Teknoloji Haberleri

İzmir’de Taksiler Uygulama Üzerinden Çağırılacak

] }

İzmir’de taksiler için yeni bir dönem başlıyor. Bundan böyle taksilere “EnTaksi İzmir” ve “VIP Taksi” uygulamaları üzerinden müşteri bulmaları için tablet takılması zorunlu kılındı. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından alınan bu kararla tüm taksilerin uygulamayı kullanmaları için tablet takmaları zorunlu hale getirildi.

Taksi Duraklarını Öldürecek

Bazı taksiciler bu karara itiraz edip tabletlerin tek bir firma üzerinden satılmasını kabul etmediklerini açıkladılar. Bununla birlikte taksi durağı işletmecileri de bu uygulama ile birlikte taksi duraklarının çalışmalarının önüne geçildiğini söylediler. Uygulama üzerinden taksi bulmak isteyenler tıpkı UBER‘de olduğu gibi kendilerine en yakın boş taksiyi harita üzerinde görüp çağırabiliyorlar. Ancak taksicilerin müşteri bulabilmeleri ve harita üzerinde aktif olarak görünmeleri için araçlarının çalışıyor olması gerekmekte. Bu durum taksi duraklarında bekleyen taksicilerin işine gelmiyor. Çünkü araçların kontakları kapalı, park haline duraklarda beklemeleri uygulama üzerinde görünmemeleri anlamına geliyor.

Görüldüğü üzere müşteri bulmakta avantajlı olacak olan taksiler hareket halindeki taksiler olacak. Yeni uygulama İzmirliler için oldukça yararlı olsa da taksiciler arasındaki anlaşmazlıkların ortadan kaldırılması ve taksi duraklarının pasif hale gelmemesi için bazı düzenlemelerin yapılması gerekiyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu