzere şu an 27 şirketten 100 kurucu ortağa sahip olacağını söyledi.

Güncel Bİtcoin fiyat analizine buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.