SEC Davasında Ripple Lehine Bir Olumlu Karar Daha Çıktı

0

Uzun süredir kripto dünyasını meşgul eden Ripple ve SEC arasında görülen davada Ripple lehine sayılacak yeni bir gelişme daha yaşandı. Hafta ortasında alınan karar Ripple için olumlu olurken, dün alınan karar da yine Ripple’ın lehine yaşandı.

Mahkeme tarafından SEC’in bireysel davalılar Ripple yöneticileri için talep ettiği banka hesap kayıtlarının açıklanması talebine ret yanıtı geldi. SEC, bankalardan iki yöneticinin 8 yıllık hesap dökümlerini talep etmişti. Fakat Ripple cephesinden bunun usule uygun olmadığı yanıtı gelmiş ve banka hesaplarını açıklamayacakları belirtilmişti. Mahkeme tarafından dün alınan karar kapsamında Ripple’ın isteği gerçekleşti ve SEC davada bir kozunu daha kaybetmiş oldu.

Gelişmeler XRP Fiyatlarında Etkili Oluyor

Mahkemenin SEC’in bir talebini daha geri çevirmesi üzerine bu durum XRP fiyatlarında olumlu etki yarattı. Geçen günlerde kısmen Rİpple’ın lehine karar çıkması sonrasında XRP fiyatlarında önemli bir artış olmuş ve fiyatlar 1 doların üzerine çıkış göstermişti.

Yatırımcılar için uzun bir süredir görülen davalar şüphelere neden olurken, Ripple lehine peşi sıra kararlar çıkması birimin de güç kazanmasına neden oldu. XRP fiyatı hafta sonuna da önemli bir yükseliş trendi ile girmeyi başardı. Ancak bu fiyat yükselişinde davanın etkisi olduğu kadar BTC’nin 61 bin dolar bandına ulaşması da etkili oldu. Dava kapsamında Ripple lehine kararların devam etmesi sonucunda ise XRP fiyatının yakın zamanda önemli bir yükseliş hareketi göstereceği düşünülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.