Teknoloji Haberleri

Sanal Ünlüler Çocuklar İçin Büyük Tehlike

Teknolojinin akıl almaz şekilde ilerlemesi her gün yeni şeylerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu yeniliklerden bir tanesi de sanal ünlüler. İlk bakışta son derece masum görünen bu karakterler özellikle çocuklar için büyük bir tehlike oluşturuyor.

Sanal Ünlü Ne Demek?x

Sosyal medya üzerinde tamamen kurgusal olarak var edilen ve insan kadar gerçekçi bir görünüme sahip olan bu sanal ünlüler tahmin edildiği gibi gerçek hayatta yoklar. Ancak Instagram üzerinde tıpkı gerçek bir hayat yaşıyormuş gibi fotoğraf paylaşıp o fotoğrafla ilgili hikayeler yazıyorlar. Bu da gençler tarafından ilgi ile takip ediliyor. Bu hesaplardan paylaşılanlar ise her zaman normal şeyler olmayabiliyor. Öyle ki bir sanal ünlünün bir başka sanal ünlü ile yine sanal bir aşk yaşadığına dair fotoğraflar paylaşılıyor.

Sanal Ünlüler Çocuklar İçin Büyük Tehlike
Sanal Ünlüler Çocuklar İçin Büyük Tehlike

Bütün bunlara bir de belli bir yaşın altında olan çocukların kolaylıkla manipüle edilmelerini ekleyince olayın tehlikesi çok daha artıyor. Öyle ki bu karakterlere hayran olan çocuklar bir süre sonra onlar gibi olmayı ya da onların yaptıklarını yapmayı isteyebiliyorlar. Bunun sebebi ise yaş olarak bu karakterleri kendilerine yakın görmeleri. Çünkü karakterlerin yaşları daha çok ilgi çekmesi açısından çok genç olarak planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam