Teknoloji Haberleri

Spotify Üyelik Ücretleri Zamlandı

] }

Dünyanın en çok müzik dinlenen platformlarının başında gelen Spotify üyelik ücretleri zamlandı. Yeni zamlı fiyatlar 2020 yılı ile birlikte yürürlüğe girecek. Spotify’ı ücretli olarak kullanmak isteyenlerin ödeyecekleri aylık para böylelikle uzun bir aradan sonra ilk defa değişmiş oldu.

Dün sabah saatlerinden itibaren Spotify üyeleri kendilerine gönderilen mail ile bu yeni zamanlardan haberdar edilmeye başlandı. Bununla birlikte Spotify resmi internet sitesinden de konuyla ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Yeni zamlarla birlikte öğrenci, bireysel ve aile üyeliklerinde fiyatlar değişmiş oldu.

İlgili Makaleler

Zamdan Sonra Spotify Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Bilindiği gibi Spotify üyelik ücretleri üç ana kategori altında toplanıyor. Öğrenci, bireysel ve aile kategorilerinin üçü de zamanlardan etkilendi. Daha önce 6.99 TL olan öğrenci paketi yeni zamla birlikte 8.99 TL oldu. Aynı şekilde bireysel üyelik paketi 13.99 TL’den 17.99 TL’ye ve aile paketi de 20.99 TL’den 26.99 TL’ye çıkarıldı. Bu fiyat artışının devletin alacağı Dijital Hizmet Vergisi’nin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçmesiyle aynı tarihlere denk gelmesi de oldukça manidar. Anlaşılan o ki bu vergiyi ödemek zorunda olan şirketler ücretlerine zam yaparak bunu bir şekilde kullanıcılarından alma yoluna gidecekler gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde Facebook reklam ücretlerine de yeni bir ücretlendirme getirilmesi konuşuluyor. Bilindiği gibi Facebook yakın zamanda reklam veren Türk kullanıcılardan Reklam Vergisi almaya başlamıştı.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu