Altcoin HaberleriKripto Para HaberleriRipple (XRP) Haberleri

Ripple Davasına 5 Gün Kala Dikkat Edilecek Önemli Seviyeler

Son zamanların en tartışmalı kripto para birimi olan Ripple XRP için önemli sayılan SEC davasının görülmesine 5 günden az bir süre kaldı

] }

Son zamanların en tartışmalı kripto para birimi olan Ripple XRP için önemli sayılan SEC davasının görülmesine 5 günden az bir süre kaldı. Dün DOT ve ADA’nın göstermiş olduğu fiyat hamlesi sonrasında piyasa değeri sıralamasında altıncı sıraya gerileyen XRP, ayrıca 0,60 dolarlık seviyeden 0,48 dolarlık seviyede bulunan desteğe geriledi ve toparlanma sayesinde ise son anda 0,50 dolar bandının üzerine yükseliş gösterebildi.

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında görülecek olan dava ise yaklaşıyor ve bu XRP fiyatları üzerinde belirsizliğe neden oluyor. 15 Şubat’ta taraflar ortak bildiri yayınladılar ve henüz anlaşmaya varamadıklarını açıkladılar. SEC tarafından XRP’ye dava açılması fiyatların üzerinde büyük etki yaratmıştı. Fiyatı 0,60 dolar seviyelerinden kısa sürede 0,17 dolar bandına kadar düşüş yaşamıştı. Fakat XRP son günlerde genel bir toparlanma eğrisine girmişti ama davanın yaklaşması fiyatlar konusunda yine endişe yarattı.

XRP Dikkat Edilecek Seviyeler

Elde edilen verilere göre en önemli seviye 0,50 dolar olarak görülüyor. Bunun yanında XRP fiyatının 0,52 doların üzerine yükselme yaşamasının da yukarıya doğru bir kırılmaya sebep olabileceği anlaşılıyor. Şimdilik XRP 0,50 doların üzerinde kalmak için çaba gösteriyor ve bu seviyenin üzerinde kalarak 0,52 dolar bandını geçmesi halinde 0,65 dolara doğru hızlı bir yükselme başlatabilir. 0,65 dolar bandı da kırılırsa bu durumda 0,75 dolar bandına ulaşması daha kolay hale gelebilecek.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu