iPhone Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

iPhone Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

iPhone Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

Apple geçtiğimiz günler içinde iOs 14 iPhone güncellemesi ile kullanıcıların karşısına çıktı. Geliştirdiği yeniliklerle birlikte kullanım açısından hem kolaylık hem de estetik görüntü amaçlandı. Ancak güncellemeler sonrasında kimi telefon kullanıcıları bu durumdan memnun kalmadı. Telefon ara yüzünün değişmesi ile birlikte telefon bataryasını olumsuz etkilemesi güncellemenin istenmemesi noktasında gerekli nedenleri oluşturdu. İnsanlar bu noktada güncellemeyi geri alabilmek adına araştırmalar yaptı.

iPhone Güncelleme Geri Alma Mümkün Mü?

Kullanıcıların en çok merak ederek internet üzerinde araştırma yaptığı konu iPhone güncellemesi geri alma üzerine oluşturuldu. Getirilen yeniliklerden hoşnut olmayan bireyler bir şekilde eski sürüme geçebilmek adına çaba sarf etmektedir. Güncellemenin geri alınması konusunda emin olmayan kişiler ise böyle bir durumum mümkün olup olmadığını merak etmektedir. İzlenecek bazı basit yöntemler ile iOs eski sürüme geçmek kişiler adına mümkün olmaktadır.

iOs Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların aşağıda bahsedilen adımları izleyerek eski güncellemelere erişmesi mümkündür. Ancak adımları izlemeden önce telefonda mevcut konumdaki bilgi ve verilerin depolanması gerekmektedir. Güncelleme sonrası veri kayıplarını engellemek adına önlemler alınması önerilmektedir.

iPhone güncellemesi nasıl geri alınır sorusunu yanıtlamaya başlarken bu uygulamanın bilgisayarlar üzerinden yapılabileceği unutulmamalıdır. Öncellikle kullanıcılar iTunes uygulamasına sahip olması gerekmektedir. Buraya tıklayarak bilgisayarınıza kolayca indirebilirsiniz. Gerekli uygulamayı temin ettikten sonra:

iPhone Eski Sürüme Nasıl Dönerim?

  1. Daha sonra ipsw.me siteden kendinize uygun olan güncellemeyi indirmeniz gerekmektedir.
  2. Site içerisinde sol üst tarafta bulunan ‘Identify my Device’ kısmına tıklayarak karşınıza çıkan alana model numaranızı girin. (Model numarasına telefonun Ayarlar> Genel> Hakkında kısmından model numarasına ulaşabilirsiniz.)
  3. Liste halinde çıkacak güncellemelerden kırmızı olanlar imzaya kapalıdır. Sadece yeşil olana tıklayın.
  4. Yeşil renkte belirtilen güncellemeyi ‘Download’ yazısına tıklayarak indirin.
  5. iTunes’i bilgisayarınızdan açarak telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
  6. Sol üstteki iPhone simgesine tıklayın. Çıkan pencerede ‘Güncellemeleri Denetle’ yazısı ile karşılaşılacaktır. Klavyede ‘Shift’ tuşuna basılı tutularak bir kere tıklayın.
  7. Klasör seçmek için çıkan pencerede önceden indirdiğiniz eski sürümü bulun ve seçin. Çıkan bir diğer uyarı karşısında ‘Güncelle’ seçeneğine tıklayın.
  8. Güncelleme iPhone tarafından doğrulama sonrası başlayacaktır. Kimi zamanlarda telefonunuza kod gelebilir bu kodu girerek güncellemeyi başlatabilirsiniz.

iPhone Güncelleme Geri Alma Sebepleri

Kullanıcılar tarafından iPhone güncelleme geri alma durumu belirli sebeplerden dolayı gerçekleşmektedir. Öncelikle insanların alışık olmadığı durumlara ayak uydurması hayatında her konu için geçerli olmaktadır. Geliştirilen güncelleme ile ara yüzün değişime uğraması ve Widget gibi önceden olmayan yapıların gelmesi bireyleri değişime zorladı. Eski görüntüye alışık olan bireyler bu anlamda göz aşinalığını yakalayamayarak bu durumdan kurtulmak istedi.

Estetik açının yanı sıra Apple tarafından da bizzat duyurulan bir konu neticesinde bireyler geri dönüşü talep etmektedir. Yeni güncelleme ile birlikte zaten var olan şarj sorunu iyice kontrolden çıktı. Şirket oluşturduğu bu sürüm ile batarya kullanım süresini kısalttı. Getirilen yenilikler çok kısa sürede telefon şarjında tükenmeye yol açtı. Telefon kullanıcıları da bu konuda çözüm bulabilmek adına eski sürüme geçerek en azından daha iyi bir şarj performansı elde etmeyi hedeflemektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.