Elektrik faturasını azaltmak için geceleri fişten çekilecek 3 cihaz

Elektrik faturasını azaltmak için geceleri fişten çekilecek 3 cihaz

Dünya genelinde birçok kişi, zamanla yükselmeye devam eden elektrik faturalarından şikayet etmektedir. Bu korkunç uçuruma rağmen, bu onların evde elektrikli aletlerin kullanımını çoğaltmasını engellemez. Artık teknoloji olmadan yapamayacağımıza inanmak. Ancak çoğu kişinin bilmediği şey, bazı alışkanlıkları değiştirerek bu miktarı azaltmanın mümkün olduğudur. İşte Elektrik faturasını azaltmak için geceleri fişten çekilecek 3 cihaz: paradan tasarruf edeceksiniz...

Çeşitli alanlarda fiyatların sürekli olarak önemli ölçüde arttığı bir sır değil. Ve ayın sonunda kendimizi bir sürü ödenecek faturayla buluyoruz. Ama neden kendini biraz rahatlatmak için biraz para biriktirmiyorsun? Bazen maliyetleri en aza indirmek için doğru jestleri benimsemek yeterlidir. Muhtemelen bildiğiniz gibi, bazı cihazlar diğerlerinden çok daha fazla güce aç. Ancak, sorunu aşmanın bir yolu var. Elektrik faturanızı azaltmak mı istiyorsunuz? İşte durumu değiştirmek için geceleri fişten çekilmesi gereken 3 cihaz.

İşte elektrikten tasarruf etmek için geceleri fişten çekmenin daha iyi olacağı cihazlar

Elektrik faturalarınızı düşürmek için size bazı çözümler sunuyoruz. Bilmiyor olabilirsiniz, ancak evde kullanılmasa bile faturayı önemli ölçüde artıran çeşitli cihazlar var.

Uzmanlara göre, insanların çoğu gece cihazlarını gereksiz yere fişe takılı bırakıyor: Ancak, akıma bağlı kaldıklarında hala elektrik tüketiyorlar. Bir kez kapatıldığında, cihazlarınızın zararsız olacağını mı düşündünüz? Yanlış hesaplama. Fişi çıkarmadığınız sürece sayaç çalışıyor!

Elektrikten tasarruf etmek istiyorsanız, yatmadan önce daima plazma televizyonun fişini çekmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Uzmanlara göre kesinlikle evde en çok enerji tüketen cihazdır. Unutmayın ki televizyonunuz kapalı olsa bile elektrik tüketmeye devam eder. Bu basit günlük hareketle şimdiden biraz para biriktireceksiniz!

Yakından izlenmesi gereken başka bir cihaz: Aynı zamanda çok fazla elektrik tüketen masaüstü bilgisayar. Faturayı azaltmak için, mümkünse, onu bir dizüstü bilgisayarla değiştirmenizi öneririz. Ancak, ikincisi için bile, faturayı azaltmak için cep telefonu gibi her gün kabloyu çıkarmayı unutmayın.

Büyük bir düşman mı? Dondurucu. Enerji harcaması, özellikle günde 24 saat çalıştığında oldukça çıldırtıcı. Hacme, enerji sınıfına ve model tipine bağlı olarak yılda ortalama 100 ila 500 kWh tüketebilir. Olası aşırı tüketimi önlemek için ve çok az ürün içeriyorsa, daha sık fişini çekmek ve yiyecekleri buzdolabının dondurucusunda tutmak daha iyi olacaktır.

Evde faturayı önemli ölçüde artıran diğer cihazlar

İşte evinizde çok fazla enerji tüketen dört cihaz. Bunları sadece gerektiğinde takmak daha uygun olacaktır.

Merkezi klima

Energy.gov'a göre, ortalama bir hane halkının enerji tüketiminin %6'sı evini soğutmaya harcanıyor.

Elektrikli su ısıtıcısı

Günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Bulaşıklar, çamaşırlar veya tekrarlanan duşlar için olsun, su ısıtıcısı çok önemlidir! Ancak yazın buzdolabınızın veya klimanızın aksine, şofbeniniz sürekli çalışmamalıdır. Gerçekten sadece su ısıtmak için kullanışlıdır. Ayrıca, biraz enerji tasarrufu sağlamak için daha iyi kontrol ettiğinizden emin olun.

Isıtıcılar

Alan ısıtıcıları, evinizde belirli bir alanı veya odayı ısıtmanın harika bir yoludur. Ancak, her şeye rağmen, aynı zamanda büyük enerji tüketicileridir. Aslında, her bir saatlik kullanımda ve buzdolabına kıyasla faturanızı %50'ye kadar artırabilirler! Çünkü evet, bazı inanışların aksine, cihaz daha küçük olduğu için büyük olanlardan daha az tüketeceği için değil. Bu durumda, ısıtıcılar en iyi şekilde çalışmak için çok fazla güç kullanır. Bu yüzden çok dikkatli olun!

Bulaşık makinesi

Bu kesinlikle evde en sevdiğiniz cihazlardan biri. Günlük yaşamınızı kolaylaştırır ve ondan ayrılmak size zor gelir. Yine de elle yıkamayı önlemek için bedelini ödemeniz gerekiyor! Kullanıma, türe ve boyuta bağlı olarak, ortalama bir bulaşık makinesi saatte 1.000 watt'ın üzerinde enerji üretir. Kullanılmadığı zaman çok fazla enerji tüketmekle kalmaz, çalışırken bu miktar önemli ölçüde artar. Ayrıca çalışması, elektrik faturasını önemli ölçüde artıran su ısıtıcısını da gerektirir. Birkaç kuruş tasarruf etmek için zaman zaman el yıkama ile değiştirmek daha iyidir!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.