Robinhood Çalışanlarını İşten Çıkarıyor! Kripto Topluluğunun Tepkisi Ne Olacak?

Robinhood Çalışanlarını İşten Çıkarıyor! Kripto Topluluğunun Tepkisi Ne Olacak?

Robinhood hisse ve kripto ticareti uygulaması, Nisan ayını gergin bir şekilde sonlandırıyor. Perakende ticaret platformu Robinhood Markets Inc. Salı günü yaptığı açıklamada, tam zamanlı çalışanlarının yaklaşık %9'unu işten çıkardığını ve genişletilmiş ticarette hisselerini %5 oranında düşürdüğünü söyledi.

Üç aylık sonuçlarını bu haftanın ilerleyen saatlerinde açıklayacak olan şirket, hızlı çalışan sayısının bazı yinelenen rollere ve iş fonksiyonlarına yol açtığını söyledi. Robinhood'un kullanımı kolay arayüzü, COVID-19 salgını sırasında evden kripto para birimleri ve GameStop Corp gibi hisse senetleri ile ticaret yapan genç yatırımcılar arasında bir hit haline getirdi.

Robinhood CFO'su Kripto Varlıklara "Anlamlı Miktarda" Nakit Koymayı Planlamıyor

Firmanın CEO'su Vlad Tenev yaptığı resmi açıklamada, bu hızlı çalışan sayısının bazı yinelenen rollere ve iş fonksiyonlarına ve optimal katmanlar ve karmaşıklıktan daha fazlasına yol açtığını söyledi. Tüm bu faktörleri dikkatlice değerlendirdikten sonra, verimliliği artırmak, hızımızı artırmak ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmemizi sağlamak için Robinhood personeli için bu indirimleri yapmanın doğru karar olduğunu belirledik.

Robinhood'un büyümesine, COVID-19 salgını sırasında evden kripto para birimleri ve GameStop Corp. ve AMC Inc. gibi hisse senetleri üzerinde ticaret yapan genç yatırımcılar yardımcı oldu. Şirket, Mart ayında, müşteriler için günlük ekstra altı buçuk saatlik ticaret için işlem saatlerini uzatma planlarını duyurdu.

Vlad Tenev ayrıca şirketin işten çıkarılan her çalışanla iletişime geçerek işten çıkarma sonrasında planlarına karar vermelerine yardımcı olacağını, ayrılık paketleri sunacağını ve yeni iş bulmalarına yardımcı olacağını söyledi.

Şirket, bugünkü piyasa ticaretinde yaklaşık %3,75 ve uzun işlem saatlerinde %5 daha fazla kayıp gördü. 2019'dan 2021'e kadar olan büyüme döneminde şirket, iş gücünü 700'den yaklaşık 3.800'e çıkardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.