] }
Ripple (XRP) Haberleri

Ripple’ye Bir Darbe Daha! Dev Şirketler XRP Piyasasını Bırakıyor Mu?

Jump Trading ve Galaxy Digital, XRP Piyasasından Çekilecek Mi?

Ripple fiyatı üzerinde yaşanan düşüş hız kesmeden devam ediyor. SEC tarafından açılan dava sonrasında kendisini toparlayamayan XRP’ye bir darbede dev şirketlerden geldi. Dün gün içerisinde bazı kripto para borsaları, XRP’yi delist ederek, tepkisini koymuş oldu. Bugün ise bazı kurumlar XRP piyasasından çekileceğini açıkladı. Bu durumun XRP fiyatına nasıl yansıyacağı da yatırımcıların en çok merak ettiği konular arasında.

Jump Trading ve Galaxy Digital, XRP Piyasasından Çekilecek Mi?

SEC’in Ripple’ye açtığı davanın olumsuz etkileri sürmeye devam ediyor. Dün bazı kripto para piyasası borsası, XRP’yi liste dışı bırakarak işlem yapılmasını sonlandırmıştı. Kripto varlık yöneticisi olduğu bilinen Bitwise, endeks fonuna ait olan XRP pozisyonunu tasfiye etmiş, bu durumda XRP fiyatını olumsuz etkilemişti. Henüz bu hareketlilik unutulmamışken bir darbede dev şirketlerden geldi. En iyi trader şirketlerinden biri olan Jump Trading ve Galaxy Dijital, XRP para piyasasını resmen bıraktı. Jump Trading oldukça aktif ve güvenilir bir şirket olması ile yoğun talep görüyor. Galaxy Dijital ise, yılın 3. Çeyreğinde 1.4 milyar dolarlık bir hacim elde etmesi ile öne çıkmayı başarmıştı. Jum Trading şirketi söylenenlere göre yatırımcılarına XRP konusunda likidite sağlayamayacağını açık açık ifade etti. Ancak şu sıralar konu ile alakalı resmi bir açıklama yapılmadı. Galaxy Dijital CEO’su ise XRP işlemlerinin şu an askıya alındığını açıkladı. CEO gerçekler ortaya çıkana dek bir süre XRP konusunda herhangi bir işlem yürütmeyeceklerini de dile getirdi.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu