Ekonomi Haberleri

Küresel Finans Piyasaları Ilımlı Bir Hava İzledi

] }

Moody’s ‘tan gelen açıklamada global finansal koşullarının artan tahvil fiyatlarına karşın ılımlı bir hava  sergilediğini açıkladı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’ten gelen açıklamada  global finansal şartların geçtiğimiz senenin 2. yarısında  likidite riski ile yükselen tahvil fiyatlarına karşın  ılımlı bir hava seyrettiğini söyledi.

Yapılan açıklamada, 2019 yılında Çin ile ABD’nin  kısmi olarak bir  ticaret anlaşmasına  yapılabileceği  beklentisi ile  genişlemeci para politikasının desteğini ve global  finansal varlıkların fiyatları artışa geçerken, piyasada olan oynaklığın ise azaldığını belirtti.

Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşunun yaptığı açıklamada İran  ve ABD arasında yaşanan gerginliğin hem jeopolitik hem de  bölgesel olarak doğabilecek  risklerin artışına yol açtığını  söylerken, Moody’s’ un düşüncesine göre  ABD ve İran’ın  olası bir askeri müdahaleden kaçınmalarının beklendiğini hatırlattı.

Yapılan açıklamada fikirlerine ve değerlendirmelerine  yer verilen  Kredi Stratejisti Collin Ellis , “Fazla riskli tahvillere karşın istek azalma gösterirken, global finansal koşullar ise dengede seyretmeye devam etti. Hisse senetlerinin  fiyatları bir takım piyasalarda yükselmiş gibi dursa da sabit gelir getirisi olan yatırımlara oranla  çokta  pahalı durmuyor.” şeklinde konuştu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu