Bitcoin (BTC) Haberleri

Monobank Yüklü Miktarda Bitcoin Yatırımı Yaptı

Son zamanlarda Bitcoin için yatırım yapan büyük markalar arasına Ukrayna’nın en büyük mobil bankası olan Monobank da katıldı.

] }

Son zamanlarda Bitcoin için yatırım yapan büyük markalar arasına Ukrayna’nın en büyük mobil bankası olan Monobank da katıldı. Monobank’ın kurucu ortağı tarafından yapılan açıklamada BTC yatırımı yapıldığı açıklandı. Esasında ise sadece kurucu ortağın değil aynı zamanda banka rezervlerinin de Bitcoin yatırımı yaptıkları açıklandı.

Bankanın sözcüsü tarafından Facebook hesabından yapılan açıklamada finansal tahmin yapılmasından pek hoşlanılmadığı ancak Bitcoin için geleceğin çok parlak olduğu vurgusu yapıldı. Özellikle Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla şirketinin 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımı yapması sonrasında Monobank’ın da böyle bir yatırım kararı aldığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca yatırım araçlarının önemli bir kısmı ile BTC alındığı ve Bitcoin’in de kalıcı bir para birimi olduğu düşünüldüğü de ifade edildi.

Kullanıcı Sayısını Arttırıyor

Fiziksel hiçbir şubeye sahip olmayan Monobank, tüm işlemlerini dijital kanallar üzerinden gerçekleştiriyor. Kasım 2017 tarihinde hayata geçirilmiş olan sistem kısa sürede popüler hale geldi ve Ukrayna’da en büyük bankalar arasında yerini aldı. Monobank’ın genel kullanıcı tabanı ise 2020 yılının sonunda 2,5 milyon kullanıcıya ulaştı. Yapılan açıklamada her dakika üç kullanıcının bankaya kayıt olduğu belirtildi. Özellikle Bitcoin işlemlerine izin veren yapısı sayesinde Monobank, kripto para kullanıcıları tarafından da dünya genelinde tercih edilir bir isim haline geliyor. Ukrayna merkezli olması da özellikle Avrupa’daki yatırımcıları da bu sistemi kullanmaya itiyor. Bankanın bu hamlesinin BTC fiyatlarına etkisinin olup olmayacağını ise yakın zaman gösterecek.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu