Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Pakistan’da Bitcoin Soygunu Yapıldı

Kripto para piyasalarına yönelik ilgi her geçen gün artarken Pakistan’dan şaşırtıcı bir haber geldi

] }

Kripto para piyasalarına yönelik ilgi her geçen gün artarken Pakistan’dan şaşırtıcı bir haber geldi. En üç kişi bir yabancı turisti kaçırarak Bitcoin hesabını kendi cüzdanlarına aktarmalarını istediler. Rehine durumu kabul etmek durumunda kaldı ve 93 bin dolar değerindeki Bitcoin’i soyguncuların hesabına aktardı.

Alınan haberlere göre Pakistan’ın Gurjanwala kentinde ilginç bir soygun girişimi yaşandı. Bölgeyi dolaşan beş turist silahlı soyguna maruz kaldılar ancak bu sefer soygun Bitcoin varlıkları üzerine yapıldı. Toplamda üç kişi oldukları belirlenen soygunculardan ikisi polisin yaptığı operasyon sonucunda yakalandı ancak bir tanesinin halen kayıp olduğu belirtildi.

93 Bin Dolar Değerinde Bitcoin Çalındı

Ele geçirilen şüphelilerden öğrenilen bilgile re göre soyguncuların turistlerin yanına şehri tanıtmak istercesine geldikleri biraz tenha bir bölgede silah zoruyla turistleri kaçırdıkları öğrenildi. Daha sonra kaçırılan turistlerin polise gitmelerini engellemek için soyguncular tarafından üzerlerine eroin döküldüğü de anlaşıldı. Turistlere silah doğrultarak Bitcoin’lerini gasp eden soyguncuların turistlerin BTC hesaplarının olduğunu nasıl öğrendikleri ise belirsizliğini koruyor.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri giderek yaygın bir hale geldikleri için hesabı bulunanların dikkatli olmaları gerekiyor. Cüzdan içerisinden yapılacak olan harcamalar daha sonra geriye çevrilemeyeceği için işlemlerini dikkatli ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirmelerine dikkat çekiliyor. Pakistan’da yapılan bu soygun ise tarihe ilk silah zoruyla Bitcoin soygunu olarak geçti. Çalışan Bitcoin’lerin akıbetinin ne olacağı hakkında ise açıklama yapılmadı.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu