Kripto Para Nedir ?

Kripto Para Nedir?

Son yıllarda büyük popülerlik kazanan kripto para birimleri hızla gelişti ve çeşitlendi. Yatırımcılar da bu furyadan etkilenerek kripto para birimlerini araştırmaya başladı. Kripto para birimlerinden en bilineni olarak Bitcoin ön plana çıkıyor. Türk Lirası, Dolar, Euro gibi bir para birimi olan kripto paralar değişik isimlerle piyasaya sürülüyor. Bitcoin, Litecoin vb. birçok para birimine yatırımlar son yıllarda git gide arttı. Kripto paraların amacı para işlemlerinin çeşitlenmesinin sağlanması ve yeni para birimleri oluşturulmasıdır.

Kripto Para Nedir ?

Kripto Para Nedir ?

Kripto Para Güvenilir Mi?

Kripto para birimlerine yönelik yatırımlar son yıllarda git gide artıyor. Ancak yatırımcıların kripto para birimlerine güveni henüz tam olarak sağlanabilmiş değil. Öyle ki geçtiğimiz dönemde Bitcoin’in 10.000 dolar seviyelerinden 3.000 dolar seviyelerine düşmesi de kripto para birimlerinin güvenilirliğini sorgulattı. Ancak ülke para birimlerinin güvenilirliğinin azalması ve özellikle ABD – Çin arasındaki ticaret savaşı kripto para birimlerinin değerlenmesine yol açtı.

Kripto Paraların Geleceği      

İlk kripto para 2009’da, günümüzden 10 yıl önce Japon yazılımcı Satoshi Nakamoto tarafından çıkarılan ve günümüzde en popüler kripto para olan Bitcoin’dir. Bitcoin ile diğer kripto para birimleri çeşitlenerek ve değerlenerek, her geçen gün daha da gelişiyor. Gelecekte ulusal para birimlerinin yerini kripto para birimlerinin alabileceği bile konuşulmaya başlandı. Yatırımcılar da yönlerini artık ulusal para birimleri, hisse senetleri ve devlet tahvillerinden çok kripto paralara çevirdi.

Kripto Para Birimi Bitcoin 2020’de Ne Kadar Olacak başlığında yazdığımız haberi buradan okuyabilirsiniz.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın