Oyunlardaki DLC Nedir? DLC Oyun Nedir?

Oyunlardaki DLC Nedir? DLC Oyun Nedir?

Oyunlardaki DLC Nedir?

Günümüzde oyun sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler doğrultusunda şirketlerin büyük bir kısmı, çıkardıkları oyunlara DLC adı verilen ek paketler geliştirmekte ve mevcut yapımı daha da eğlenceli bir hale getirmektedir. Temel de ek paketler her ne kadar kulağa hoş gelse de ne yazık ki birçok oyuncu bu durumdan oldukça şikayetçidir. Peki, oyunlardaki DLC nedir? Ek paketlerin avantajları ve dezavantajları nelerdir? Oldukça merak edilen bu soruların yanıtını dilerseniz gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

DLC Oyun Nedir?

DLC, oyun severler tarafından indirilebilen ek paketler olarak bilinmektedir. Söz konusu içerikler sayesinde oyuna yeni bir harita, görev ve hatta kozmetik eşyalar eklenebilmektedir. Oyundan oyuna değişkenlik gösterilen bu içeriklerin büyük bir kısmı ekstra ücret ödenerek satın alınabilmektedir.

Ek paketlere ekstra ücret ödemek istemeyen oyun severler ise, piyasaya çıkan oyunların en üst sürümünü (Deluxe) satın alarak bu içeriklere ücretsiz olarak ulaşabilmektedir.

DLC Açılımı

DLC açılımı nedir sorusu, son dönemlerde oldukça merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Her ne kadar birçok oyuncu söz konusu içerikleri ek paket olarak lanse etse de aslında DLC’ nin açılımı Downloadable Content’ tir.

DLC Nasıl Kurulur?

 

DLC, bir diğer bilinen adı ile ek paketler, satın alındıktan sonra otomatik bir şekilde cihazınıza indirilmekte ve kurulmaktadır. Oldukça basit ve pratik olan bu işlem, son derece kısa bir süre içerisinde tamamlanabilmektedir.

 DLC’ nin Avantajları

 

DLC içerikler oyun severlere oldukça çeşitli avantajlar sunmaktadır. Satın alınan ek paketler sayesinde oyunlara yeni görevler ve haritalar eklenebilmekte, oyun içerisinde yer alan para satın alınabilmekte ve hatta en önemlisi kozmetik eşyalar elde edilerek karakterler geliştirilebilmektedir. Geliştirilen karakterler, ilerleyen dönemlerde oldukça yüksek miktarlara satılabilmektedir.

DLC’ nin Dezavantajları

 

DLC içerikler her ne kadar son derece avantajlı olsa da ne yazık ki bazı dezavantajları da bulunabilmektedir. Özellikler, yeni harita ve görevlerin bulunduğu paketler son derece yüksek fiyatlara satılmaktadır.

Ayrıca, bazı ek paketlerin aktif olabilmesi için oyuna yeniden başlanması gerekmektedir. Oldukça can sıkıcı bu durumlar DLC’ nin dezavantajları içerisinde yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.