Kripto Para Haberleri

SPK’dan Kripto Para Vergi Konusunda Önemli Açıklamalar

SPK başkan yardımcısı kripto paralar konusunda önemli açıklamalarda bulundu, Vergi mi geliyor?, geriye dönük vergi alınacak mı?

] }

Kripto para yatırımcıları kripto para piyasasına odaklanmışken bir yanda da yasal düzenlemeleri merakla takip etmektedir. Perşembe sabahı Kripto para düzenlemesiyle ilgili olarak SPK başkan yardımcısı açıklamalarda bulundu.

 

 

SPK’dan Kripto Para Açıklaması

SPK Başkan Yardımcısı Ali İhsan GÜNGÖR, konu hakkında yaptığı açıklamada  “Yasal düzenleme iki ana başlıkta toplanacak: kripto varlıkların ihrâcı ve kripto varlık hizmet sağlayıcı platformları. Platform kuruluşlarına lisans, kurucu ve yöneticilerin yeterlikleri vb. şartlar getirilecek. Platformlarda kripto varlıkların saklanması hususu da ayrıca düzenlenecek. Fiyat manipülasyonlarına karşı denetleyici ve önleyici mekanizmalar söz konusu olacak. Bu konular bizi en çok zorlayan hususlar.” açıklamalarında bulundu.

spk'dan kripto para vergi konusunda önemli açıklamalar 2

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu