Chat GPT Nedir? Nasıl Kullanılır 2023

Chat GPT Nedir? Nasıl Kullanılır 2023

Chat GPT nedir? Nasıl kullanılır? Sorusu sıklıkla soruluyor. İçeriğimizde Chat GPT nedir ve nasıl kullanılır?

Chat GPT nedir? Nasıl kullanılır? Sorusu sıklıkla soruluyor. İçeriğimizde Chat GPT nedir ve nasıl kullanılır? Sorularının doğru yanıtları yer alıyor. Hızlı bir şekilde inceleyebileceğiniz pratik bir klavuz olarak hazırlanan içerikte Chat GPT kimin, ne işe yarar, nasıl kullanılır, Türkçe mi? sorularının ve daha fazlasının yanıtını bulabilirsiniz.

Chat GPT Nedir?

Chat GPT, kendisine sorulan sorulara insan yanıtlarına benzer yanıtlar verebilen bir yapay zekadır. Bu yüzden halk arasında oldukça popüler hale gelmiş ve ileride arama motorları zarar görür mü? sorusunu herkesin sormasına sebep olmuştur. Bir tür yapay zeka robotu olan Chat GPT, sohbet tabanlı şekilde çalışır.

Zeka robotunun önceden eğitilmiş modeli sorulara mantıklı yanıtlar verir. Sanal asisten görevi de gören Chat GPT, 3. Nesil Chat GPT 3.5 ilkelerine göre çalışıyor. En büyük özelliği soruları algılaması ve sorulara doğal, akıcı şekilde cevap vermesidir. Chat GPT ile sohbet edebilir, şiir yazabilir, hikayeler oluşturabilirsiniz. Bunlarla sınırlı kalmayıp yapay zeka gücünden yararlanarak yazılım ve kodlama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Chat GPT Tekrar Giriş Yapınız Hatası

Chat GPT tekrar giriş yapınız hatası halinde server müsait konuma gelene kadar beklemelisiniz, ardından giriş ekranına yönlendirilirsiniz. Yönlendirildiğiniz ana ekrandan tekrar giriş işlemi sağlamanız gerekir.

Chat GPT Nasıl Kullanılır?

Chat GPT yapay zeka robotunu kullanabilmek için Chat GPT resmi internet sitesine giriş ardından kayıt adımlarını tamamlamanız gerekir. Kayıt sağlayabilmek için e-posta adresine ve yurt dışı cep telefon numarasına gerek vardır. Diğer ilgili adımlar şunlar:

 • https://chat.openai.com/auth/login adresine giriş yapılır.
 • Kaydol butonuna tıklanır.
 • OpenAL hesap oluşturma adımları izlenir.
 • E-posta adres girişi sağlanır.
 • Devam butonuna tıklanıp, telefon doğrulama işlemi tamamlanır.

Son olarak “kayıt olma aşamasını bitir” komutuna tıklanır.

Chat GPT uygulamasına kayıt olmak bu kadar kolay. Fakat yapay zeka robotu Chat GPT’ye kayıt için yurtdışı telefon numarasına ihtiyaç bulunuyor. Türkiye’den kayıtlar kapalıysa Hindistan cep telefon numarası satın alınabiliyor.

Chat GPT Özellikleri Neler?

Chat GPT özellikleri ele alındığında sadece sohbet ön planda değil aynı zamanda teknolojik tabanla hayatınız kolaylaştıran şeylerde sunuyor. Özellikler ise şu şekilde:

 • Soru-cevap,
 • Matematik denklem çözme,
 • Metin oluşturma,
 • Çeviri yapabilme,
 • Hata ayıklama ve çözme,
 • Metin özetleme,
 • Sınıflandırma,
 • Önerilerde bulunabilme,
 • Yazılım geliştirme,

Sıralana nitelikler Chat GPT’ye aittir.

Chat GPT Ücretli Oldu

Chat GPT’nin ücretli olabileceği hakkında pek çok haber vardı ve sonunda bu konu netleşti. Chat GPT Professional plan aylık 42 dolar olarak kullanılıyor. İlerleyen sürede ise daha farklı modlar üzerinden farklı ücretlerle kullanım yapılabileceği aktarıldı.

Chat GPT İndir

Chat GPT indir komutunun uygulanabileceği indirme linki https://chrome.google.com/webstore/detail/chatgpt-for-google/jgjaeacdkonaoafenlfkkkmbaopkbilf şeklindedir. Buradan ücretsiz kurulum sağlanır.

