Ekonomi Haberleri

Kalyon Şirketten İki Büyük Dev Yatırım !

] }

Kalyon Enerji,  iki dev yatırımı 2020 yılında faaliyete geçirecek. Şirket,  Nisan 2020′ de 400 milyon dolarlık yatırım değeri olan  güneş enerjisi fotovoltaik panel üretim fabrikasını açmayı hedefliyor.Şirket 1.1 milyar dolarlık yatırımla faaliyete geçireceği Konya Karapınar Güneş Enerjisi Santrali’nin de inşaatına başlayacak , her iki yatırım için toplam 1.5 milyar dolar harcayacak.

Kalyon Enerji 2020’ye iki büyük yatırımla giriyor. Şirket, YEKA GES-1 projesi alanında Ankara Başkent OSB’de  faaliyete  geçirdiği yerli güneş enerjisi fotovoltaik panel üretim fabrikasını Nisan 2020’de açacak..

400 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek olan  fabrika, günümüzün önemli araçlarının temelini oluşturan silikon işlemesi yapabilen  teknolojiyi  ülkemize kazandıran ingot ve  wafer, hücre ve modül imalatını ilk kez  tek çatı altında birleştirebilen dünyadaki sayılı tesislerden biri olacak.,

İlgili Makaleler

Konya Karapınar Güneş Enerjisi Santrali’nin de 2020’nin Nisan ayında  inşaatına başlayacak olan şirket, bu yatırım için de 1.1 milyar dolar harcayacak. Yapım süreci 3 yıl sürecek olan proje bittiğinde  1 milyondan fazla evin  enerji ihtiyacını karşılayacak seviyede olacaktır.

Her iki proje için toplam 1.5 milyar dolarlık yatırım yapan şirket, yerli üretime destek verirken ithalatın da önüne geçmeyi amaçlıyor.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu