GSB WIFI Çıkış - KYK WİFİ Çıkış 2023

GSB WIFI Çıkış - KYK WİFİ Çıkış 2023

GSB Wifi çıkış makalemizde adı KYK Wifi çıkış olarak da bilinen işlem hakkında bilgi sunuyoruz.

GSB Wifi çıkış makalemizde adı KYK Wifi çıkış olarak da bilinen işlem hakkında bilgi sunuyoruz. İlgili ağdan çıkış yapma yolunu buradan öğrenebilirsiniz. GSB Wifi, Kredi Yurtlar Kurumunun kullandığı bir ağ olarak tanımlanmıştır. Bu denli büyük ve yoğunluğun bulunduğu ağdan çıkış konusunda bazı problemler yaşanabildiği belirtiliyor. KYK Wifi çıkış konusu hakkında bilgiler içeriğimizin devamında…

GSB Wifi Çıkış Yapma Detaylı Anlatım

KYK Wifi ağı olan GSB Wifi ağından çıkış amaçlı ilk olarak KYK wifi çıkış linki olan wifi.gsb.gov.tr adresine giriş yapılır. Bilinmelidir ki farklı bir ağdan bağlantı sırasında bu linke erişim sağlanamaz. Normal şartlarda çıkış işlem adımları doğrulama sayfası olarak tanımlanan alandaki çıkış butonuna tıklanarak yapılmaktadır. Bu normal koşullarda basit bir işlem olsa da ağda sorunların olduğu dönemde çıkışa ilişkin şu yöntemler uygulanabilir.

  • Telefondan WİFİ unut’a tıklanması ardından 4 saat sonra KYK internet çıkışı otomatik olarak gerçekleşir.
  • KYK WİFİ oturum kapatma diğer bir ifadeyle “Ağı Unut” komutu seçildiğinde direkt çıkış hemen gerçekleşmez. Bir üst maddedeki 4 saatlik süre korunur.
  • Wifi.gsb.gov.tr ağına ulaşamıyorsanız bunun sebebi ağa WİFİ ile bağlanmamanızdır. Cihazın WİFİ ayarlarını sıfırlayıp daha sonra çıkış komutunu vermek belirli zamanlarda problemi ortadan kaldırır.
  • Ağdan çıkış gerçekleştirilirken sistem algılamasında sorun yaşanıyorsa, Max Cihaz Hatası alınıyorsa “Servisi Durudur” seçeneği tercih edildikten sonra çıkış butonu kullanılmalıdır.
  • Öte yandan “Cihaz Sayısı Giriş Hakkı Dolu” uyarısı ile karşılaşılması halinde önce “durdur” seçeneğine tıklanmalıdır. Ardından KYK Wifi ağına tekrar giriş sağlanıp, bir kez daha durdur komutu seçilir ve sayfa kapatılmaz. İşlem ardından çıkış otomatik olarak gerçekleşir.
  • GSB çıkış işleminde sorun yaşanıyorsa, şifre sıfırlama işlemi yapılıp ardından ağdan çıkış denenebilir.

Birden fazla uyarı için birden farklı yol deneyerek çıkış problemine çözüm bulabilirsiniz.

GSB Wife Çıkış Yapmada Dikkat Edilecekler

GSB Wife çıkış işleminde dikkat edilecek huşular şunlardır:

  • Farklı ağa bağlıyken GSB çıkış linki üzerine tıklanılamaz.
  • Sistemden çıkış için mutlaka WİFİ açık olmalı ve mobil mod kapalı olmalıdır.
  • Bağlantı hakkında sorun yaşanıyorsa ayarlar sıfırlanıp sertifika tekrar yüklenmelidir.
  • Çıkış sorunu yaşayanlar ilgili yöntemleri uyguladıktan sonra sorunun tekrarlamaması için şifre değiştirebilirler.

Çıkış sorunlarında bu detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

KYK WİFİ Çıkış Ekranı Gelmiyor

GSB WİFİ çıkış ekranı gelmemesi sorunu karşısında bilgisayar yoluyla GSB ağına bağlantı denenmelidir. Unutulmaması gereken diğer nokta, ağa bağlanmak için tek yol WİFİ’dır. Çıkış işlemi yapılamasa dair doğru bağlantıda sistem kullanıcıyı 8 saat içerisinde otomatik olarak ağdan çıkarır.

GSB WİFİ Giriş

GSB WİFİ çıkış işlemlerinin detaylarını içeriğimizde aktardık. Merak edilen bir diğer nokta ise giriş işlemi olarak biliniyor. GSB Wifi giriş için tarayıcı sürümünün güncel olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Giriş ve çıkış işlemleri aynı adres üzerinden yapılmaktadır. Wifi.gsb,gov.tr’den işlemlerin yapılması gerekir. Adrese erişim ardından giriş tablosuna talep edilen bilgiler girilerek erişim sağlanır.

Wifi.Gsb.gv.Tr Çıkış

WİFİ GSB GOV TR’den çıkış yapmak için ilk olarak mobil internet yerine WİFİ olarak bağlı olduğunuzdan emin olun. Daha sonra doğrulama sayfasından çıkış komutunu seçebilirsiniz.

KYK Şifremi Unuttum

KYK WİFİ ağı şifresini unutma durumunda tek yapılması gereken idareye müracaat kapsamında şifre sıfırlama talebini oluşturmaktır. İlgili işlem talebini GSB WİFİ ağında herhangi bir karşılığı bulunmuyor.

KYK WİFİ Nedir?

KYK WİFİ ağı diğer ismiyle GSB WİFİ, yapılan tüm işlemlerin kayıtlı log olarak tutulduğu özel ağlar arasındadır. Kayıt işlemleri ise yasal olarak E-devlet üzerinden sizlerce onaylanmaktadır. Kullanıcıya ait IP adresleri ve giriş-çıkış saatleri KYK WİFİ’da tutulur.

KYK WİFİ’den Neden Çıkış Yapamıyorum?

KYK WİFİ’den çıkış yapamama sorunun pek çok farklı sebebi olabilir. Tarayıcının güncel olmaması, ağdaki hatalar, cihazın yeniden başlatılmasının gerekmesi gibi sebeplere bağlı olarak çıkış işleminde sorun yaşanabilir.

GSB Wifiden Nasıl Çıkış Yapılır?

GSB Wifi çıkış işlemi için https://wifi.gsb.gov.tr/ adresine gidilmelidir. Adrese ancak WİFİ açık ise bağlantı sağlanır. Ardından çıkış ve servis durdurma komutlarına tıklayarak, çıkış sağlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.