Chat GPT Nasıl Yüklenir?

Chat GPT uygulamasına masaüstüne veya akıllı telefona yükleyip kullanmak mümkün değil. Uygulamayı kullanabilmek için chat.openai.internet sitesine giriş yapıp, kayıt işlemini tamamlamanız gerekir. Kayıt ardından sorunsuz şekilde kullanıma başlanır.

Chat GPT Ne Zaman Çıktı?

Chat GPT, 30 Kasım 2022 tarihinde piyasa çıktı. Gerçeğe dair sunduğu bilgi verdiği yanıtlar ilk dönelerde eleştiriye maruz kaldı. Daha sonra yapılan yenilikler çerçevesinde yapay zeka robotunun verdiği yanıtların daha mantıklı düzeye ulaşması ardından kullanımı yaygınlaştı.

Chat GPT Network Error Hatası

Chat GPT Network Error hatası, uygulamanın çok fazla istek alması halinde ortaya çıkan hatadır. Uygulamaya sık şekilde istek gönderiyorsanız bu hata ekrana gelir. Bu kapsamda sorunu gidermek için istekleri yavaşlatmanız gerekir.

Hata uygulamadan değil aksine kullanıcıların yoğunluğundan kaynaklanır. Uygulamanın çok meşgul olması halinde ortaya çıkan network error hatası hakkında açıklama şu yöndedir: “Chat GPT yüksek kapasite ile çalışmakta. Yüksek talep için sistemlerimiz ölçeklendirirken lütfen bekleyin.”

Hatayı düzeltmek için izleyebileceğiniz adımlar aşağıdaki şekildedir:

 • Önbelliği temizlemek,
 • Hesaptan çıkış sağlayıp tekrar girmek,
 • E-posta adresini doğrulamak,
 • Cep telefon numarasını doğrulamak,
 • Yeni bir hesap oluşturmak ve giriş yapmak,

Bu yöntemler ise error sorunu aşarak giriş yapabilirsiniz.

Chat GPT Neden Açılmıyor?

Chat GPT açılmama sebebi bir olasılıkla sohbet robotonun kendisinin çökmüş olmasıdır. Öte yandan herhangi bir nedenden uygulama doğru yüklenmemiş olabilir. Açılmama durumunu gidermek için bilgisayarı yeniden başlatma, uygulamayı başka bir tarayıcıda açma yolları denenebilir. Çözümler işe yaramaz ise internet bağlantı sorununuz olabilir. Öte yandan gpt’ye ulaşmayı engelleyen güvenlik ayarı sorunları da mevcut olabilir.

Chat GPT Türkçe

Chat GPT Türkçe nasıl yapılır, var mı? gibi sorular gündemde yer alıyor. Evet Chat GPT Türkçe kullanılabiliyor bunun için sohbeti Türkçe başlatmak yeterlidir.

Chat GPT 4 Çıktı mı?

Güncel olarak Chat GPT 3.5 sıklıkla kullanılıyor ve 4’ün kısa sürede piyasada olması bekleniyor.

Chat GPT Unavaible Your Country Hatası

Chat GPT Unavaible your country hatası ile karşılaşıyorsanız, VPN açarak farklı ülkeden erişim sağlayabilirsiniz. Çünkü Chat GPT bir çok farklı ülkede kullanılıyor.

Chat GPT Açılımı Nedir?

Chat GPT açılımı Generative Pre-trained Transformer 3 şeklindedir. Bu Türkçe olarak Üretken Ön İşlemeli Dönüştürücü olarak çevrilebilir. Kısaca bu robot, insanların yazdığı metinlere benzeyen içerikleri üretmek için derin öğrenmeyi kullanır.

Chat GPT Çalışmıyor

Chat GPT butonu çalıştırılamıyorsa, tarayıcıdan çerezlerin aktif edilmesi önerilir. Öte yandan Chrome tarayıcı kullanılmalıdır.

Chat GPT Ücretli mi?

Chat GPT kullanımı ücretsizdir. İlerleyen sürede ise sohbet başına ücret alınabileceği yönünde açıklamalar gündemde yer almıştır. Belirli bir kullanım ardından her sohbet başına dolar üzerinden ücretlendirme bulunur.

Chat GPT Kimin?

Chat GPT sahibi OpenAI projesinde CEO olan Sam Altman olarak bilinir. 30 Kasım’da yayına geçen yapay zeka robotu 1 milyon üzeri kullanıcı tarafından kullanılır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
16 Yorum