Teknoloji Haberleri

Samsung Yapay İnsan Üzerinde Çalışıyor

] }

Teknolojinin ilerlemesi beraberinde insanları dehşete düşüren projelerin de ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu projelerden bir tanesi de Samsung’un bir süredir üzerinde çalıştığı yapay insan projesi. NEON adı verilen proje bugünkü sanal asistanların yerine almaya hazırlanıyor.

Bu proje ile birlikte insanlar bir makine ile sohbet etmek yerine duygusu olan ve insani tepkiler verebilen gelişmiş bir sanal asistana sahip olacaklar. Bununla birlikte yapay zeka olarak da oldukça gelişmiş bir yapay insan ortaya çıkacak.

Bir süredir gündemde olan proje, CES 2020 fuarında lanse edilecek. Samsung’un mevcut sanal asistanı olan Bixby’nin, NEON ile birlikte çok daha gelişmiş özelliklere sahip olması bekleniyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda her ne kadar devam niteliğinde olsa da Bixby ve NEON’un kesinlikle aynı şey olmadığı üzerinde duruluyor. 7 Ocak ile 10 Ocak 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan CES 2020’de konuyla ilgili ayrıntıların da açıklanması bekleniyor.

Yapay insan teknolojisi ile birlikte bu güne kadar bilinen yapay zeka teknolojisine yeni bir soluk getirilebilir.

blank

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu